10. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  21.09.2013 ob 20.15

4 : 0

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ploj Boris (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Šinkovec Bojan (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 450

Štirje goli Domžal

Domžale - Celje 4:0 (1:0)

* Športni park, gledalcev 400, sodniki: Vinčić (Maribor), Ploj (Miklavž na Dravskem polju) in Smej (Fokovci).
* Strelci: 1:0 S. Vuk (35.), 2:0 Parker (47.), 3:0 Parker (80.), 4:0 Kous (84.).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Požeg Vancaš, S. Vuk (od 73. Mijić), Parker, Majer (od 66. Banović), Janža, Gabrić (od 46. Kous), Korun, Husmani.
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Centrih, Jugović, Vicente (od 46. Verbič), Gobec, Žitko, Zajc (od 66. Kolman), Žurej (od 79. Bajde), Čadikovski.
* Rumeni kartoni: S. Vuk, Gabrić; Jugović, Vrhovec, Čadikovski.
* Rdeč karton: Žitko (17.).

Domžalski nogometaši so se s tretjo zmago oddaljili od dna lestvice, hkrati pa obdržali stik z zgornjo polovico. Gostitelji so tokrat večji del tekme igrali z igralcem več na igrišču, tekmo pa dokončno v svoj prid odločili v končnici tekme. Domžale zdaj za točko zaostajajo za šestouvrščeno Olimpijo, imajo pa štiri točke prednosti pred osmouvrščenim Celjem.

Potem ko uvodnih 15 minut ni prineslo kakšnega posebnega razburjenja na eni ali drugi strani, pa so v 17. minuti gosti na igrišču ostali le z deseterico. Slobodan Vuk je sam stekel proti celjskim vratom, od zadaj ga je nepravilno oviral Matic Žitko in dobil rdeč karton.

Kljub igralcu manj so Celjani v naslednjih minutah dobro pazili na domžalske napade, v 35. minuti pa so mini pritisk domači le kronali z vodilnim zadetkom, ko je po podaji Draga Gabrića z glavo zadel Slobodan Vuk. Tik pred koncem polčasa je imel domžalski napadalec še eno priložnost, a z 18 metrov žogo poslal mimo desne vratnice vrat gostov.

V uvodu drugega polčasa so gostitelji podvojili prednost. Nejc Skubic je po tleh podal žogo v kazenski prostor, do strela z 12 metrov je prišel Joshua Parker in nekoliko z desne strani zadel v nasprotni kot celjskih vrat. Pet minut pozneje je na drugi strani z močnim strelom zagrozil Marko Krajcer, vendar le za malo zgrešil cilj.

Minuto pozneje so na drugi strani nevarno ogrozili vrata Domžalčani, kjer je v kazenskem prostoru z glavo povsem neoviran s sedmih metrov streljal Slobodan Vuk, a tudi on mimo gola. V 65. minuti sta pri Celjanih zaporedoma sprožila Benjamin Verbič in Matej Centrih, a neuspešno, tako kot spet Slobodan Vuk v 67. minuti, ko je izgubil dvoboj iz oči v oči z Maticem Kotnikom.

V precej živahnem drugem polčasu sta obe ekipi izvedli nekaj nevarnih akcij, zmagovalca pa je dokončno odločil Parkerjev drugi zadetek na tekmi v 80. minuti, potem ko je domžalski napadalec neoviran po podaji Žige Kousa zadel z dobrih desetih metrov. Žoga je na poti proti golu oplazila še Igorja Jugovića. V 84. minuti je Kous le še potrdil zmago domačih, potem ko je po lepi podaji Miloša Mijića preigral Kotnika in zadel za končnih 4:0.

Domžalčani bodo v 11. krogu v sredo gostovali v Kranju, Celjani pa bodo gostili Zavrč.