6. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  17.08.2013 ob 20.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Rudar Velenje

3 : 1

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 800

Rudar še naprej sledi vijoličastim

Rudar Velenje - Domžale 3:1 (1:0)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev: 850, sodniki: Habjanič (Murska Sobota), Smej (Fokovci), Kepe (Lendava).
* Strelci: 1:0 Eterović (2.), 2:0 Skubic (47./ag.), 2:1 S. Vuk (57.), 3:1 Eterović (72./11-m.).
* Rudar Velenje: Rozman, Jeseničnik, Firer, Črnčič (od 79. Podlogar), Rotman, Jahić (od 88. Klinar), Kašnik, Bratanović (od 61. Rošer), Dedič, Radujko, Eterović.
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Božović (od 64. Ljubović), Mijić, Dobrovoljc, Balkovec, Janža, Gabrić (od 46. S. Vuk), Husmani, Kous (od 46. G. Vuk).
* Rumeni karton: Husmani.
* Rdeč karton: Zec (72.).

Domžalčani so tokrat gostovali pri velenjskem Rudarju, ki je dobro začel sezono, saj je bil po petih krogih na visokem drugem mestu prvenstvene lestvice. Tudi današnja tekma je pokazala, da gre za kakovostno ekipo, ki je zasluženo prišla do nove zmage v prvi ligi.

Velenjčani so povedli praktično ob začetku tekme. Rudar si je v 2. minuti priigral prvi kot na tekmi. Z leve strani je na drugo vratnico podal Aleš Jeseničnik, David Kašnik je žogo vrnil pred vrata, kjer je bil povsem sam Mate Eterović, ki je iz neposredne bližine žogo poslal v mrežo gostov. Izid se do konca prvega dela igre ni spremenil, čeprav so imeli na obeh straneh nekaj priložnosti. Za domače, ki so bili boljši v tem delu igre, je bil blizu Leon Črnčič, v okvir vrat je dvakrat meril Eterović, Senad Jahić, Aleš Jeseničnik, tik pred koncem prvega dela tudi Ivan Firer, tako da se je v prvem polčasu vratar gostov Nejc Vidmar kar nekajkrat odlično izkazal.

Nogometaši Rudarja so v drugem delu tudi s pomočjo gostov hitro povedli z 2:0, ko je v 47. minuti Elvis Bratanović odlično podal do Rajka Rotmana, ta je poslal oster predložek z desne strani, Nejc Skubic pa je ob posredovanju nesrečno zatresel lastno mrežo. Kljub temu se gosti niso predali; v 54. minuti je kapetan Darko Zec prišel do žoge na sredini igrišča, potegnil proti kazenskemu prostoru in se 30 metrov od vrat odločil za močan strel. Meril je pod prečko, toda domači vratar Matjaž Rozman je žogo uspešno zadržal. Tri minute pozneje pa ni imel nobenih možnosti, ko je Erik Janža na levi strani polovice Rudarja priboril prosti strel. Po podaji Draška Božovića v kazenski prostor je gol z glavo dosegel Slobodan Vuk, ki je bil povsem sam pet metrov od vrat.

V 72. minuti je bil Rudar spet nevaren. Po akciji na levi strani kazenskega prostora je žoga prišla do Eterovića, ki je sprožil proti praznim vratom. Na golovi črti je z roko žogo odbil Darko Zec, ki je zaradi igranja z roko v svojem kazenskem prostoru dobil neposredni rdeč karton. Sodnik je pokazal na belo točko, z enajstih metrov pa je bil v 73. minuti zanesljiv Eterović, ki je žogo z močnim strelom poslal v levi kot gola gostov. Velenjski nogometaši so prikazali privlačno igro in zasluženo prišli do novih treh točk.

Velenjčani bodo v sedmem krogu državnega prvenstva v soboto, 24. avgusta, gostovali pri Zavrču, Domžalčani pa bodo isti dan na domačem stadionu gostili Luko Koper.