Celjani izgubili dvoboj državnih prvakov

Celjani so v generalki pred pričetkom prvenstva izgubili v Zagrebu. Dinamo je dvoboj državnih prvakov dobil z izidom 3:0. Uspešnejši je bil Maribor, ki je v Ljudskem vrtu premagal češkega prvoligaša Slovačko, Tabor pa je izgubil z novim drugoligašem Primorjem.

Obračun slovenskega in hrvaškega prvaka se je končal z zmago Dinama. Zagrebčani so že v prvem polčasu dvakrat zatresli mrežo grofov, ki so se v zaostanku znašli v osmi minuti. Matjaža Rozmana je premagal Antonio Marin, sredi prvega polčasa pa je bil uspešen še Amer Gojak. Modri iz Zagreba so zmago potrdili v uvodu drugega polčasa, ko je zadel Sandro Kulenović. Celjani so na drugi strani zapravili najstrožjo kazen, Jakob Novak pa je zatresel okvir domačega gola.

Maribor je brez Vilerja, Peričića, Kotnika, Miheliča, Zahovića in Repasa premagal Slovačko, deveto ekipo češkega prvenstva. Štajerci so povedli v 20. minuti, ko se je pred golom gostov najbolje znašel Aljoša Matko. Mariborčani so si zatem pripravili še nekaj priložnosti, v 44. minuti pa je sledilo izenačenje. Po kotu je bil natančen Kalabiška, a so gostitelji odgovorili že v naslednjem napadu. Po predložku Pihlerja je z glavo zadel Mešanović.

Tabor, ki je včeraj klonil v Šiški, je tokrat gostoval v Ajdovščini. Novi drugoligaš je slavil s 4:3, potem ko je sežansko mrežo dvakrat zatresel tudi Amel Džuzdanović. Pri Sežancih so bili uspešni Marko Ritić, Mario Babić in Marsel Stare.

PRIMORJE - CB24 TABOR SEŽANA 4:3

Strelci: Džuzdanović (2x), Leban, Kopatin; Ristić, Babić, Stare

DINAMO ZAGREB - CELJE 3:0 (2:0)

Strelci: Marin (8'), Gojak (25'), Kulenović (47')
Celje: Rozman, (46' Jurhar), Marandici (85' D. Štraus), Ćalušić (60' Stojinović), Zaletel (85' Flis), Kadušić (60' Brecl), Štravs (70' R. Štraus), Vrbanec (60' Pungaršek), Kerin (70' Koritnik), Lotrič (60' Novak), Božić (60' Kuzmanović), Vizinger (70' Dangubić). Trener: Dušan Kosič.

MARIBOR - SLOVAČKO 2:1 (2:1)

Strelci: Matko (20'), Mešanović (45'); Kalabiška (44')
Maribor: Jug (61' Pirić), Klinar, Martinović (61' Koblar), Mitrović, Kolmanič (61' Milec), Pihler (46' Cretu), Vrhovec (46' Dervišević), Bajde (61' Felipe Santos), Matko (61' Požeg Vancaš), Kronaveter (46' Kramarič), Mešanović (61' Tavares). Trener: Sergej Jakirović.