28.10.2023 | 1. SFL
Dobovec sedmič v elitni del lige prvakov

Igralci Dobovca so v zadnjem krogu turnirja glavnega dela lige prvakov v futsalu v Podčetrtku izgubili proti Benfici z 1:8, a si vseeno priigrali preboj v elitni del tekmovanja. Za sabo so pustili romunski Galati, ki je imel slabšo razliko v danih in prejetih zadetkih.

Tekme v Podčetrtku:

25.10.
Benfica – Etoile Lavalloise 2:2
Club Sportiv United Galati – Dobovec 3:3
 (0:2)
0:1 Čeh (11.), 0:2 Duščak (20.), 1:2 Dudau (26.), 2:2 Sasse (33.), 3:2 Matei (36.), 3:3 Duščak (37.)

26.10.
Club Sportiv United Galati – Benfica 0:12
Dobovec – Etoile Lavalloise 0:4
 (0:2)
0:1 Peček (10./AG), 0:2 Guirio (20.), 0:3 Mouhoudine (25.), 0:4 Mouhoudine (40.)

28.10.
Etoile Lavalloise – Club Sportiv United Galati 10:4
Dobovec – Benfica 1:8 (1:4)
0:1 Gonçalo Sobral (1.), 0:2 Arthur (2.), 0:3 Jacare (3.), 0:4 Jacare (3.), 1:4 Duščak (7.), 1:5 Arthur (32.), 1:6 Arthur (35.), 1:7 Lucio Jr (36.), 1:8 Afonso Jesus (39.)

Dobovec je v elitni del lige prvakov napredoval že sedmič v zgodovini kluba. S tremi goli se je že na petem turnirju lige prvakov v Podčetrtku se je izkazal reprezentant Klemen Duščak.

Dobovčani, ki so pred tem igrali 3:3 z romunskim Galatijem, s francoskim Etoile Lavalloisom pa izgubili z 0:4, so tokrat spet naleteli na pričakovano premočnega tekmeca.

Slab začetek, boljše nadaljevanje

Šestkratni slovenski državni prvaki v futsalu so že v prvih dveh minutah in pol prejeli štiri zadetke, ki so jih dosegli Goncalo Sobral, Arthur in Jacare, slednji je bil uspešen dvakrat. V sedmi minuti je vendarle Klemen Duščak z golom za Dobovec prekinil "kanonado" Portugalcev ter postavil tudi izid polčasa. Varovanci trenerja Kujtima Morine so v nadaljevanju odigrali boljše, hrabreje, zrelejše, predvsem pa odločneje. Tak je bil tudi uvod v 2. polčas, ko je Dobovec na trenutke pokazal nekaj svetlih potez. Da je končni poraz proti Benfici visok, pa je bil kriv padec zbranosti.

V uvodu drugega je Benfica spet prevladovala. V 32. minuti je Arthur znova zatresel mrežo Dobovca za vodstvo s 5:1, isti igralec pa je v 35. minuti poskrbel še za 6:1. Minuto pozneje je Lucio Junior zadel za 7:1, minuto in pol pred koncem pa Afonso Jesus za končnih 8:1.

Izjave po tekmi:

Kujtim Morina, trener Dobovca:
„Doživeli smo visok poraz, kljub temu smo se uvrstili v elitni del lige prvakov. Rad bi povedal, da je to nagrada za vsa pretekla leta, ko smo ponosno in uspešno predstavljali slovenski futsal v Evropi. Ne glede na vse: čestitam svojim fantom, dosegli smo cilj, ki smo si ga zastavili: klub je sedmič v elitnem delu lige prvakov. Doživeli smo velike spremembe: nismo več Dobovec, ki se je lahko nosil z vsemi najboljšimi v Evropi. Fantje so dali zadnje atome moči, poizkušali so vse. To je najboljše, kar v danem trenutku zmoremo. Slovenija ima spet ekipo med najboljšimi 16 ekipami v Evropi, to je velik uspeh. Bo pa vsako leto vse težje in težje to ponavljati, konkurenca je iz leta v leto močnejša.“

Marko Peček, kapetan Dobovca:
„Ne moreš biti ravno zadovoljen, če izgubiš tekmo 8:1. Smo pa pred turnirjem vedeli, da prva tri mesta vodijo naprej. Cilj smo dosegli, poraza ob koncu pa ne moremo slaviti.“

Žiga Čeh:
„Semafor ne kaže briljantnega stanja. Zagotovo pa ne tega, kar se je na igrišču dogajalo 36 minut tekme. Lahko se tolažimo s tem, da v tem času nismo prejeli gola, zabili pa enega. So pa se nam zgodile tiste črne minute, ko smo v prekratkem času prejeli vseh osem golov. Upam, da je to dobra šola za naprej, da bomo kot ekipa rasli, zoreli in pokazali več v elitnem delu lige prvakov.“

Žreb 2.11.

Iz skupine 4, v kateri igra Dobovec, so se v elitni del tekmovanja prebile tri najboljše ekipe. Elitni del lige prvakov, v njem bo 16 ekip v štirih skupinah, bo na sporedu med 28. novembrom in 3. decembrom. Zmagovalci skupin se bodo uvrstili na finalni turnir lige prvakov, ki bo v prvem tednu maja 2024. Žreb elitnega dela bo v četrtek ob 14. uri.

Sedmič

Dobovec se je vselej, tokrat že sedmič, uvrstil med 16 najboljših ekip v Evropi. Leta 2021 je zaigral tudi na finalnem turnirju osmerice v Zadru. Letošnjo sezono, svojo sedmo v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju, začenja kot šestorangirana ekipa. Naslov prvaka lige prvakov brani španska Mallorca.

Tekst: D.P., STA