12. krog |  Domžale, ćportni park Domžale |  28.09.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

1 : 1

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Prelog Gorazd (2. pomoč) , Kajtazovič Nejc (4. sodnik)
Delegat: Kodarin Janko
Št. gledalcev: 350

V Domžalah delitev točk

Domžale - Gorica 1:1 (0:1)

* Športni park, gledalcev 370, sodniki: Žnidaršič, Ajdovec (oba Kranj) in Prelog (Preddvor).
* Strelca: 0:1 Kavčič (29.), 1:1 Parker (54.).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Požeg-Vancaš, S. Vuk (od 89. G. Vuk), Parker, Majer (od 80. Banović), Janža, Gabrić (od 81. Mijić), Korun, Husmani.
* Gorica: Cordaz, Vetrih (od 76. Lapadula), Coda (od 85. Danilievičius), Ndiaye (od 62. Addae), Kavčič, Vanin, Bazzoffia, Favalli, Vicente, Misuraca, Gigli.
* Rumeni kartoni: Janža; Misuraca, Danilievičius.
* Rdeč karton: /.

Domžalsko-goriški obračun se je končal brez zmagovalca. Domžalčani so se po dveh visokih zmagah tokrat morali zadovoljiti z remijem, četrtim v sezoni, s katerim ostajajo v sredini lestvice, Gorica pa je po presenetljivem porazu s Krko le prišla do nove točke in obdržala stik z vrhom.

Uvod tekme je bil precej živahen, obe ekipi sta sprožili kar nekaj strelov, nekaj več in bolj nevarnih Novogoričani predvsem prek Massima Code in Wlleja Ndiayeja. Primorci so povedli v 29. minuti. Prosti strel z leve strani je izvedel Alessandro Favalli, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji branilec Tine Kavčič in zadel za 1:0. To je bil članski prvenec 19-letnega Kavčiča.

Domači so bili v prvem polčasu še najnevarnejši v 14. minuti. Erik Janža je izvedel prosti strel z desne strani in žogo poslal v osrčje kazenskega prostora, kjer je z glavo streljal Slobodan Vuk. Žoga se je dotaknila enega od Goričanov in zletela mimo leve vratnice. Iz kota je z neposrednim strelom poizkušal Janža, žogo pa je na golovi črti odbil vratar Alex Cordaz.

V deveti minuti drugega polčasa so domači izenačili. Po podaji Nejca Skubica z desne strani je v kazenskem prostoru žogo v mrežo preusmeril Stanley Parker. Minuto pozneje so imeli gosti na voljo najstrožjo kazen, ki jo je zakrivil Darko Zec s prekrškom nad Danielejem Bazzoffio. Za strel z bele točke se je odločil Coda, Nejc Vidmar, ki je igral stoto tekmo v prvoligaški konkurenci (vse pri Domžalah), pa se je izkazal z obrambo in preprečil novo vodstvo Novogoričanov.

V 58. minuti je Skubic znova lepo podal z desne strani, natančno podal do Parkerja, ki je z glavo za malce zgrešil cilj. Tudi na drugi strani je le malo manjkalo za novo spremembo izida, potem ko je 71. minuti Coda s prostega streli meril malce premalo natančno. Do konca tekme sta si nato obe ekipi priigrali še nekaj polpriložnosti, izid pa se ni več spremenil.

Domžale bodo v 13. krogu v soboto gostile Krko, Gorica pa Zavrč.