Domžalčani vtis popravljajo že v torek

Domžalčani so na domači tekmi prvega kroga kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige dobili boleč udarec, saj je malteški Balzan ob Kamniški Bistrici kaznoval vsako napako gostiteljev in slavil z visoko prednostjo 1:4.

"Tekma ni bila pod nadzorom, kazen  v obliki zadetka je prišla takoj. Imeli smo pobudo, a obenem prejemali prelahke zadetke. Nespametne poteze so nas tako stale hudega poraza," je po visokem porazu dejal Simon Rožman. Strateg rumenih ni imel veliko časa za odpravljanje pomanjkljivosti, saj bo povratna tekma na Malti odigrana že v torkovem večeru, Domžalčani pa so se na sredozemski otok odpravili že v nedeljo.

Mlada ekipa je morda plačala tudi davek neizkušenosti, saj se je velika večina domžalskih nogometašev prvič predstavila na mednarodnem odru. Trener dvakratnih državnih prvakov je že v četrtkovem večeru, nekaj minut po prvi tekmi, napovedal lov na rezultatski zaostanek: "Na Malti bomo šli na vse ali nič. Pred nami je nekaj dni priprave. V povratno tekmo ne gremo z belo zastavo, čeprav je zaostanek velik. Bomo videli, kaj nam bo to prineslo v gosteh."

Rožman v povratnem obračunu ne more računati na izkušenega Zenija Husmani, saj je bil dolgoletni vezist rumenih izključen v zaključku prvega srečanja. Domžale so se v zaostanku znašel že v osmi minuti, ko je Gašperja Tratnika premagal Aleksa Andrejić, tik pred polčasom pa je bil z bele točke uspešen še Jake Grech. Težave domače zasedbe so se povečale v 53. minuti, ko je Peter Olawale dosegel še tretji zadetek Balzana, a je upanje za preobrat prebudil Franko Kovačević, ki je štiri minute kasneje z enajstmetrovko znižal prednost gostov. Do preobrata vseeno ni prišlo, Maltežani pa so v izdihljajih dvoboja četrtič zatresli domžalsko mrežo in si z golom rezervista Nikole Zerjala priigrali zajetno zalogo za tekmo na domačih tleh.

Domžalčani so pred štirimi leti na Malti že ugnali tokratnega nasprotnika, a tedaj z zadetkom prednosti, v torek bodo potrebovali tri, da izsilijo vsaj podaljške. Spopad na igrišču z umetno travnato površino, ki bo v četrtek gostil tudi dvoboj Birkirkare in Maribora, se bo pričel ob 19:30.

Srečanje bodo nadzirali kosovski sodniki, v vlogi glavnega bo Visar Kastrati.