13. krog |  Celje, Arena Petrol |  05.10.2013 ob 17.30

0 : 3

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Kopač Borut (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 300

Primorci do visoke zmage v drugem polčasu

Celje - Luka Koper 0:3 (0:0)

* Arena Petrol, gledalcev 200, sodniki: Jug (Tolmin), Arhar (Vrhnika) in Stančin (Ljubljana).
* Strelci: 0:1 Palčič (58.), 0:2 Žibert (80.), 0:3 Galešić (89., 11-m).
* Celje: Kotnik (od 46. Mujčinović), Centrih, Žitko, Krajcer, Gobec, Jugović, Vrhovec, Zajc (od 80. Plesec), Čadikovski, Bajde (od 69. Jovanović), Žurej.
* Luka Koper: Nenezić, Šme, Guberac, Blažič, Halilović, Čovilo, Lotrič (od 78. Črnigoj), Galešić, Ivetić (od 66. Pučko), Žibert (od 87. Pilčič), Palčič.
* Rumeni kartoni: Gobec, Krajcer, Čadikovski; Galešić, Halilović, Palčič, Žibert.
* Rdeč karton: /

Nogometaši Luke Kopra so v Celju zabeležili prepričljivo zmago, ki pa je glede na videno vsaj nekoliko previsoka. Do prvega koprskega gola so imeli namreč pobudo in priložnosti gostitelji, ki pa so bili v napadalnih akcijah premalo zbrani, zmanjkalo pa jim je tudi sreče. To so gosti znali izkoristiti, po vodilnem golu v 58. minuti še dvakrat zadeli v polno in se s sedmo zmago v sezoni vsaj začasno zavihteli na sam vrh prvenstvene razpredelnice.

Po izenačenem začetku in nekaj strelih na obeh straneh je prvega nevarnejšega sprožilo Celje v 20. minuti, ko je koprski vratar Igor Nenezić zletel v prazno, do strela z glavo je prišel Gregor Bajde, a žogo poslal mimo gola. Sledilo je obdobje brez prave akcije, do konca prvega polčasa maloštevilni gledalci niso videli več spodobnega poskusa.

Celjani so na začetku drugega polčasa morali zamenjata vratarja, saj si je Matic Kotnik poškodoval mišico. Domači so bili sicer v uvodu tega dela igre konkretnejši, med drugim je Andraž Žurej v 48. minuti zadel vratnico, Sebastjan Gobec pa je v 51. minuti z zavitim strelom Neneziću povzročil kar nekaj dela.

Žurej je znova poskusil v 55. minuti, tudi takrat je bil na mestu koprski čuvaj mreže. Tri minute pozneje pa so do vodstva, po prvem svojem strelu v drugem polčasu, prišli gosti. Goran Galešić je podal pred gol, tam je Miroslav Čovilo podaljšal do Mateja Palčiča, ta pa je iz neposredne bližine zadel za 1:0.

Na 2:0 so gosti povedli v 80. minuti, potem ko je Domen Črnigoj prodrl po levi strani in lepo podal v kazenski prostor do Urbana Žiberta, ki je neoviran podvojil koprsko prednost. Končni izid je v 89. minuti iz enajstmetrovke postavil Galešić.

Celje bo v 14. krogu 19. oktobra gostovalo v Ljubljani, Koprčani pa bodo gostili Triglav.