09.07.2021 | Prva liga Telemach
Domžale in Maribor do novih zmag

Domžačani in Mariborčani so sezono odprli z evropsko zmago, dan kasneje pa so rezervisti odigrali novo pripravljalno srečanje. Rumeni so bili boljši od novomeške Krke, vijoličasti so ugnali Bistrico.

Mariborčani so s 5:2 premagali Bistrico, mreža katere se je dvakrat zatresla že v uvodnih štirih minutah igre. Danijel Šturm je domačine popeljal v vodstvo, kmalu zatem je prednost povišal Max Taylor. Šturm je sredi polčasa izkoristil asistenco Marka Alviraj, Bistričani pa so se pred polčasom povsem približali. Najprej je zaostanek znižal Martinčič, deset minut pred odmorom je zadel Jevšenak. Zmago Maribora sta v končnici potrdila Rok Sirk in Ignacio Guerrico.

Domžalski rezervisti so novomeškemu drugoligašu zabili tri zadetke. V prvem polčasu je bil dvakrat natančen Slobodan Vuk, ki je v 22. minuti zadel po kotu Martinovića, šest minut kasneje pa je zadel po podaji Svetlina. Gostje so v deveti minuti drugega polčasa izkoristili napako domžalske obrambe, v polno je meril Brekalo, v 65. minuti pa je po novi asistenci Svetlina zadel Emir Saitoski.

DOMŽALE - KRKA 3:1 (2:0)

Strelci: Vuk (22', 28'), Saitoski (65'); Brekalo (54')