S četrtfinalom se je minuli vikend začela končnica italijanske lige Serie A. Slovenski ljubitelji futsala pozorno spremljamo predvsem obračun med ekipama Sandro Abate in Napoli Futsal. Za Sandro Abate igra Dejan Bizjak, za Napoli pa Nejc Hozjan.

Serie A, četrtfinale, 1. tekma, 28.5.
Sandro Abate – Napoli Futsal 3:2

2. tekma, 1.6.
Napoli Futsal – Sandro Abate (20.00)

Po prvi tekmi četrtfinala boljše kaže ekipi Dejana Bizjaka, ki je doma s 3:2 premagala Napoli. Oba naša igralca sta igrala, Hozjan se je vrnil po poškodbi pete.

Povedel je Napoli, tekla je 8. minuta, domačini so v 10. minuti izenačili, v 13. pa povedli 2:1. Sandro Abate je v 2. polčasu povedel 3:1, gostje pa so v 34. minuti omilili poraz.

V polfinale napreduje ekipa, ki je prej zbere dve zmagi.

Druga tekma, tokrat v Neaplju, bo v sredo, 1.6.

Tekst: D.P.

• 30.09.2022 | Futsal AA
    Slovenija premagala Češko
    Ženska futsal reprezentanca je na prvi od dveh pripravljalnih tekem v gosteh s 3:1 porazila Češko. Anja Žvokelj je dosegla dva gola, Ines Ermenc enega, druga tekma bo jutri dopoldan.
  • 27.09.2022 | Futsal AA
    Osredkarju superpokal, Ruis že odloča v Italiji
    V Serie A2 so uspešno začeli tudi igralci Pordenoneja, ki jo vodi nekdanji slovenski reprezentant Marko Hrvatin, v ekipi pa so še trije nekdanji reprezentanti Žan Koren, Rok Grželj in Tilen Štendler. V 1. krogu so doma s 6:0 premagali Milano, med strelce se je vpisal Koren. V Serie A je Pescara, ekipa Jeremyja Bukovca, doma z 2:1 premagala Italservice Pesaro, Bukovca pa ni bilo v ekipi.
  • 26.09.2022 | Futsal AA
    Znan seznam reprezentance za tekmo v Kazahstanu
    V oktobru se nadaljujejo kvalifikacije za svetovno prvenstvo v futsalu, ki bo leta 2024. Naša članska reprezentanca je kvalifikacije začela z domačo zmago proti Črni gori, v soboto, 8.10., pa izbrana vrsta selektorja Tomislava Horvata gostuje v Kazahstanu, 7. ekipe s Fifine svetovne futsal lestvice.
  • 20.09.2022 | Futsal AA
    Kvalifikacije začeli z zmago
    Tekmec je bila Črna gora, izbranci Tomislava Horvata so zmagali s 3:1 (1:1). V kvalifikacijski skupini 5 je še Kazahstan, z njim se bo Slovenija v gosteh merila 8. oktobra.
    Še z boljšo igro kot na evropskem prvenstvu
    „Nocoj gostimo Črno goro, ki ima spoštovanja vredno in kvalitetno ekipo in igralce, ki premorejo individualno kvaliteto. Če ne bomo 200-odstotno pri stvari, bo to premalo,“ opozarja Žiga Čeh, ki je takisto vesel, ker reprezentanca igra v dvorani Tabor.
  • 19.09.2022 | Futsal AA
    Upravičiti vlogo favorita
    „Vesel sem, ker so naši igralci v tekmovalnem ritmu in formi. Pristop na treningu je pravi, zelo sem zadovoljen s tem, kar kažejo igralci in kako se odzivajo,“ je pred jutrišnjo tekmo povedal selektor futsal reprezentance Tomislav Horvat.
    V dvorani Tabor izpolniti prvi cilj
    Jutri gre zares. Slovenija, članska futsal reprezentanca, s tekmo proti Črni gori, ob 20. uri v mariborski športni dvorani Tabor začenja kvalifikacije za svetovno prvenstvo, ki bo leta 2024.
  • 15.09.2022 | Futsal AA
    Kvalifikacije želijo začeti z zmago
    Misli članske moške reprezentance so pri torku, 20.9., ko Maribor gosti uvodno tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2024. Slovenija, varovanci selektorja Tomislava Horvata, se bo pomerila s Črno goro.
  • 13.09.2022 | Futsal AA
    Svojo energijo želi prenesti na igralce
    „Črna gora je tipičen predstavnik futsala s področja nekdanje skupne države. So ekipa, ki zna igrati. Brez trohice podcenjevanja se moramo lotiti tekme. Če ne bomo na visoki ravni, imamo lahko težave,“ opozarja selektor Tomislav Horvat.
  • 12.09.2022 | Futsal AA
    Hozjan in Fideršek do zmag
    Na tujem sta bila minule dni aktivna dva slovenska reprezentanta. V Španiji je v 1. krogu prvo zmago vknjižil Nejc Hozjan. Ekipa Noia Portus Apostoli je odigrala sploh prvo tekmo v prvi ligi in takoj slavila na gostovanju v Cordobi. Gostje so povedli že v 12. sekundi, na koncu pa se veselili treh točk. Hozjan je v 9. minuti prejel rumen karton.