Celjani iz Izraela z visokim zaostankom

Nogometaši Celja so izgubili prvo tekmo zadnjega kroga kvalifikacij za skupinski del UEFA Konferenčne lige. V Tel Avivu jih je s 4:1 (1:1) premagal najuspešnejši izraelski klub, 23-kratni prvak te države, Maccabi Tel Aviv.

KVALIFIKACIJE UEFA EVROPSKE KONFERENČNE LIGE - PRVA TEKMA ČETRTEGA KROGA

MACCABI TEL AVIV - CELJE 4:1 (1:1)

Za Izraelce je na tekmi ekip, ki jih vodita nekdanja soigralca pri Liverpoolu Robbie Keane in Albert Viera, tri gole dosegel zvezdnik Eran Zahavi, prvega v 22. minuti z enajstmetrovke, drugega v 51. minuti, tretjega pa z glavo v 72. minuti. V sodniškem dodatku je končni izid postavil Dor Turgeman, za Celjane je v 29. minuti izenačil Gregor Bajde.

Celjani so tako zabeležili prvi evropski poraz v sezoni na gostovanjih, na prejšnjih dveh so zmagali. Gostovanje v Tel Avivu je pokazalo, da bodo imeli težko delo, če se bodo želeli uvrstiti v konferenčno ligo, saj se je Maccabi pokazal kot odlična ekipa, ki bi lahko zmagala še z večjo razliko. Da ni bilo tako, je zaslužen predvsem vratar Celjanov Matjaž Rozman.

Povratna tekma bo naslednji četrtek v Ljubljani.