Domžale do druge, Krško do prve zmage

Do nadaljevanja Prve lige Telekom Slovenije nas loči še manj kot mesec dni, kar polovica od desetih prvoligašev pa v teh dneh vadi v hrvaški Istri. Celjani, Domžalčani in Krčani so nastanjeni v Umagu, Medulin pa gosti nogometaše Kopra in Rudarja.

Velenjčani so že v dopoldanskem terminu pričeli dvoboj s hrvaškim prvoligašem Interjem, ki bo pomlad, podobno kot Velenjčani, pričakal na sedmem mestu ligaške razpredelnice. Dvoboj so z goloma v prvem polčasu v svojo korist odločili Zaprešićani, mrežo Mateja Radana sta zatresla Jakov Filipović in Jakov Puljić, ki je 27. minuti izkoristil najstrožjo kazen. S knapi v Medulinu ni Borivoja Ristića, ki bo pomlad kot posojeni nogometaš Rudarja odigral za grškega drugoligaša Panserraikos.

Domžalčani so se v prvi pripravljalni tekmi po selitvi na Hrvaško pomerili z Novigradom. Hrvaški drugoligaš je po četrt ure igre že vodil z 2:0, Adnana Golubovića sta premagala Gabrić in Lucas, a so varovanci trenerja Simona Rožmana že v prvem polčasu izničili prednost istrskega kluba. V 30. minuti je bil najprej natančen Senad Jarović, zgolj dve minuti zatem pa se je ob debiju v rumenem dresu med strelce vpisal še Petar Franjić. Zmago sta v drugem polčasu priigrala Jure Matjašič in Marko Huč, sicer še mladinec domžalskega kluba.

Krčani, ki so v soboto v izdihljajih dvoboja izgubili z Zagrebom, so sredo izkoristili za obračun s srbskim prvoligašem. Zasedba stratega Tomaža Petroviča se je pomerila z Mladostjo Lučani, ki v srbskem prvenstvu drži visoko peto mesto. V zaključnih minutah srečanja je zmagovalca odločil Ester Sokler, ki se je pred dnevi vrnil z ruskega St. Petersburga, kjer je z reprezentanco do 18 let tekmoval na memorialnem turnirju Valentina Granatkina. Soklerja in soigralce v četrtkovem popoldnevu čaka gostovanje pri videmskem Udineseju.

DOMŽALE - NOVIGRAD 4:2

Strelci: Jarović (30'), Franjić (32'), Matjašič (51'), Huč (66'); Gabrić (8'), Lucas (13')
Domžale: Golubović, Brachi, Firer, Matjašič, Ivkić, Huč, Halilović, Franjić, Vrandečič, Husmani, Jarović. Igrali so še: Frelih, Volarič, Širok , Dobrovoljc, Balkovec, Rom, Majer, Žinko, Bratanović, Batrović. Trener: Simon Rožman.