Celjani so se opekli v Lendavi, Domžale izgubile v Novi Gorici, Podvinci izločili Tabor

Med torkom in nedeljo smo dobili šestnajsterico udeležencev osmine finala Pokala Pivovarna Union. Domžale so klonile v Novi Gorici, Nafta pa je izločila ekipo Celja. Presenečenje so pripravili tudi Podvinci, ki so na domačem igrišču premagali Tabor iz Sežane.

ZAVRČ - TRIGLAV KRANJ 1:2 (1:1)

Strelci: Zorko (6'); Kondić (21'), Čeh (88').
Rdeči kartoni: Maroh (73'/Zavrč), Bojnec (81'/Zavrč); Kondić (73'/Triglav).

S torkovo tekmo v Halozah so spored tekem šestnajstine finala pokalnega tekmovanja odprli nogometaši Zavrča in Triglava. Napredovanja so se veselili Kranjčani, a je pot do napredovanja ni bila niti malo lahka. Orli so do zmage prišli s preobratom, Zavrčani pa so povedli v šesti minuti, ko je podajo z leve strani igrišča izkoristil Rok Zorko. Triglav je izenačil v 21. minuti, ko je Leon Kondić zadel z vrha kazenskega prostora. Drugi polčas je najprej postregel s kar tremi izključitvami. V 73. minuti sta rdeči karton videla domači vratar Žiga Maroh in gostujoči napadalec Leon Kondić, v 81. minuit pa je pri Zavrču še drugič porumenel Jaša Bojnec. Kranjčani so številčno prednost izkoristili v 88. minuti, ko je mladega Anžeta Šibilo premagal Mark Čeh.

IB 1975 LJUBLJANA - ROGAŠKA 1:3* (1:1, 0:0)

Strelci: Perković (85'); Kregar (87'), Gradišar (99'), Majcenić (105').
* po podaljšku.

Sredino dogajanje se je pričelo z dvema tekmama v prestolnici. Rogaška je gostovala v Ježici, pri IB 1975 Ljubljani, ki je z golom Timona Perkovića povedla v 85. minuti, Oliver Kregar pa je izpad Slatinčanov preprečil z izenačenjem v 87. minuti. Potnik v osmino finala je bil odločen po podaljšku, v katerem sta za zmago Rogaške zadela Nejc Gradišar in Antonio Majcenić.

OLIMPIJA LJUBLJANA - RUDAR VELENJE 4:1 (2:1)

Strelci: Pedro Lucas (3'), Posavec (35'), Diogo Pinto (54'/11m), Brest (91'), Džumhur (59').

Olimpija je na Kodeljevem gostila velenjski Rudar, zmaji so dvoboj z nekdanjim prvoligašem odprli z zadetkom v tretji minuti.

Pedro Lucas je zadel iz osrčja kazenskega prostora. V 35. minuti je po predložku Raula Florucza z glavo zadel Ivan Posavec, Velenjčani pa so kmalu zatem zatresli vratnico. Ljubljančani so vodstvo povišali v 54. minuti, ko je z bele točke zadel Diogo Pinto. Stian Džumhur je prednost Olimpije znižal v 59. minuti tekme, piko na i zmagi Olimpije pa je v 91. minuti po hitrem protinapadu postavil Marko Brest.

ODRANCI - KOPER 0:3 (0:0)

Strelci: Mulahusejnović (58'), Nkada (60'), Osuji (87').

Koprčani so gostovali v Prekmurju, odpor Odrancev, ki nastopajo v Pomurski nogometni ligi, pa so strli v drugem polčasu, ko je Safet Hadžić močno premešani enajsterici dodal tudi nekaj izkušenih nosilcev igre. Domačo mrežo je v 58. minuti po predložku iz kota načel Nardin Mulahusejnović, le dve minuti kasneje pa je napako gostiteljev kaznoval še Timothe Nkada. Primorci so v zadnji tretjini nadzirali potek dogajanja, tri minute pred koncem tekme pa so dosegli še tretji zadetek. Po spretni kombinaciji v domačem kazenskem prostoru je v polno meril Bede Amarachi Osuji.

FUŽINAR RAVNE - KALCER RADOMLJE 0:2 (0:1)

Strelca: Cerar (45'), Šošić (81').

Dvoboj Fužinarja in Radomelj je bil odigran na Prevaljah, prvoligaš pa z goloma ob koncu obeh polčasov ni dovolil presenečenja. Tik pred odmorom je goste v vodstvo popeljal Luka Cerar, v 81. minuti pa je vodstvo mlinarjev povišal Madžid Šošić.

GORICA - DOMŽALE 2:1 (0:0)

Strelci: Blažič (49'), Mevlja (79'); Stuparević (55').

Še en obračun drugoligaša s prvoligašem je bil odigran v Novi Gorici. Zasedba Mirana Srebrniča je za razliko od Velenjčanov in Ravenčanov presenetila Domžalčane, ki so na severu Primorske zaključili letošnjo pokalno sezono. Rumeni so se v težavah znašli sredi četrte minute drugega polčasa, ko je z desne strani kazenskega prostora zadel mladi Maj Bažič. Gostje so izenačili v 50. minuti, ko je napako gostiteljev izkoristil Filip Stuparević, a to ni bil začetek preobrata. Goričani so namreč v 79. minuti zadeli še drugič, v nadaljevanje pokalnega tekmovanja pa jih je popeljal Nejc Mevlja.

NAFTA 1903 - CELJE 6:5* (1:1, 1:1, 0:1)

Strelca: Oštrek (85'); Edmilson (3').
* po enajstmetrovkah.

V Lendavi smo bili priča spopadu vodilnega kluba 2. SNL in vodilne zasedbe Prve lige Telemach. Obračun se je pričel po željah Celjanov, ki so z golom Edmilsona povedli že v tretji minuti. Brazilec je z diagonalnim udarcem zadel iz osrčja kazenskega prostora. Grofje v nadaljevanju prvega polčasa niso uspeli podvojiti prednosti, v drugem polčasu pa so preko Mihaela Rebernika trikrat zapretili tudi Lendavčani. Nafta je bila za pogumnejšo igro v drugem delu srečanja nagrajena v 85. minuti, ko je s strelom v daljši kot izenačil Stjepan Oštrek. Polurni podaljšek ni prinesel spremembe izida, o napredovanju pa so odločali streli z bele točke. Prvih osem izvajalcev je bilo natančnih, v zadnji seriji pa je bil neuspešen Denis Popović. Lendavčani so priložnost zagrabili z obema rokama, v osmino finala pa jih je popeljal Stjepan Oštrek.

PRIMORJE EMUNDIA - MARIBOR 1:3 (0:2)

Strelci: Dedić (22'/ag), Kolar (30'), Laušić (50'); Bešir (93').

Mariborčani so se s Primorjem pomerili že v lanski sezoni, ko je bila tekma odigrana v Ljudskem vrtu, tokrat pa je vloga gostiteljev pripadla Ajdovcem. Le-ti so se v zaostanku znašli v 22. minuti, ko je Hilal Soudani poslal predložek z desne strani igrišča, Haris Dedić pa je žogo preusmeril v lastno mrežo. Osem minut kasneje je Jan Repas domačinom odvzel žogo in jo spravil do Marka Kolarja, ki je z roba kazenskega prostora podvojil mariborsko prednost. V peti minuti nadaljevanja srečanja je v polno meril še Marin Laušić, ki je po podaji Hilala Soudanija zadel v levi zgornji kot. Rdeče-črni so v zaključnih sekundah prišli do častnega zadetka, Žan Bešir je zadel z glavo in ob pomoči vratnice.

ELTRON ŠENČUR - MURA 0:2 (0:1)

Strelca: Proleta (45+1'), Turudija (85').

Mura je gostovala v Šenčurju, tamkajšnji tretjeligaš pa se je Prekmurcem upiral vse do izdihljajev prvega polčasa. Črno-beli so povedli v sodniškem dodatku, ko je žoga po prostem strelu Žana Trontlja poletela mimo nekaj igralcev obeh ekip, z neposredne bližine pa jo je v mrežo pospravil Borna Proleta. Sobočani so napredovanje potrdili pet minut pred koncem tekme, ko je po novi podaji Trontlja iz osrčja kazenskega prostora zadel še Luka Turudija.

PODVINCI - TABOR SEŽANA 3:2 (2:0)

Strelci: Orovič (2', 39'), Petrinec (66'); Montesdeoca (69'), Kaleba (82').

Novo presenečenje se je zgodilo v Podvinci, istoimenski tretjeligaš je iz pokalnega tekmovanja izločil Sežance. Jernej Orovič je okrog 120 gledalcev razveselil že v drugi minuti srečanja, isti nogometaš pa je v 39. minuti postavil izid prvega polčasa in poskrbel, da so Sežanci v nadaljevanje tekme vstopili z dvema goloma zaostanka. Težave Sežancev so se še poglobile v 66. minuti, ko je domačo prednost povišal Luka Petrinec. Tretji zadetek gostiteljev je očitno le prebudil Sežance, ki so tri minute po golu prišli do znižanja. Lorenzo Montesdeoca je bil uspešen z bele točke, osem minut pred koncem rednega dela srečanja pa je štajersko mrežo zatresel še robustni branilec Thaddee Kaleba. To je bilo tudi vse, domača zasedba, ki jo vodi Aleš Čeh, je v zaključnih minutah zadržala gol prednosti.

ALUVAR GANČANI - BELTINCI KLIMA TRATNJEK 0:7 (0:3)

Strelci: Kralj (9', 33', 51'), Bujan (26'), Slokan (59', 74'), Pihler (71'/11m).

Gančani, ki nastopajo v Pomurski nogometni ligi, so v sosedskem dvoboju z Beltinci prvič klonili v deveti minuti. Robert Čakš je prodrl po levi strani, po podaji pred vrata pa je z neposredne bližine zadel Jan Bruno Kralj. V 26. minuti se je domača mreža zatresla še drugič, z diagonalnim udarcem z leve strani igrišča je zadel Bruno Bujan. Izid polčasa je v 33. minuti postavil Kralj, ki je izkoristil še eno podajo Čakša. Jan Bruno Kralj se je v šesti minuti drugega polčasa veselil »hat-tricka«. V 59. minuti se je med strelce vpisal še mladi Nejc Slokan, ki je zadel z leve strani igrišča. V 71. minuti so domačini storili prekršek nad Tianom Kosijem, z bele točke pa je bil zanesljiv Luka Pihler. Le tri minute kasneje je za končnih 0:7 še drugič na tekmi zadel Nejc Slokan.

ROHO - ILIRIJA 1911 0:5 (0:3)

Strelci: Đermanović (6', 10'/11m), I. Nadarević (24', 73'), Lukežič (82').

V Rogozi je ROHO gostil Ilirijo, ki je z zadetkoma Dejana Đermanovića v šesti in deseti minuti že v uvodu tekme tlakovala pot do zmage. Ismir Nadarević je v 24. minuti zadel za rezultat polčasa, v 73. minuti pa se je podpisal še pod drugi zadetek na tekmi. Zmago Ljubljančanov je osem minut pred koncem tekme potrdil Filip Lukežič.

RUDAR TRBOVLJE - SIJ ACRONI JESENICE 1:4 (1:1)

Strelci: Rekanović (21'); Samardžić (23', 54'), Bešić (69', 89').

V Trbovljah so se za napredovanje v osmino finala Pokala Pivovarna Union pomerili knapi in železarji, Rudar je gostil ekipo Jesenic. Napredovanja so se po preobratu in boljšem drugem polčasu veselili Gorenjci, čeprav so prvi povedli Trboveljčani. V 21. minuti je z bližine zadel Anes Rekanović, a je domače vodstvo trajalo zgolj dobri dve minuti. Prosti strel z roba kazenskega prostora je v izenačenje pretvoril nekdanji reprezentant Miral Samardžić. Šestintidesetletni branilec je v 54. minuti zadel še po podaji iz kota in Jeseničani so se tudi pred skupinico svojih navijačev veselili prednosti. V 69. minuti je vodstvo Jesenic povišal Mario Bešić, ki je v 89. minuti zadel še drugič in svojo ekipo popeljal v osmino finala.

ZASE VIDEM - HAJDINA 3:2* (2:2, 0:1)

Strelci: Mesarič (61', 87'), Kurež (116'); Pal (17'), Ljubec (76').
* po podaljških.

Videmčani so si mesto med šestnajsterico klubov zagotovili po podaljšku v lokalnem obračunu s Hajdino. Gostje so dobili prvi polčas, povedli pa so v 17. minuti, ko je Matej Pal izkoristil dolgo podajo v domači kazenski prostor. Videm je izid poravnal po uri igre, z vrha kazenskega prostora je močno sprožil Miha Mesarič. Hajdina, ki ravno tako nastopa v 3. SNL vzhod, je znova povedla v 76. minuti, za novo veselje gostov pa je po protinapadu in spretnem preigravanju poskrbel Daniel Ljubec. Mesarič je z zadetkom v 87. minuti srečanje podaljšal za dodatne pol ure, potnik v osmino finala pa je bil odločen v116. minuti. Podajo z desne strani igrišča je v zadetek za zmago pretvoril izkušeni Robert Kurež.

ČARDA MARTJANCI - PREKMUREC DOBROVNIK 7:2

Strelci: Meglič (21'), Atanasov (21', 63'), Miličevič (35'), A. Žekš (60'), P. Žekš (84'), Žganjar (90'); Polareczki (8', 66').

Srečanje, ki ga je v uvodnih minutah pospremilo sneženje, so bolje odprli nogometaši Dobrovnika. Roland Polareczki, nekdanji član Nafte, je v deveti minuti z diagonalnim strelom po tleh zadel z desne strani kazenskega prostora. Gostje so vodili do 22. minute, ko je z roba kazenskega prostora izenačil Enej Meglič. V 30. minuti so se gledalci veselili vodstva Čarde, po predložku z leve je z glavo zadel Darko Atanasov. Pet minut kasneje je iz osrčja kazenskega prostora zadel še Marko Miličevič in postavil izid prvega polčasa. V drugem polčasu je udarila še bratska naveza Žekš, v 60. minuti je prvi z bližine zadel Aljaž Žekš. Le tri minute po tem je bil še drugič na tekmi uspešen Darko Atanasov, ki je še enkrat zadel z glavo po predložku z leve. Dobrovnik je v 66. minuti znižal zaostanek preko Rolanda Polareczkega, v 83. minuti pa se je gola veselil tudi najboljši strelec Pomurske nogometne lige Patrik Žekš. Končni izid dvoboja je v zaključnih sekundah tekme postavil Goran Žganjar.

SREDIŠČE - AVTO RAJH LJUTOMER 0:4 (0:3)

Strelci: Skuhala (13'), Virag (41'), Panič (44'), Rudolf (80').

Ljutomerčani so se v osmino finala prebili v Središču ob Dravi, odpor člana ptujske Superlige so strli že pred polčasom. Nogometaši Središča, ki so v drugem krogu tekmovanja presenetili drugoligaša iz Slovenske Bistrice so že v prvem polčasu klonili trikrat. Gostje so povedli v 13. minuti tekme, ko je slabo izbijanje domače obrambe izkoristil Mario Skuhala. Domača mreža se je še dvakrat zatresla tik pred odmorom. V 41. minuti  je predložek z desne strani izkoristil Matej Virag, minuto pred koncem polčasa pa je po podaji z leve zadel še neovirani Primož Panič. Zmago Ljutomera je v 80. minuti potrdil Anej Rudolf, ki je po spretnem preigravanju v kazenskem prostoru Središča zadel pod prečnik domačega gola.