Benayoun odločil v Novi Gorici

Nogometaši Gorice so na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij evropske lige izgubili proti Maccabiju Tel Avivu z 0:1 (0:1). Edini gol v novogoriškem športnem parku je v deseti minuti zadel Yossi Benayoun. Gorica je že končala evropsko sezono, saj se je prva tekma pred tednom dni v Izraelu končala s 3:0 za Maccabi.

1.krog kvalifikacij za Uefa Evropsko ligo, povratna tekma:

Gorica – Maccabi Tel Aviv (Izr) 0:1 (0:1)

Prva tekma: Maccabi – Gorica 3:0, Naprej Maccabi s 4:0.

Športni park, gledalcev 400, sodniki: Schüttengruber, Brandner in Riedel (vsi Avstrija).
Strelec: 0:1 Benayoun (10.).
Rumen karton: Ben Haim.
Rdeč karton: /.

Gorica: Sorčan, Škarabot, Gregorič, Kotnik (od 71. Grudina), Kapić, Burgič (od 66. Wilson), Kolenc, Kavčič, Marinič (od 77. Arčon), Boben, Nagode.
Maccabi Tel Aviv: Rajković, Medunjanin, Alberman, Miha (od 71. Ben Chaim), Tibi (od 64. Filipenko), Ben Harush, Ben Haim, Igiebor, Peretz, Benayoun, Orlando Sa (od 46. Ben Basat).

Gorica se je iz Izraela vrnila z zelo težko nalogo, saj je tam izgubila z 0:3. Kljub temu se izbranci Mirana Srebrniča upali, da bodo favoriziranemu Maccabiju zagrenili gostovanje na Primorskem in se pred domačimi gledalci z dvignjeno glavo poslovili od evropskih tekmovanj. Večkratni izraelski prvak je napredovanje potrdil z zadetkom v 10. minuti, ko je zadel Yossi Benayoun, nekdanji igralec angleških velikanov Liverpoola, Chelseaja in Arsenala.

Maccabi je izkoristil že prvo priložnost za zadetek. V deseti minuti je Dor Peretz podal do Yossija Benayounu, 36-letni izraelski reprezentant pa je zadel za 1:0. Pet minut kasneje je lepo priložnost zapravil Orlando Sa, v 22. minuti pa je Peretzu branil Grega Sorčan. Omri Ben Harush je v 23. minuti streljal mimo gola, tako kot dve minuti kasneje na drugi strani Andrej Kotnik. V 41. minuti je Sorčana preizkusil Nosa Igiebor, vendar se goriški vratar ni dal, Kotnik pa je za konec polčasa žogo poslal mimo desne vratnice.

Rifet Kapić je v 52. minuti skušal spremeniti izid, a ga je ustavil Predrag Rajković. Po uri igre je bil znova na delu Sorčan, ko je branil strel Edena Bena Basata. Tri minute kasneje je do strela prišel Miran Burgič, a ni premagal Rajkovića. Še lepšo priložnost je v 74. minuti s prostega strela zapravil Kapić, ki je streljal mimo gola. V 84. minuti je poizkusil Tilen Nagode, streljal pa s premalo moči. V 89. minuti je strel Matije Škarabota z golove črte odbil Benayoun.