31. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  04.05.2013 ob 17.00

Triglav

1 : 2

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Dobrun Žiga (4. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 550

Prvi poraz Kosiča na klopi Triglava

Triglav - Maribor 1:2 (0:1)

* Stadion v športnem centru, gledalcev 750, sodniki: Ponis (Koper), Kokolj (Škofljica) in Pavlič (Laze v Tuhinju).
* Strelci: 0:1 Mezga (45.), 1:1 M. Poplatnik (52.), 1:2 Berić (90.).
* Triglav: Pelko, Šturm, Stojnić, Klemenčič (od 56. Sever), Diallo, Šmit, Jelar, M. Poplatnik (od 84. Ovčina), Pokorn, A. Poplatnik, Bubanja.
* Maribor: Handanović, Milec, Potokar, Arghus, Viler, Ibraimi, Mertelj (od 77. Smrekar), Cvijanović, Mezga, Berić, Tavares.
* Rumeni kartoni: Jelar, Stojnić, Pelko, Šmit; Potokar, Arghus, Smrekar.
* Rdeč karton: /.

Potem ko se je prvi del kranjsko-mariborske trilogije končal brez zmagovalca, ekipi sta se v prvi polfinalni tekmi pokala Slovenije razšli z 2:2, je drugi del pripadel Mariborčanom. Ti so do zmage prišli v izdihljajih tekme, ko je bil uspešen Robert Berić. S tem je prekinil niz šestih tekem brez poraza Triglavovega trenerja Dušana Kosića. Vodilni Maribor je tako obdržal deset točk prednosti pred Olimpijo in lahko na večnem derbiju prihodnjo soboto že potrdi nov naslov prvaka, Triglav pa je kljub porazu zadržal relativno varno sedmo mesto. Ekipi se bosta v sredo pomerili še na povratni polfinalni tekmi pokala.

Moštvi v uvodu tekme nista bili preveč napadalno razpoloženi. Prvo resno priložnost so gledalci videli šele v 29. minuti, ko je Dejan Mezga izvedel prosti strel z leve strani, pred golovo črto pa je žogo odbil Tilen Klemenčič. Šest minut pozneje so imeli gosti na voljo najstrožjo kazen. Klemen Šturm je v kazenskem prostoru zrušil Mitjo Vilerja, z bele točke je sprožil Mezga, a se je izkazal Žan Pelko.

V 42. minuti sta se Pelko in Mezga znova "srečala", mariborski vezist je sprožil z 20 metrov, Triglavov vratar pa uspešno posredoval. Tik pred koncem prvega dela pa so Štajerci povedli. Pelko je izbil žogo le na rob kazenskega prostora, v želji, da bi popravil napako, pa je zbil na tla Roberta Berića. Akcija se je nadaljevala, žoga odbila do Mezge, ki je opazil, da je vratar zapustil svoj prostor in natančno poslal žogo v prazno mrežo.

V drugem polčasu je v 49. minuti Agim Ibraimi najprej ogrel Žana Pelka, v 52. minuti pa so domači izenačili s svojim prvim pravim udarcem proti golu. Matej Poplatnik se je med akcijo Triglava odločil za strel z dobrih 20 metrov in zadel levi zgornji kot mariborskih vrat. Takoj po izenačenju je Marcos Tavares meril mimo gola z 18 metrov, minuto pozneje pa je Pelko spet stekel iz vrat, Mezga ga je skušal premagati, a je bil kranjski vratar še pravočasno nazaj in žogo ujel pred golovo črto.

V 70. minuti je Nejc Potokar poskušal z glavo ugnati Pelka, a se ta ni dal, tako kot ne deset minut pozneje, ko je znova posredoval zunaj kazenskega prostora, Matiji Smrekarju pa med Pelkovim vračanjem v vrata ni uspelo zadeti cilja. Vmes je pri domačih skušal zadeti Davor Bubanja, a je bil Jasmin Handanović na mestu. V zaključku tekme pa so državni prvaki prišli do zmagovitega zadetka. Tavares je v kazenskem prostoru podal na glavo Beriću, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti cilja.