14. krog |  Nova Gorica, Športni park |  15.10.2011 ob 16.00  | Prenos: Šport TV

HIT Gorica

4 : 1

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 500

Goričani zanesljivo

Primorski derbi se je razpletel po okusu Novogoričanov. Ti so po zaslugi dobre igre v zadnje pol ure prišli do tretje zaporedne zmage in se začasno točkovno izenačili z vodilnimi Mariborčani. Koper je na drugi strani doživel tretji poraz na zadnjih štirih tekmah in ostaja na predzadnjem mestu.

Prvi polčas tekme v sončni Novi Gorici ni navdušil. Ekipi sta izpeljali le redke akcije, ki bi lahko ogrozile ena ali druga vrata. Še najnevarnejša sta bila poskusa Williama Franklina Vicenteja v 18. in Vita Pluta v 31. minuti, ko sta oba zgrešila z glavo.

Drugi polčas je bil bistveno bolj zanimiv. V 55. minuti so imeli Koprčani lepo priložnost za zadetek, ko je Goran Galešić na robu kazenskega prostora zrušil Davorja Bubanjo. Unovčil jo je Davor Bagarić, ki je žogo s prostega strela z 18 metrov uspešno spravil čez živi zid v novogoriško mrežo. Gosti so znova zapretili v 62. minuti, ko je s strani poskusil Adnan Aganović, vendar je bil Vasja Simčič dobro postavljen in preprečil novo veselje "kanarčkov".

V 68. minuti so se gostitelji veselili izenačenja. Galešić je z dobrih 20 metrov izvedel prosti strel, Igor Nenezić je slabše posredoval in žogo odbil le do Sandija Arčona, ki mu ni bilo težko zadeti za 1:1. Bubanja je šest minut pozneje na drugi strani sprožil z razdalje, vendar je žoga švignila kak meter nad novogoriško prečko, le tri minute zatem pa so belo-modri povedli.

Galešić je izvedel prosti strel z leve strani, podal v osrčje kazenskega prostora, kjer je bil najvišji Aris Zarifović in z glavo zadel za 2:1. Le nekaj trenutkov je minilo, ko so se gostitelji spet veselili. Po protinapadu je Galešić sam prišel pred Nenezića in ga nekoliko z leve strani rutinirano ukanil. Piko na i domači zmagi je postavil Danjel Rakušček v 87. minuti, ko je z 18 metrov žogo poslal v levi zgornji kot. Aljaž Struna bi lahko v 90. minuti ublažil poraz, vendar je bil njegov strel z glavo le malce premalo natančen.