35. krog |  Celje, Arena Petrol |  17.05.2012 ob 18.00

1 : 2

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Gabor Jožef (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 400

Generalka vijoličastim

Celje je v 35. krogu Prve lige doma izgubilo proti Mariboru z 1:2 (1:1).

Generalko pred sredinim finalom Hervis pokala Slovenije so dobili Mariborčani. Imeli so več priložnosti in jih bolje znali izkoristiti.

Zaradi številnih tekem v zadnjem obdobju je mariborski strateg Darko Milanič v prvi postavi odpočil nekaj standardnih igralcev.

Tekma se je začela trdo. Že v peti minuti je "porumenel" Jovan Vidović, ki je s prekrškom v kazenskem prostoru ustavil prodor Romana Bezjaka. Slednji je domačim v enajsti minuti priboril vodstvo z 1:0. Tudi Arghus je namreč v kazenskem prostoru prav tako s prekrškom ustavil Bezjaka in sodnik je pokazal na belo točko, Brazilcu pa še rumeni karton. Enajstmetrovko je izvedel kar Bezjak sam in Marka Pridigarja premagal za vodstvo domače ekipe.

Gol ni zmedel Mariborčanov, ki so nemudoma krenili v protinapad, a je Matic Črnic po podaji Dejana Mezge zadel le stranski del mreže. V 15. minuti so državni prvaki izenačili. Po podaji Tavaresa je s pravočasnim posredovanjem vratar Matic Kotnik izbil žogo pred Robertom Berićem, a le do Mezge, ki pa ga je pred udarcem zbil na tla Marko Krajcer. Dileme za sodnika ni bilo, ki je tudi tokrat pokazal rumeni karton in določil najstrožjo kazen. Za 1:1 je bil uspešen Mezga.

Drugi polčas so podjetneje začeli Mariborčani. V 51. minuti sta po kotu kombinirala Mezga in Tavares, Mezga je podal pred gol, Vidović pa z glavo streljal čez prečnik. Podobno je štiri minute kasneje po podaji Mezge meril Aleš Mertelj. V 63. minuti se je igra povsem preselila pred celjska vrata, po podaji Mezge je pot do mreže iskal Zoran Lesjak, ob udarcu pa nastreljal Bekima Kapića.

V 67. minuti so gostje povedli. Popolno premoč Mariborčanov na igrišču je kronal Mezga, ki je po kombinaciji z Berićem prišel do soočenja s Kotnikom, žogo dvignil čezenj in spretno zaključil akcijo. Sedem minut kasneje bi gostje lahko povedli že s 3:1, po podaji Tavaresa je do udarca prišel Berić, ki pa je za nekaj centimetrov meril mimo leve vratnice. Mariborčani so še pritiskali, poskusili z nekaj obetavnimi akcijami, a do spremembe izida do konca tekme ni več prišlo.