Celje izgubilo, Maribor do remija

Za nogometaši Celja je uvodna pripravljalna preizkušnjo, drugo pa so odigrali Mariborčani. Vijoličasti so po selitvi v Prekmurje remizirali z makedonsko Škendijo, grofje pa so morali v Avstriji priznati premoč Rubinu.

Rubin, ki je bil predviden kot prvi nasprotnik Maribora, a je obračun poleg poškodb odnesla bolezen v ruskih vrstah, je v obračunu s Celjem povedel že v drugi minuti. Po manjši napaki v celjski obrambi je Matjaža Rozmana z lob udarcem premagal Karadeniz in postavil izid polčasa. Rusi so v uvodu drugega polčasa zadeli še drugič, po kotu se je najbolje znašel Sorokin, v nadaljevanju pa se je zatresel tudi okvir celjskih vrat. V zasedbi trenerja Tomaža Petroviča sta najresneje Luka Šušnjara in Rudi Požeg Vancaš.

Darko Milanič se je s svojimi varovanci v ponedeljek preselil v Prekmurje, dan po menjavi okolja pa so Mariborčani odigrali prvo od treh tekem na prekmurskih tleh. Nasproti je stal makedonski podprvak, ki se je v zaostanku znašel že v šesti minuti, ko se je z močnim strelom pod prečnik izkazal Damjan Bohar. Vodstvo je trajalo zgolj štiri minute, ko je z roba kazenskega prostora natančno meril Besart Ibrahimi. Med najbolj aktivnimi na igrišču je bil tudi Valon Ahmedi, ki je bil ob koncu prvega polčasa najbližje zadetku, a mu je veselje preprečila vratnica.Državnega prvaka že v četrtek čaka dvoboj z ruskim Uralom.

RUBIN KAZAN - CELJE 2:0 (1:0)

Strelca: Karadeniz (2'), Sorokin (51')
Celje: Rozman, Travner, Vidmajer, Cvek, Džinić, Jazbec, Pečnik, Pungaršek, Šušnjara, Požeg Vancaš, Lupeta. Igrali so še: Miškić, Košman, Pišek, Šporn, Močič, Kesić, Zalokar, Mitchell, Marcius, Cikaqi, Brecl, Pirtovšek. Trener: Tomaž Petrovič.

MARIBOR - ŠKENDIJA 1:1 (1:1)

Strelca: Bohar (6'), Ibraimi (10')
Maribor - prvi polčas: Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Ahmedi, Pihler, Kabha, Bohar, Zahović, Bajde. Drugi polčas: Cotman, Mertelj, Billong (65' Hajrić), Uskoković, Kolmanič, Hotić, Vrhovec, Ogrinec, Vokić, Kramarič, Sunny Omoregie. Trener: Darko Milanič.