Celjani do drugega kroga kvalifikacij

Nogometaši Celja so v prvem krogu kvalifikacij za UEFA Ligo prvakov v Budimpešti premagali irskega prvaka Dundalk s 3:0. V končnici prvega polčasa je z nekaj sreče zadel Luka Kerin, celjsko zmago pa sta v izdihljajih tekme potrdila Dario Vizinger in Filip Dangubić. V drugem krogu jih v Celju čaka Molde.

KVALIFIKACIJE ZA UEFA LIGO PRVAKOV - PRVI KROG

CELJE - DUNDALK 3:0 (1:0)

Stadion: Ferenc Szusza, brez gledalcev.
Sodniki: Ferreira, Rodrigues in Bras (vsi Portugalska).
Strelci: Kerin (43.), Vizinger (89.), Dangubić (95.).
Rumeni kartoni: Kerin; Gannon, Shields.
Rdeči karton: /.
Celje: Rozman, Marandici, Ćalušić, Zaletel, Kadušić, Vrbanec (od 86. Pungaršek), Štravs, Kerin, Lotrič, Božić (od 82. Novak), Vizinger (od 90.
Dangubić).
Dundalk: Rogers, Leahy, Gartland (od 76. Oduwa), Hoare, Gannon, Flores (od 69. Murray), Shields (od 82. McMillan), Čolović, P. McEleney, Duffy, Hoban.

Celjani, ki so ob svoji stoletnici prvič postali državni prvaki, so v svojem prvem nastopu v kvalifikacijah za ligo prvakov pričakovano, a s precej dela, izločili irskega prvaka, ki je, denimo, še v sezoni 2016/17 igral v skupinskem delu evropske lige. Celje je do prednosti prišlo v prvem polčasu z golom Luke Kerina, v izdihljajih tekme pa sta zmago potrdila Dario Vizinger in Filip Dangubić.

Celjani v prvem polčasu dolgo niso prišli do kakšne priložnosti, čeprav so večinoma prevladovali na terenu. Toda v 43. minuti so povedli, potem ko je ob neodločnem Brianu Gartlandu do strela v padcu prišel nepopustljivi Luka Kerin in žogo poslal mimo Garyja Rogersa v mrežo za 1:0.

Pred tem so si celo več lepih priložnosti priigrali 14-kratni irski prvaki, v 18. minuti je Gartland z glavo meril le malce previsoko, v 35. pa je po strelu Michaela Duffyja z glavo dobro posredoval Matjaž Rozman.

Prav Duffy je bil prvi, ki je zagrozil v drugem polčasu, ko je z leve žogo poslal mimo nasprotne vratnice. Malce pozneje je Dario Vizinger z glavo
poskrbel za nekaj dela irskega vratarja.

V 64. minuti je na srečo Celjanov v kazenskem prostoru slabo streljal Darragh Leahy, štiri minute pozneje pa je z leve za malo zgrešil Božić. V nadaljevanju so Celjani prepustili igro tekmecu, ki je nekajkrat prišel do obetavnih položajev, a mu česa več ni uspelo narediti.

V 84. minuti pa so imeli Celjani tudi precej sreče, saj je Pat Hoban iz bližine s strelom z glavo zadel vratnico. V 88. minuti sta na drugi strani zgrešila Nino Pungaršek in Jakob Novak, v 89. minuti pa so Celjani izpeljali protinapad, na koncu je Mitja Lotrič nesebično podal pred prazna vrata Vizingerju, ki je zadel za 2:0. Piko na i je ob koncu iz bližine postavil Filip Dangubić.

Tekst: STA/PDo