Po Vizingerju knape zapustila tudi Junuzović in Markovski

Tudi Velenjčani bodo v pomladanske boje krenili z nekoliko spremenjeno ekipo. Marijan Pušnik v drugi polovici Prve lige Telekom Slovenije zagotovo ne bo računal na trojico tujih nogometašev.

Dario Vizinger, ki so ga poleti v Šaleško dolino posodili Rečani, bo spomladi nasprotnik knapov, saj se je dvajsetletni napadalec preselil v sosednje Celje in z grofi sklenil dveinpolletno pogodbo. V večernih urah so pri Rudarju potrdili tudi slovo Ilije Markovskega in Edina Junuzovića, ki se je v Velenje vrnil poleti.

Bosansko-hercegovski napadalec si v drugi epizodi v dresu Rudarja ni uspel izboriti vidnejše vloge. Enaintridesetletnik, ki je v velenjskem napadu eksplodiral pred dobrim desetletjem in si z učinkovitimi predstavami priigral selitev v Rusijo, je jeseni v devetih nastopih zbral 338 minut, od zeleno-črnih pa se poslavlja z zadetkom.

Še nekoliko bolj obrobno vlogo je jeseni odigral Ilija Markovski. Mladi Ukrajinec se je predstavil petkrat, odigral pa 134 minut. Dvajsetletni vezist se je v Slovenijo preselil že v začetku leta 2016, ko je knapom pomagal tudi v mladinskem prvenstvu.

• 20.09.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Triglav - Rudar
    Kranjčani bodo uvodno četrtino prvenstva sklenili z dvobojem proti Rudarju. Knapi bodo na Gorenjskem iskali pot iz rezultatske krize, orli pa bodo skušali predstave z gostovanj prenesti tudi na domačo zelenico.
  • 15.09.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Celjani do zmage na derbiju
    Nogometaši velenjskega Rudarja so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Celju z 0:1 (0:1).
  • 13.09.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Rudar - Celje
    Savinjsko-šaleški obračun bo tokrat v znamenju boja za obstanek. Kdo bo lažje zadihal?
  • 06.09.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Knapi s Kitajcem
    Rudarju v začetku sezone ne gre po načrtih. Velenjčani se s štirimi točkami nahajajo na dnu ligaške razpredelnice, zato bo Marijan Pušnik reprezentančni premor izkoristil tudi za dvig samozavesti in posledično tudi rezultatov. Knapom pa bo v prihodnje pomagal tudi kitajski nogometaš.
  • 02.09.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Olimpija zanesljiva proti Rudarju
    Nogometaši Olimpije so v 7. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Rudar Velenje s 5:0 (2:0).
  • 31.08.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Olimpija - Rudar Velenje
    Zadnja tekma pred reprezentančnim premorom bo odigrana v prestolnici. Ljubljančani v Trnavi niso uspeli izboriti evropske jeseni, v domačih Stožicah pa bodo rane celili v spopadu z Velenjčani, ki se nahajajo na repu lestvice.
  • 29.08.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Goričani z zmago na drugo mesto
    Nogometaši velenjskega Rudarja so v 6. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili priti Gorici z 0:2 (0:0).
    Pred tekmo: Rudar - Gorica
    Velenjčani niso zadovoljni z odprtjem nove sezone, bolje pa kaže Goričanom. Tekmeca bosta odigrala 80. medsebojno tekmo, oba pa se lahko pohvalita s 30 zmagami. Kdo bo uspešnejši v soboto?
  • 24.08.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Knapi predstavili dva nova vezista
    Velenjčane jutri čaka obračun z Gorico, za debi v zeleno-črni opravi pa bosta kandidirala tudi nova vezista v zasedbi Marijana Pušnika. Knapom sta se pridružila David Arap in Nejc Pušnik, ki sta že bila registrirana kot člana kluba.
  • 18.08.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Aluminij doma z novo zmago
    Nogometaši Aluminija so v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar s 3:0 (1:0).