14. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  19.10.2013 ob 20.05

Olimpija

0 : 2

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 5000

Celjani pokvarili praznik Green dragonsov

Olimpija - Celje 0:2 (0:0)

* Stadion Stožice, gledalcev 3000, sodniki: Jug (Tolmin), Vukan (Apače) in Patarić (Izola).
* Strelca: 0:1 Vrhovec (70.), 0:2 Verbič (90.).
* Olimpija: Džafić, Fink (od 78. Kapun), Apatič, Andjelković, Mitrović, Radosavljević, Eteme (od 64. Vukčević), Baskera (od 73. Valenčič), Trifković, Šporar, Nikezić.
* Celje: Kotnik, Korošec, Žitko, Krajcer, Gobec, Jugović, Vrhovec, Zajc (od 90. Kolman), Verbič, Bajde, Jovanović.
* Rumeni kartoni: Radosavljević, Valenčič, Nikezić; Verbič, Bajde, Žitko, Jovanović.
* Rdeč karton: /.

Olimpija je kljub navijanju navijaške skupine Green Dragons, ki praznuje 25-letnico obstoja, doživela nov, skupno sedmi in tretji zaporedni poraz v sezoni ter ostaja v spodnjem delu lestvice in vse dlje od "želenega" drugega mesta. "To je sramota," so ob koncu dvoboja vzklikali Green Dragons, tudi trenerski stolček Andreja Razdrha se vse bolj maje. Celjani, ki so se Olimpiji s četrto zmago približali na dve točki zaostanka (Olimpija ima še tekmo v dobrem), so tekmo v svoj prid odločili v drugem polčasu.

Po dokaj mirnem začetku tekme so prvo resnejšo priložnost zapravili Celjani, potem ko Gregorju Bajdetu z glavo v 15. minuti ni uspelo premagati Elvisa Džafića. Tako domači kot gosti sicer v prve pol ure niso izpeljali prav veliko obetavnih akcij, domači so prvi resnejši strel sprožili šele v 30. minuti prek Andraža Šporarja.

Prav ta je bil eden aktivnejših pri gostiteljih, poskušal streljati z več položajev, a je bil praktično vsakokrat na pravem mestu Matic Kotnik, v 35. minuti pa je žoga po njegovem strelu z roba kazenskega prostora nekoliko z desne strani zletela le nekaj centimetrov mimo leve vratnice.

Že v 46. minuti je do strela z 12 metrov prišel Milan Anđelković, toda spet se je izkazal celjski vratar Kotnik. Celjska mreža se ni zatresla niti v naslednjih minutah, ko so domači pritiskali in streljali prek Roka Baskere ter Damjana Trifkovića. V 70. minuti so Celjani povedli, potem ko je Blaž Vrhovec zadel z 20 metrov.

Domači strateg Andrej Razdrh je skušal z menjavami rešiti, kar se je rešiti dalo. Za nekaj trenutkov so njegove namere prekinili kar domači navijači, ki so "zadimili" stadion in prekinili tekmo. Ko se je razkadilo, je bil že v sodniškem dodatku blizu zadetka Filip Valenčič, ki je z roba kazenskega prostora zatresel prečko.

Za dokončen hladen tuš pa je v tretji minuti dodatka poskrbel Benjamin Verbič. V protinapadu je bil celjski nogometaš hitrejši od ljubljanskih branilcev, prišel sam pred Džafića in rutinirano zadel za končnih 2:0.

Olimpija bo v 15. krogu prihodnjo soboto gostovala v Kranju, Celje pa bo dan pozneje gostilo Maribor.