Domžalčani uspešni tudi na Islandiji

Nogometaši Domžal so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij UEFA Evropske lige v Reykjaviku z 2:1 premagali tamkajšnji Valur. Domžalčani so v prvem krogu po dveh zmagah izločili Floro iz Tallinna, povratno srečanje z islandskim Valurjem pa bodo igrali doma v četrtek, ob 20.30.

UEFA Evropska liga - prva tekma drugega kroga kvalifikacij:

VALUR - DOMŽALE 1:2 (1:1)

Sodniki: Hansen, Knutsen, Ytterland (vsi Norveška).
Strelci: Larusson (36'/11m); Repas (23') Ibričić (73'/11m).
Valur : Einarsson, Ingvarsson, Halldorsson (od 65. Gudjohnsen), Sigurdsson, Lydsson (od 74. Böglid), Larusson (od 77. Adolphsson), Geirsson, Acoff, Omarsson, Eiriksson, Sigurbjornsson.
Domžale: Milić, Vetrih, Firer (od 86. Klemenčič), Širok, Bizjak (od 53. Ibričić), Repas, Matjašič (od 68. Ožbolt), Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Husmani.
Rumeni kartoni: Ingvarsson, Gudjonssen; Matjašič, Firer, Repas.
Rdeči karton: /.

Trener Domžal Simon Rožman je že pred tekmo izpostavil, da na Islandijo odhajajo po zmago, četudi na za Slovenijo neugodne zgodnjespomladanske temperature z nekaj nad desetimi stopinjami Celzija ter umetno travo. Tekmec je bil Valur, ki je dvajsetkrat osvojil islandsko prvenstvo, nazadnje pred desetimi leti in se je letos še desetič ovenčal z islandskim superpokalom.

Prvi so do prednosti prišli nekdanji slovenski prvaki, ko je v začetku druge polovice prvega polčasa po podaji in akciji z leve strani Amadeja Vetriha dvajsetletni Jan Repas matiral Antona Arija Einarssona. V 34. minuti je po drugi zaporedni podaji domačih s kota norveški sodnik Tore Hansen dosodil prekršek Gabra Dobrovoljca nad kapetanom gostov Haukurjem Pallom Halldorssonomom v kazenskem prostoru in dosodil enajstmetrovko, po kateri je levi spodnji kot vrat gostov zadel Sigurdur Egill Larusson.

Senijad Ibričić je v 73. minuti zadel ponovno z bele točke. Pred tem je po podaji Jana Repasa je Vetriha, ki je skušal streljati, s hrbta podrl Einar Karl Ingvarsson in sodnik Hansen je še drugič dosodil kazenski strel. Slovenski ekipi je nato do konca uspelo zadržati ugoden izid pred povratnim dvobojem.

Tekst: STA/NZS