26.08.2014 | Ženska A
Brez očitkov za pomlajeno ekipo

Slovenska ženska reprezentanca se je s kvalifikacijske tekme na Irskem vrnila s porazom, z 2:0 so jih ugnale domačinke. »Rezultatsko se ni izšlo po naših željah, ampak so po tekmi vsi bili mnenja, da smo si zaslužili kaj več po prikazanem na igrišču,« pravi selektor Damir Rob.

Potem nadaljuje:
»Vendar tekma proti takemu tekmecu ti ne dovoljuje nihanj. Žal smo že v uvodu tekme od 2. minute morali loviti zaostanek, ko smo prejeli zadetek iz popolnoma nenevarne akcije. En polčas dobre igre skupaj je premalo, da se iztrži ugoden rezultat. Po pol ure igranja do drugega prejetega zadetka v 76. minuti smo mi bili tisti, ki smo narekovali igro in bili zelo blizu zadetka, saj smo dvakrat zadeli vratnico (Eržen, Zver) in imeli situacijo, ko je Eržen sama stekla proti vratarki Irske.

Po tem se zgodilo nepisano pravilo; če ne zadeneš dobiš in to je bil konec upanj za pozitiven rezultat. Dekletom za prikazano nimam kaj očitati, saj so si želele in odigrale najboljše kar so lahko v tem trenutku.«

Kako so se izkazale novinke?
»Zaradi poškodbe Manje Benak je Evelina Kos kljub temu, da je debitirala, odigrala zelo dobro tekmo in je pokazala, da se na njo v prihodnosti lahko računa, Tina Marolt je prav tako odigrala na novi poziciji dobro kot tudi  Sara Ketiš, ki je prav tako vpisala prve minute v članski reprezentanci.«

Kako deluje pomlajena zasedba?
»Izkazalo se je, da je usmeritev, da se ponudi priložnost mladim igralkam v tem delu kvalifikacij pravšnja. S tem je treba nadaljevati tudi v prihodnje. Pred nami sta še dve tekmi, kjer sami odločamo o končni uvrstitvi in lahko popravimo trenutno pozicijo. Prepričan sem, da bomo v tem tudi uspeli.«

Slovenija bo naslednjo tekmo kvalifikacij odigrala 13.9. ob 15. uri v Lučkem proti Hrvaški.