21.03.2011 | A
Cesar bo do petka nared
Slovenska nogometna reprezentanca je večinoma že zbrana na Ptuju in v Kidričevem, kjer se v teh dneh pripravlja na kvalifikacijski tekmi za Euro 2012 z Italijo (petek v Stožicah) in s Severno Irsko (prihodnji torek v Belfastu). Manjkajo še trije nogometaši, glavna vest dneva pa je ta, da bo že za tekmo z Italijo bržčas nared Boštjan Cesar.

Čvrsti branilec in pravi poveljnik slovenske zadnje vrste je bil pod vprašajem za petkov obračun zaradi zloma nosu, ki ga je staknil v dresu Chieva v italijanskem prvenstvu. Danes pa je na novinarski konferenci na Ptuju povedal, da gre stanje na boljše, skoraj zanesljiv nastop na pomembni tekmi z Italijo pa je praktično potrdil tudi reprezentančni zdravnik dr. Matjaž Vogrin.

"Tukaj smo zaradi nogometa in rezultatov. Veseli smo, da smo se spet zbrali. Kar zadeva nos - ta je še na glavi, to je najbolj pomembno," je uvodoma v šaljivem tonu začel Cesar in nadaljeval: "Gre na bolje, danes sem že treniral, fizično pa sem pripravljen. Mogoče se bom še kak dan malce 'šparal' pri dvobojih na treningih. V četrtek bom že bolj resno vadil, nato pa tekmo skušal odigrati na najvišji ravni," je dejal Cesar, ki ga bo na obrazu krasila zaščitna maska v slovenskih barvah in barvah Chieva.

Cesar pa ni edini, ki je bil pod vprašajem. Še vedno je močno vprašljiv nastop napadalca Tima Matavža, ki ima težave s prepono. Če bi mogoče zaradi same poškodbe morda celo lahko igral v petek, pa je vprašanje, kako je z njegovo pripravljenostjo. To bodo v teh dneh ocenili v strokovnem štabu in se nato odločili, ali bo igral ali ne. Na današnjem dopoldanskem treningu je vadil individualno.

Ob tem se je komu porodila ideja, da bi z Italijani selektor Matjaž Kek zaigral le z enim pravim napadalcem (Milivojem Novakovićem), ki bi mu iz "ozadja" pomagal kdo izmed ofenzivnih vezistov. A Kek je takšno možnost kategorično zanikal, zatorej gre pričakovati ob Novakoviću Zlatka Dedića ali Zlatana Ljubijankića.

"Igra z enim napadalcem je edina varianta, o kateri ne razmišljam. Je več različic, ampak igra z enim napadalcem ne pride v poštev. Še vedno je dovolj ofenzivno naravnanih igralcev, ki ponujajo rešitve. Imam zaupanje v te igralce. Pri Timu pa bomo videli, kaj se bo dogajalo. Ta njegova poškodba in pazljivost pri individualnem delu je potegnila za sabo, da smo poklicali še enega igralca. Z nami je že treniral Dare Vršič, kar pomeni, da se bo Nejc Pečnik pomaknil bližje golu, Dare pa v vezno linijo. Tudi kartoni grozijo nekaterim vezistom v nadaljevanju kvalifikacij in zato smo bili prisiljeni razmišljati nekaj v tej smeri. O igri z enim napadalcem pa gotovo ne," je pojasnil Kek.

Slovenski selektor je nekaj besed namenil tudi težko pričakovanemu dvoboju z vodilno ekipo skupine Italijo. "V tem trenutku je ta tekma derbi skupine, ampak mrtvi se štejejo na koncu. Takrat se potegne črta. Točke je treba ves čas zbirati, kjer se le da. Tri točke so na voljo tako kot na vsaki tekmi. Seveda, izziv je zaradi uglednega tekmeca večji. Pomembna pa je vsaka tekma. Kaj ti pomaga, če premagaš Italijane, pa potem ne prideš do točk na Ferskih otokih?" pravi Kek.

"Zame je pomembno, da smo mi na pravi ravni. Mi moramo biti angažirani, agresivni, razigrani oziroma v principih naše igre, v kateri stremimo k možnosti in razmišljanju, da v vsakem trenutku lahko Italijanom zabijemo gol. Poskušali bomo s treningi malo osvežiti ekipo, saj imajo nekateri za sabo dolgo klubsko kilometrino, in pa čim prej priti do naše prepoznavnosti. Je pa res, da je to zdaj mnogo lažje narediti, saj se fantje poznajo, poznajo princip dela ..." je še dodal Kek, ki čaka na pripravah le še na Dedića, Jasmina Handanovića in Pečnika, ki se bodo reprezentanci pridružili v torek.

V skupini C vodi Italija z 10 točkami s štirih tekem, Slovenija je druga s sedmimi točkami, Estonija tretja s šestimi (obe po štiri tekme), Severni Irci so četrti, na treh tekmah so zbrali pet točk, Srbija ima po štirih tekmah štiri točke, "odpisani" Ferski otoki pa so na petih tekmah iztržili remi in štiri poraze.

Tekst: STA
Foto: Drago Wernig - TAKA

SORODNE NOVICE

  • 27.06.2025 | A
    Petar Stojanović okrepil varšavsko Legio
    Slovenski nogometni reprezentant Petar Stojanović je podpisal triletno pogodbo s poljskim velikanom Legio Varšava, so potrdili na spletni strani kluba.
  • 23.06.2025 | A
    Jaka Bijol postal član Leeds Uniteda
    Nogometni klub Leeds United, ki se je vrnil v elitno angleško ligo, je na svoji spletni strani tudi uradno potrdil nakup slovenskega reprezentančnega branilca Jake Bijola. Šestindvajsetletni Slovenec je z novimi delodajalci podpisal petletno pogodbo.
  • 11.06.2025 | A
    Zmagi pozitivna popotnica za jesenski začetek kvalifikacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala junijski cikel z dvema zmagama. V gosteh je prejšnji teden ugnala Luksemburg, v torek pa v Celju še Bosno in Hercegovino in si s tem pripravila lepo popotnico pred jesenskimi kvalifikacijami za svetovno prvenstvo 2026. Selektor Matjaž Kek pa vseeno opozarja, da morajo še na višjo raven.
  • 10.06.2025 | A
    Mojstrovina Verbiča in prvenec Vombergarja za prvo zmago proti BiH
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Celju igrala prijateljsko tekmo z Bosno in Hercegovino ter slavili z 2:1 (0:0). Za Slovenijo, ki je v petek v Luksemburgu zmagala z 1:0, je v 63. minuti zadel Benjamin Verbič, v 89. pa z bele pike Andres Vombergar.
  • 10.06.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo z Bosno in Hercegovino
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo danes ob 18:00 v Celju pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Nogometna zveza Slovenije (NZS) je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 10.06.2025 | A
    Ugodna ponudba paketnih vstopnic za kvalifikacije za SP 2026
    Kot v preteklih letih je Nogometna zveza Slovenije tudi tokrat pripravila ugodno ponudbo za navijače, ki bodo Slovenijo podpirali na vseh treh domačih tekmah. Začenja se namreč prodaja paketnih vstopnic za domače kvalifikacijske tekme slovenske reprezentance v letu 2025 v sklopu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026.
  • 10.06.2025 | A
    V prodaji vstopnice za začetek kvalifikacij
    Septembrski uvod v kvalifikacije za SP 2026 bo za Slovenijo vse prej kot preprost. V Stožice prihaja Švedska, ki je Slovenijo v Ljubljani nazadnje porazila. Vstopnice so že v prodaji.
  • 09.06.2025 | A
    Dvoboji z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek ob 18. uri na stadionu Z'dežele v Celju čaka prijateljska tekma z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Selektor Matjaž Kek pred dvobojem poudarja, da tekme z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost.
  • 08.06.2025 | A
    Novi obrazi so pokazali pravi karakter
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek v Celju čaka še zadnja pripravljalna tekma pred začetkom jesenskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Po zmagi v Luksemburgu se bodo varovanci Matjaža Keka tokrat pomerili z Bosno in Hercegovino.
  • 07.06.2025 | A
    Nimamo tako kratke klopi, kot morda včasih mislimo
    Reprezentanca Slovenije je z golom Tamarja Svetlina dobila pripravljalno tekmo z Luksemburgom. Kako sta srečanje doživela selektor Matjaž Kek in junak zmage Tamar Svetlin?

DELI NA