20.05.2025 | Tekmovanja mladih
Bravo Mastercard do naslova mladinskih prvakov

 

Dvoboj vrha lestvice EON Next Gen lige je odločil bitko za vrh prvenstva. Nogometni upi Brava Mastercard so z zmago proti Domžalam osvojili prvi naslov državnih prvakov v mladinski starostni kategoriji. 

Zaključna preizkušnja predzadnjega kroga EON Next Gen lige je v Šiški pred okrog 500 gledalci odločila boj za naslov mladinskega prvaka. Nogometaši Brava so v dvoboj z Domžalami vstopili s točko naskoka, z zmago pa so si pred zadnjimi 90 minutami zagotovili neulovljivo prednost na vrhu lestvice.

Ljubljančani so povedli tri minute pred odmorom, ko je z desne strani kazenskega prostora zadel Kobi Bajc. Domžalska mreža se je vnovič zatresla v 62. minuti, ko je protinapad gostiteljev uspešno zaključil Rok Kopatin in postavil piko na i zmagi Brava.

Šiškarji, ki jih je v letošnji sezoni vodil Tomaž Petrovič, so po koncu tekme dvignili pokal za naslov državnih prvakov, z lovoriko pa so si priigrali tudi krstni nastop v UEFA Mladinski ligi prvakov. S 15 goli je prvi strelec prvakov Jakob Raspet, Kobi Bajc je k lovoriki prispeval 14 zadetkov. V boju za krono najboljšega strelca lige najbolje kaže Nemanji Milojeviću, ki je v dresu Radomelj zabil 22 golov.

Bravo Mastercard je na mladinskem tronu nasledil selekcijo Maribora.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Prva liga Telemach (@prvaligasi)

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 09.03.2026 | Prva liga Telemach
    Bravu obračun z Radomljami
    Bravo je dobil zadnjo tekmo 25. kroga Prve lige Telemach. Mrežo Radomelj je načel Gašper Jovan, nato pa jo je dvakrat zatresel še Admir Bristrić, pri domačih je bil z bele točke uspešen Jaša Martinčič.
  • 06.03.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Radomlje - Bravo
    Petindvajseti krog Prve lige Telemach bodo s ponedeljkovo tekmo zaključili nogometaši Radomelj in Brava. Mlinarji točke napadajo po preboju v pokalni polfinale, Šiškarji ga bodo napadali v četrtek.
  • 01.03.2026 | Prva liga Telemach
    Šiškarji presenetili grofe
    Nogometaši Brava so v 24. krogu Prve lige Telemach doma premagali Celje z 1:0 (1:0).
  • 27.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Celje
    Zadnja tekma 24. kroga Prve lige Telemach bo odigrana v Stožicah. Bravo bo v dvoboju s Celjem proslavil 20-letnico delovanja, kakšen bo rezultatski "razplet" rojstnodnevnega slavja?
  • 22.02.2026 | Prva liga Telemach
    Nova zmaga Maribora
    Nogometaši Maribora so v 23. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo z 2:0 (1:0).
  • 19.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Bravo
    Maribor v nadaljevanju Prve lige Telemach še ne pozna poraza, Bravo pa je po treh ničlah vknjižil prvo zmago pomladi. Kdo se bo veselil v Ljudskem vrtu?
  • 16.02.2026 | Prva liga Telemach
    Bravo do prvih pomladanskih točk
    Nogometaši Brava se veselijo prvih točk v nadaljevanju Prve lige Telemach.
  • 13.02.2026 | Prva liga Telemach
    Bravo tudi četrtega novinca našel v Domžalah
    Luka Lukanić je že četrti nogometaš, ki se je to zimo iz Domžal preselil v Bravo. Enaindvajsetletni hrvaški vezist je z Ljubljančani podpisal pogodbo do konca letošnje sezone.
  • 12.02.2026 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Aluminij
    Dvaindvajseti krog Prve lige Telemach se bo končal v ponedeljkovem večeru, ko se bodo v Stožicah merili nogometaši Brava in Aluminija. Kdo bo igrišče zapuščal bolj zadovoljen?
  • 11.02.2026 | Prva liga Telemach
    Matičič novi vratar Brava
    Benjamin Matičič bo vratarsko pot nadaljeval v golu Brava. Osemnajstletnik, ki je jeseni za Domžale v Prvi ligi Telemach odigral 13 tekem, je s Šiškarji sklenil pogodbo do konca sezone 2027/28.

DELI NA