Domžalčani bodo v Toskani lovili zaostanek

Domžalski mladinci so si na domači tekmi prvega kroga UEFA Mladinske lige prvakov pridelali gol zaostanka. Empoli je ob Kamniški Bistrici slavil z zadetkoma Ekonga in Baldanzija, pri domačih je bil uspešen Černe.

UEFA MLADINSKA LIGA PRVAKOV - PRVA TEKMA PRVEGA KROGA

DOMŽALE U19 - EMPOLI U19 1:2 (1:1)

Strelci: Černe (28'); Ekong (8'), Baldanzi (75')
Rdeči karton: Indragoli (93')
Domžale: Štubljar, Ilenič (61' Belingc), Klašnja, Makovec, Strajnar, Ficko (65' Turudija), Jovićević, Žavbi, Saitoski, Černe, Perc (79' Snedic). Trener: Darko Birjukov.
Empoli: Hvalič, Morelli, Rizza, Asllani, Innocenti, Rossi, Fazzini, Baldanzi, Evangelisti, Ekong, Indragoli. Trener: Antonio Busce.

Italijani so povedli v osmi minuti dvoboja, ko je v polno meril Emmanuel Ekong. Lovro Štubljar je bil blizu žoge, a je bil strel gostujočega napadalca premočan.

Gostitelji so izenačili v 28. minuti. Mitja Ilenič je podal z desne strani igrišča, ob bližnji vratnici pa je najvišje skočil Gašper Černe in z glavo premagal Slovenca v golu Empolija Klemna Hvaliča.

V drugem polčasu je bilo na obeh straneh nekaj priložnosti, na tretji zadetek pa je bilo potrebno čakati do 75. minute. Tommaso Baldanzi je prodorl s sredine igrišča in natančno meril z roba kazenskega prostora.

V končnici srečanja sta poskušala izenačiti Jernej Belinc in Nikola Jovićević, a se Klemen Hvalič ni pustil premagati. Gostje so tekmo zaključili z deseterico, saj je bil v 93. minuti izključen Gabriele Indragoli.

Povratno srečanje v Toskani bo odigrano 20. oktobra.

• 27.11.2021 | Prva liga Telemach
    Domžalčani nadaljujejo dobro serijo
    Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 18. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:2 (0:2).
  • 25.11.2021 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Radomlje - Domžale
    Prvoligaši zaključujejo prvo polovico prvenstva. Nepopolni 18. krog Prve lige Telemach bosta z občinskim spopadom odprli ekipi Radomelj in Domžal. Septembra so slavili Domžalčani, kdo bo v soboto?
  • 22.11.2021 | Prva liga Telemach
    Minimalna zmaga Domžal nad Celjem
    Nogometaši Domžal so v tekmi 17. kroga Prve lige Telemach premagali Celje z 1:0 (0:0).
  • 20.11.2021 | Prva liga Telemach
    Megla preprečila spopad Domžal in Celja
    Gosta in nizka megla nad Športnim parkom Domžale ni dovolila, da bi Domžalčani in Celjani odigrali tekmo 17. kroga Prve lige Telemach. Nadomestni termin je že potrjen.
  • 18.11.2021 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Domžale - Celje
    Celje se vrača ob Kamniško Bistrico, kjer je pred premorom doživelo prvi poraz pod taktirko novega trenerja. Kako se bodo grofi odrezali tokrat?
  • 07.11.2021 | Prva liga Telemach
    Mura in Domžale z remijem
    Nogometaši Mure in Domžal so se v 16. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).
  • 05.11.2021 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Mura - Domžale
    Zadnja tekma pred novembrskim reprezentančnim premorom bo odigrana v Fazaneriji. Mura bo skušala zmagovalni post prekiniti v dvoboju z Domžalami, ki bi se s tremi točkami povsem približale Sobočanom.
  • 31.10.2021 | Prva liga Telemach
    Točka Aluminija v Domžalah
    Nogometaši Domžal in Aluminija so se so v 15. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).
  • 29.10.2021 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Domžale - Aluminij
    Domžale se bodo po pokalnem slavju v Ljudskem vrtu pomerile še z enim štajerskim klubom. Ob Kamniški Bistrici gostujejo nogometaši Aluminija, ki želijo prekiniti zmagovalni post.
  • 28.10.2021 | Pokal Slovenije
    Domžale v Ljudskem vrtu do pokalnega polfinala
    V polfinalu letošnje izvedbe Pokala Pivovarna Union bodo zaigrale še Domžale. Dvakratni pokalni prvak je v Ljudskem vrtu z 1:2 premagal Maribor, rumene sta do napredovanja popeljala Senijad Ibričić in Dejan Georgijević.