23.11.2021 | Prva liga Telemach
Disciplinski sodnik odpravil kazen Žužku

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije je sprejel disciplinske ukrepe po tekmah 17. kroga Prve lige Telemach. Največ zanimanja javnosti je poželo dogajanje na tekmi med Koprom in Kalcer Radomljami, kjer je bil v 66. minuti tekme izključen branilec Kopra Žan Žužek.

Zoper Žana Žužka je bil sprožen disciplinski postopek zaradi suma preprečitve čiste priložnosti za zadetek, za kar je prejel neposreden rdeči karton. Disciplinski sodnik na podlagi pridobljene dokumentacije in posnetkov ugotavlja, da je prišlo s strani sodnikov do napačne identifikacije izključenega igralca ter da zgoraj navedenega očitanega prekrška le-ta ni storil. Posledično se zoper Žana Žužka postopek ustavi.

V skladu s 3. odstavkom 32. člena Disciplinskega pravilnika NZS odločitve sodnika, sprejete med tekmo, ne smejo biti predmet disciplinskega postopka, razen odločitve, ki so posledica očitne napake, npr. zmote v identifikaciji kaznovane osebe. V tem primeru se disciplinski postopek lahko vodi zgolj zoper osebo, ki je dejansko povzročila prekršek. Disciplinski sodnik na podlagi priložene dokumentacije ter pregleda posnetkov tako ugotavlja, da je navedeni prekršek storil Karlo Bručič, zato se mu izreče kazen prepovedi nastopanja na eni prvenstveni tekmi.