15.02.2022 | Ženska A
Dominika Čonč okrepila Sampdorio

Medtem ko se reprezentanca Slovenije na Obali pripravlja na nadaljevanje kvalifikacij za SP 2023, je italijanski klub Sampdoria obelodanil novico, da ga je okrepila naša reprezentantka Dominika Čonč. Mariborčanka je nazadnje igrala v Španiji, kjer je bila članica prvoligaša Valencie. Zdaj se Dominika vrača v Italijo, kjer je v minulih sezonah pustila močan pečat. Zdaj bo branila barve ekipe Sampdorie, ki po 14 krogih Serie A zaseda 6. mesto, zbrala je šest zmag, remi in sedem porazov.

29-letna Dominika je nogometno pot začela v Mariboru, potem pa igrala za Krko, Maribor in Pomurje, preizkusila se je na tujem. Med letoma 2011 in 2014 je uspešno končala študij v ZDA, potem je igrala na Danskem (Fortuna, sezona 2016/2017), Španiji (Espanyol v sezoni 2017/2018, Malaga 2018/2019 ter Valencia 2021/2022) ter Italiji, med letoma 2019 in 2021 je bila članica Milana.

V dresu članske reprezentance je zbrala 49 nastopov, dosegla je dva gola.

V dresu Sampdorie je med letoma 1989 in 1994 uspešno igral nekdanji selektor članov Srečko Katanec, ki je leta 1992 v predhodnici današnje lige prvakov tesno izgubil finale proti Barceloni. Danes pa dres futsal kluba Sampdoria nosita slovenska futsal reprezentanta Denis Totošković in Matej Fideršek.

Tekst: D.P.
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 20.02.2026 | Ženska A
    Lana Golob v polfinale pokala, zmagi za Dominiko Čonč in Saro Ketiš
    V Ligi prvakinj je Kaja Korošec z ekipo Paris FC ostala brez napredovanja v četrtfinale. Po domačem porazu (2:3, 24-letna reprezentančna vezistka Kaja Korošec je dosegla gol) so francoske predstavnice klonile tudi na gostovanju v Madridu (2:0).
  • 17.02.2026 | Ženska A
    Kvalifikacije začenjajo z Nemčijo in Avstrijo
    Ženska članska reprezentanca z gostovanjem pri Nemčiji (3. marec ob 17.45) in domačo tekmo z Avstrijo (7. marec ob 19.00 v Kopru) začenja kvalifikacije za uvrstitev na svetovno prvenstvo, ki bo leta 2027 v Braziliji.
  • 13.02.2026 | Ženska A
    Kaja Korošec zabila Realu, uspešen debi Zare Kramžar
    V ligi prvakinj se Kaja Korošec s Paris FC bori za preboj v četrtfinale. V Angliji je debitirala Zara Kramžar, v italijanski Serie B sta na vrhu Dominika Čonč in Sara Ketiš, konstantno brani Zala Meršnik. V novi sredini tudi Nina Kajza, med strelke se je vpisala Mateja Zver.
  • 04.02.2026 | Ženska A
    Zara Kramžar okrepila Everton
    Zara Kramžar je svojo kariero začela pri ŽNK Ljubljana, za Slovenijo pa je igrala že v mlajših selekcijah, preden je novembra 2022 dočakala vpoklic v člansko reprezentanco (do danes 23 tekem in devet golov).
  • 01.01.2026 | Ženska A
    Ponosni, kako daleč smo prišli, a tu se zgodba ne sme končati
    Ženska članska nogometna reprezentanca je pod taktirko selektorja Saše Kolmana s svojimi igrami in uspehi zaznamovala leto 2025. Slovenke so se v UEFA Ligi narodov iz lige B zavihtele med evropske izbranke, med 16 najboljših. Poleti je našo reprezentanco v goste povabila svetovna velesila Avstralija, jesen pa je minila v znamenju žreba kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2027.
  • 19.12.2025 | Ženska A
    Kaja Eržen v elitnem klubu 100
    Na tekmi UEFA Lige narodov proti Turčiji v Ljubljani je 100. nastop v reprezentančnem dresu zabeležila nepogrešljiva članica slovenske ženske reprezentance Kaja Eržen.
  • 28.11.2025 | Ženska A
    Z dobrim vtisom s Poljske
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je odigrala še zadnjo tekmo v tem koledarskem letu. V Gdansku se je na prijateljski tekmi pomerila s Poljsko in izgubila z 0:1 (0:1). Varovanke selektorja Saše Kolmana so pustile dober vtis.
  • 28.11.2025 | Ženska A
    Danes s Poljsko
    Ženska članska reprezentanca se bo danes na Poljskem ob 17.45 pomerila z domačo reprezentanco. Prenos tekme bo na Šport TV.
  • 27.11.2025 | Ženska A
    S Poljsko končujejo uspešno leto
    To bo druga medsebojna tekma reprezentanc, ki na Fifini jakostni lestvici zasedata 26. (Poljska) in 38. mesto (Slovenija). Ekipi sta doslej odigrali le eno tekmo – leta 2016 se je veselila Slovenija.
  • 26.11.2025 | Ženska A
    Primeren test ob koncu leta
    Slovenska ženska članska reprezentanca je na Poljskem, kjer jo v petek, 28.11., ob 17.45 čaka pripravljalna tekma z domačinkami.

DELI NA