06.09.2022 | WU15
Do zmage po enajstmetrovkah

Slovenska izbrana vrsta deklet do 15 let je z zmago proti Bosni in Hercegovini začela Uefin razvojni turnir. Naša selekcija je po 11-metrovkah s 7:6 premagala domačinke, po 80 minutah je bilo 2:2. V rednem delu je bilo 2:2, gola za Slovenijo sta prispevali Taja Strgar in Lana Lesjak.

Uefa razvojni turnir:

Sarajevo, 6.9.
BiH – Slovenija 6:7*
(1:1, 2:2)
1:0 Kurešević (4.), 1:1 Strgar (8.), 2:1 Jurić (64.), 2:2 Lesjak (79.)

Kakanj, 8.9.
Slovenija – Albanija (12.00)

Kakanj, 11.9.
Luksemburg – Slovenija (12.00)

Domačinke so povedle v 4. minuti, gol s prostega strela je dosegla Petra Kurešević. Štiri minute za tem je naša selekcija, vodi jo trenerka Anja Milenkovič, poravnala na 1:1. Z 11-metrovke je gol zabila Taja Strgar. V prvem polčasu se je izkazala še naša nogometašica Ula Osolnik, a je njen strel domača golmanka s pomočjo vratnice odbila v polje.

V nadaljevanju je Bosna in Hercegovina povedla 2:1, med strelke se je v 64. minuti vpisala Ana Jurić. Minuto pred koncem rednega dela pa je bila naša ekipa nagrajena za trud in vztrajnost. Lana Lesjak je s kakih 15 metrov v 79. minuti izenačila na 2:2.

O zmagi so odločale 11-metrovke, zbranejše so bile naše igralke, ki so za zmago prejele dve točki, domačinke 1.

Naša ekipa se bo v četrtek merila z Albanijo.

Tekst: D.P.

• 20.02.2024 | WU15
    Prva akcija z novo selektorico
    Minuli teden je prvo akcijo v letu 2024 opravila tudi dekliška reprezentanca do 15 let, ki jo bo v prihodnje vodila selektorica Petra Mikeln.
  • 20.11.2023 | WU15
    Na priprave v Kozje
    Selektorica Anja Milenković računa na 23 igralk, pri delu pa ji bo v pomoč strokovni štab, v katerem so še Nuša Ladinek, trenerka v NZS centrih, Zvonko Ćosić, trener v NZS centrih in Katarina Puš, trenerka vratark v NZS centrih.
  • 05.10.2023 | WU15
    Turnir v Srbiji dobra izkušnja
    Slovenska dekliška reprezentanca do 15 let je s tekmo proti Belorusiji sklenila Uefin razvojni turnir. Varovanke selektorice Anje Milenkovič so tesno z 2:3 klonile proti Belorusiji, domov pa se vračajo obogatene večina z mednarodno reprezentančno izkušnjo.
  • 02.10.2023 | WU15
    Za konec turnirja proti Belorusiji
    Slovenska dekliška reprezentanca do 15 let je na drugi tekmi Uefinega razvojnega turnirja doživela poraz. Z 0:4 jo je premagala Srbija, ki je tri gole dosegla v 2. polčasu. Varovanke selektorice Anje Milenkovič bodo turnir sklenile v četrtek s tekmo proti Belorusiji.
  • 30.09.2023 | WU15
    Turnir nadaljujejo proti Srbiji
    Slovenska dekliška reprezentanca do 15 let je s tekmo proti Rusiji začela nastop na Uefinem razvojnem turnirju v Srbiji. Ruske vrstnice so slavile z 0:6, Slovenija pa s turnirjem nadaljuje v ponedeljek, ko se bo pomerila s Srbijo.
  • 28.09.2023 | WU15
    Na Uefin razvojni turnir v Srbijo
    Pred dekliško reprezentanco do 15 let je Uefin razvojni turnir v Srbiji. Varovanke selektorice Anje Milenkovič bodo med 30.9. in 5.10. odigrale tri tekme. Znan je seznam igralk, na katere računa selektorica Anja Milenkovič.
  • 05.06.2023 | WU15
    V torek se bo v Kozjem zbrala dekliška reprezentanca do 15 let. Selektorica Anja Milenković je razkrila seznam igralk, na katere računa. Reprezentantke v Kozjem ostajajo do četrtka.
  • 11.09.2022 | WU15
    Slovenija zmagovalka Uefinega razvojnega turnirja
    Varovanke trenerke Anje Milenkovič so bile s 7:1 boljše od Luksemburga. Taja Strgar je dosegla štiri gole. Slovenija je s to zmago potrdila 1. mesto in z osmimi točkami končno zmago na turnirju.
  • 08.09.2022 | WU15
    Še druga zmaga selekcije U15 v Bosni in Hercegovini
    Slovenska dekliška selekcija do 15 let je tudi na 2. tekmi Uefinega razvojnega turnirja dosegla zmago. Varovanke trenerke Anje Milenkovič so z 12:1 porazile Albanijo. Pred tem so ugnale domačinke, za konec turnirja jih čaka v nedeljo še tekma proti Luksemburgu.