06.07.2023 | Prva liga Telemach
Domžalčani sklenili pogodbo z mladim Duranovićem

Said Duranović, ki je pred dnevi zadel na tekmi z Varaždinom, je podpisal prvo profesionalno pogodbo v karieri. Švicarski napadalec bosanskega rodu je na 18. rojstni rojstni z Domžalčani sklenil triletno sodelovanje.

"Prišel je na priporočila številnih oglednikov. Povabili smo ga na preizkušnjo in fant nas je prepričal. Sprva je bil z mladinci, sedaj pa je že priključen članom. Je zelo mlad igralec, kar je za nas ključnega pomena. Nanj bomo v prihodnje lahko računali brez težav, saj je dopolnil 18 let in odslej uradno ni več tujec. Je zelo hiter, prodoren nogometaš. Ima veliko energije in zna dobro preigravati. To potrebujemo v napadu, zato upam, da bo uspešno nadaljeval tudi v prihodnje," je o novincu med rumenimi dejal Senijad Ibričić.

Duranović verjame, da je pred njim uspešno obdobje: "Prav danes praznujem 18. rojstni dan in lepšega darila ni! Zelo sem vesel in ponosen, da mi je uspelo prepričati vodstvo. V Domžalah se odlično počutim. S soigralci smo se dobro ujeli in tudi delo poteka na zelo visokem nivoju. Rad bi povedal, da sem pozitivno presenečen nad vsem skupaj. Pred prihodom sem o klubu slišal veliko lepega, sedaj pa to lahko potrdim. Gre za pravo okolje, ki ga mladi nogometaš potrebuje za razvoj, zato verjamem, da bom uspešen. S člansko ekipo treniram že celotno pripravljalno obdobje, kar si štejem v čast. Uživam iz dneva v dan in to je najpomembneje."

Krilni napadalec se je rodil v Zürichu, kjer se je tudi pričel ukvarjati z nogometom, od selekcije U12 pa je nastopal za Sarajevo. Ob Kamniško Bistrico se je preselil pozimi, se sprva dokazoval v mladinski selekciji, pred koncem sezone pa je dočakal prehod v člansko moštvo, s katerim je vadil vse od začetka priprav.

Tekst: PDo
Foto: NK Domžale

SORODNE NOVICE

  • 27.07.2025 | Prva liga Telemach
    Maribor do prve zmage, Domžale še drugič poražene
    Maribor je ob Kamniški Bistrici vknjižil prvo zmago v sezoni 2025/26. Domžale, ki so ob koncu prvega polčasa izenačile z golom Harisa Vučkića, sta porazila Žiga Repas in Sheyi Ojo.
  • 25.07.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Domžale - Maribor
    Domžale so praznih rok ostale proti Primorju, Maribor je priznal premoč Celju. Kdo bo v drugem krogu popravil vtis?
  • 25.07.2025 | Prva liga Telemach
    Domžalčani z dvema novincema
    Devetnajstletni Fallou Faye in dve leti starejši Patrik Klančir sta nova nogometaša Domžal.
  • 20.07.2025 | Prva liga Telemach
    Nova pogodba Malovu
    Danilo Malov, ki je doslej v Prvi ligi Telemach vknjižil dva nastopa, je podaljšal pogodbo z Domžalami. Osemnajstletnik Ukrajinec bo barve rumene družine branil še tri leta.
  • 19.07.2025 | Prva liga Telemach
    Tekmo preobratov dobili Ajdovci
    Dvoboj Primorja in Domžal je postregel z razburljivo predstavo in petimi goli. Kar štiri zadetke so dosegli rezervisti, za slavje Ajdovcev pa je v 94. minuti zadel dvakratni strelec Roger Murillo.
  • 17.07.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Primorje - Domžale
    Primorje je v krstni prvoligaški sezoni s šestim mestom pripravilo pozitivno presenečenje, Domžale pa so si prvoligaški obstanek zagotovile v dodatnih kvalifikacijah. Kdo bo bolje odprl sezono 2025/26?
  • 12.07.2025 | Prva liga Telemach
    Domžalčani predstavili novega trenerja
    Emilio Millán je novi trener članske ekipe Domžal! Andaluzijec je nazadnje deloval v mladinski akademiji kanadskega Toronta, pred tem pa se je kot trener preizkušal tudi v Španiji in Angliji.
  • 11.07.2025 | Prva liga Telemach
    Domžale remizirale z Vukovarjem
    Nogometaši Domžal so se brez zadetkov razšli z Vukovarjem, novim hrvaškim prvoligašem, Varaždin, ki ga čaka nastop v evropskih tekmovanjih, pa je bil na Rogli boljši od Aluminija. Pomlajena ekipa Radomelj je izgubila z ljubljanskim Slovanom.
  • 10.07.2025 | Prva liga Telemach
    Tudi Domžalčani s prvim poletnim novincem
    Leon Ivančić, ki se najbolje znajde na sredini igrišča, je prvi poletni novinec v moštvu Domžal. Devetnajstletni Hrvat je nazadnje nastopal za zagrebško Dubravo.
  • 03.07.2025 | Prva liga Telemach
    Mulalić in Prodanović zapuščata Domžale
    Ajdin Mulalić in Rene Prodanović po sporazumni prekinitvi pogodbe nista več nogometaša Domžal, so sporočili iz tabora rumene družine.

DELI NA