Celjani poraženi v Armeniji

Nogometaši Celja so s po porazom v Erevanu zaključili evropsko sezono. Z golom v 111. minuti dvoboja, ko je Rozmana premagal Vakulenko, so se zmage razveselili v taboru Ararata Armenie. Armenci se bodo v play-offu UEFA Evropske lige udarili s Crveno zvezdo.

KVALIFIKACIJE ZA UEFA EVROPSKO LIGO - TRETJI KROG:

ARARAT ARMENIA - CELJE 1:0 (0:0, 0:0)

Stadion: Akademija FFA, brez gledalcev.
Sodniki: Beaton, McFarlane in Potter (vsi Škotska).
Strelec: 1:0 Vakulenko (111.).
Ararat: Čupić, Humanes (od 83. Otubanjo), Vakulenko, Angelo Meneses, Alemao, Gouffran (od 106. Ambarcumjan), Šahinjan, Sanogo, Mailson Lima, Narsingh, Jeisson Martinez (od 120. Ogana).
Celje: Rozman, Marandici, Stojinović, Zaletel, Brecl, Vrbanec (od 91. Pungaršek), Štravs (od 90. Benedičič), Božić (od 112. Kuzmanović), Lotrič, Kerin (od 86. Novak), Dangubić.
Rumeni kartoni: Vakulenko, Gouffran; Božić, Vrbanec, Kerin, Dangubić, Stojinović.
Rdeči karton: /.

Slovenski državni prvaki so se za preboj v odločilni krog kvalifikacij merili z armenskimi. Izbranci Dušana Kosića so bili za marsikoga v vlogi favorita, a po (preveč) previdnih in nerazburljivih prvih 110 minutah so nato prejeli usodni zadetek, ki je končal njihovo evropsko pot. Tujcev polna ekipa šele leta 2017 ustanovljenega kluba si je tako priigrala boj za skupinski del, zadnja ovira pred tem pa bo beograjska Crvena zvezda.

Ekipi sta v prvem polčasu pokazali bolj ali manj previdno predstavo z malo priložnostmi. Velja omeniti nenatančen poskus Matica Vrbanca v tretji minuti, v 20. je Ivan Božić dosegel zadetek, a iz prepovedanega položaja, v 44. pa je bil Luka Kerin malce prekratek po podaji Amadeja Brecla v kazenski prostor.

V 50. minuti pa so prvič na tekmi resneje zagrozili domačini, ko je malce z desne sprožil Furdjel Narsingh in z diagonalnim strelom zgrešil cilj. Celjani so sicer imeli rahlo terensko pobudo, v 63. minuti pa so do strela z glavo spet prišli domači, a je Jeisson Martinez žogo poslal čez gol. Nadaljevanje je bilo tudi bolj ali manj brez razburjenj, ne ena ne druga ekipa nista želeli preveč tvegati, tako da je sledil podaljšek.

V tem je najprej v 94. minuti nevarno meril Yusuf Otubanjo, ki je zatem poskusil še enkrat, a spet premalo natančno. V 99. minuti je na drugi strani z glavo neuspešno poskusil Jakob Novak, tako kot na drugi strani v 101. Sergij Vakulenko.

V 111. minuti pa so domači povedli. Otubanjo je prvi poizkusil, a je Matjaž Rozman žogo odbil, toda na koncu je do nje prišel Vakulenko po podaji z desne strani in zadel iz bližine. Izkazalo se je, da je bil to tudi odločilni gol, ki je tako iz Evrope po Olimpiji in Mariboru izločil še tretjega slovenskega predstavnika.

Tekst: STA/PDo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 05.01.2026 | Prva liga Telemach
    Iz Radomelj v Celje
    Ivan Ćalušić, ki se je poleti vrnil v vrste Radomelj, se je v zameno za finančno nadomestilo preselil k Celjanom.
  • 24.12.2025 | Prva liga Telemach
    Sešlar znova za Celje
    Svit Sešlar se vrača na zelenice Prve lige Telemach in v vrste grofov. Celjani so s turškim Eyüpsporjem dosegli dogovor o odkupu 23-letnika.
  • 23.12.2025 | Prva liga Telemach
    Šturm za rekordno odškodnino v češko Sigmo
    Danijel Šturm je postal novi član Sigme Olomouc! Krilni napadalec se na Češko seli iz Celja, grofje pa so potrdili prestop z najvišjo odškodnino v zgodovini kluba.
  • 18.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani malce prekratki za neposredno uvrstitev v osmino finala
    Celje si je na zadnji tekmi leta razdelilo točke s Shelbournom. Za neposreden preboj v osmino finala je bilo za las prekratko.
  • 17.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani uspešno leto zaključujejo na domačem igrišču
    Medtem ko ostali prvoligaši uživajo v zimskem tekmovalnem premoru, nogometaše Celja čaka še zadnja tekmovalna obveznost v letu 2025. Grofje v zadnjem krogu UEFA Konferenčne lige gostijo irski Shelbourne.
  • 11.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celje z Reke brez želenega rezultata
    Gostovanje na Rujevici se ni končalo po željah Celja. Slovenski predstavniki so izgubili s 3:0, za domačine pa je zadel tudi reprezentant Petrovič.
  • 10.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Na Reko po tri točke
    Nogometaši Celja bodo na Reki odigrali peto preizkušnjo UEFA Konferenčne lige. Grofje se na zadnje letošnje gostovanje odpravljajo z jasno željo, s Kvarnerja se želijo vrniti z novo zmago.
  • 07.12.2025 | Prva liga Telemach
    Celje boljše tudi v drugo
    Nogometaši Celja so v 18. krogu Prve lige Telemach premagali Primorje z 4:1 (2:1).
  • 04.12.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Primorje
    Nogometaši Celja in Primorja bodo zaključili jesenski del Prve lige Telemach. Kdo se bo v knežjem mestu pobral po pokalnem porazu med tednom?
  • 03.12.2025 | Prva liga Telemach
    Riera podaljšal pogodbo s Celjem
    Iz tabora Celja so pred jutrišnjo pokalno tekmo z Olimpijo sporočili, da so podaljšali pogodbo z glavnim trenerjem Albertom Riero. Španec bo grofe vodil do konca sezone 2027/28.

DELI NA