Danke z zmago iz Murske Sobote

Slovenske nogometne prvakinje, igralke ekipe ŽNK Nona Pomurje Beltinci, so danes vendarle odigrale prvo tekmo šestnajstine finala lige prvakinj. Potem ko so tekmo iz Gornje Radgone zaradi zasneženega igrišča (srečanje bi moralo biti ob 13. uri) prestavili v Mursko Soboto (začelo se je ob 16.00), so Pomurke proti favoriziranim danskim prvakinjam Fortuni Hjoerring izgubile z 0:3 (0:1).

LIGA PRVAKINJ, ŠESTNAJSTINA FINALA
ŽNK NONA POMURJE BELTINCI – FORTUNA 0:3 (0:1)
Stadion Fazanerija Murska Sobota, sodnice: Augustyn, Baranowska, Wasiak, Lisiecka (vse Poljska)
Strelke: 0:1 George (45.), 0:2 George (48.), 0:3 Holmgaard (59./11m)
Rumeni kartoni: Golob, Rozmarič, Kocijan; Riley, Holmgaard, Carstens
Rdeč karton: /
ŽNK Nona Pomurje: Kocijan, Juršnik (od 46. Kolar), Golob (od 86. Horvat), Rozmarič, Nemec, Makovec, Korošec, Zajmi, Kolbl, Kajzba, Tibaut (od 61. Hofman).
Fortuna: Thisgaard, Andersen, Garnier, Bruce, Holmgaard, Carstens (od 46. Holmgaard), Ochoa (od 82. Frederikson), Riley (od 58. Carstens), Moller Holdt (od 82. Sorensen), George, Lundgaard (od 66. Carp).

Selitev v Mursko Soboto

Sprva se je zdelo, da tekme danes ne bo, saj je po pisanju zenskaliga.si poljska sodnica Ewa Augustyn najprej prestavila začetek srečanja, po nekajminutnem čakanju pa je tekmo v Gornji Radgoni odpovedala. Tri ure kasneje so dvoboj tekmice vendarle odigrale v Murski Soboti.

Gol v 45. minuti

Na zasneženi zelenici Fazanerije so se domačinke večji del tekme branile na svoji polovici. Bližje golu so bile Danke, ki so proti vratom v prvih 45 minutah sprožile devet strelov. Prav zadnji je našel pot v mrežo, potem ko so bile v kazenskem prostoru tik pred iztekom polčasa Pomurke po prostem strelu s strani nepazljive. Vse to je izkoristila Machaela George in žogo poslala v prazno mrežo.

Izvrsten začetek gostij

Američanka je bila natančna tudi po hitri akciji na začetku drugega polčasa, ko je nekoliko z leve strani zanesljivo ugnala Ivo Kocijan v vratih Pomurja. Nato so Danke v 58. minuti prišle še do enajstmetrovke, ki jo je zakrivila prav Kocijanova. Strel z bele točke je uspešno izvedla Sara Holmgaard.

Do konca tekme so imele Danke še eno izrazito priložnost, Pomurke pa so v okvir vrat tekmic le sprožile dva strela, ki pa nista bila nevaren za gostujočo vratarko Frejo Thisgaard.

Čez teden dni na Danskem

Povratna tekma v boju za nastop v osmini finala lige prvakinj bo na sporedu prihodnjo sredo (19.00) v Hjoerringu na skrajnem severu Danske.

V letošnji ligi prvakinj je skupaj sodelovalo 62 ekip, 22 si jih je zagotovilo mesto v šestnajstini finala tekmovanja, deset pa skozi dva kroga kvalifikacij, kjer so bile uspešne tudi varovanke trenerja Sandija Bauerja. Sprva so bile s 3:0 boljše od črnogorskega kluba Breznica, v 2. krogu pa so s 4:1 premagale madžarski Ferencvaros.

Izjavi po tekmi:

Sandi Bauer, trener:
„Zelo težko je bilo na takem igrišču razviti naš stil igre. A za obe ekipi je bilo enako zahtevno. Danke so se boljše prilagodile in zmagale. Očitno so si morda bolj želele zmage. A še vedno verjamem v dekleta, za nami je prvi polčas. Na gostovanju nas bo čakalo igrišče z umetno travo, tam nam bo bolj pisana na kožo, žogo pa bomo spustili na tla.“

Luana Zajmi:
„Pogoji za igro so bili resnično zahtevni, tega nismo pričakovali. Ker je bilo tako, niti nismo mogli razviti svoje igre. Žal je rezultat tak, kot je. Iz kroga v krog lige prvakinj pa so tekmice zahtevnejše.“

Tekst: STA, D.P.