Domžale napredovanje potrdile s preobratom za novo zmago

Nogometaši Domžal so se uvrstili v 2. predkrog evropske lige. Na današnji povratni tekmi v Estoniji so s 3:2 (1:2) premagali Floro iz Talinna. Prva tekma v Sloveniji se je pred tednom dni končala z 2:0 za slovensko zasedbo.

UEFA Evropska liga - druga tekma prvega kroga kvalifikacij:

FLORA - DOMŽALE 2:3 (2:1)

Sodniki: Fesnic, Cerel, Avram (vsi Romunija).
Strelci: Beglarišvili (2'), Ainsalu (22'); Firer (41'), Ibričić (86'/11-m), Balkovec (88').
Flora: Toom, Kuusk, Miller, Alliku, Lepistu, Sappinen (od 63. Sobtšenko), Vihmann, Ainsalu, Saliste, Tamm (od 78. Gussev), Beglarišvili (od 67. Lepik).
Domžale: Milić, Vetrih, Firer (od 80. Žužek), Širok, Bizjak (od 53. Ibričić), Repas, Matjašič (od 69. Volarič), Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Husmani.
Rumeni kartoni: Vihmann, Sobtšenko; Vetrih, Matjašič, Firer, Ibričić.
Rdeči karton: /.

Domžalčani so v Talinu še drugič premagali Floro. Prvo tekmo so v Celju, njihov domači stadion namreč prenavljajo, z zadetkoma Jana Repasa in Žana Žužka dobili z 2:0, toda Flora je v 22. minuti povratnega dvoboja vodila že z 2:0, vendar so Domžalčani do konca srečanja rezultat obrnili v svojo prid in napredovali s skupnim izidom 5:2.

Tekma se ni niti dobro začela, že so gosti morali po žogo v svoj gol. Domačini so žogo po izbijanju poslali daleč na polovico Domžal, vratar Dejan Milić je slabo izbil, do žoge pa je prišel Zakaria Berglarišvili, ki je s prve udaril proti golu in zadel prazna vrata. Flora je še naprej napadala, v 13. minuti je Mihkel Ainsalu stresel prečko. Kar Ainsaluju ni uspelo v 13. minuti, mu je v 22. Rauno Alliku je potegnil po desni strani, s povratno žogo zaposlil Ainsaluja, ta pa je s strelom v spodnji desni kot zadel za 2:0 oziroma na skupnih 2:2. Domžale so prvič ogrozile gol Flore v 31. minuti, ko je zaključil Lovro Bizjak, vratar Malt Toom je odbil v kot. Pet minut kasneje je streljal Jure Matjašič, njegov močan strel je Toom ubranil. Gostom se je bolj napadalna igra obrestovala, v 41. minuti so kombinirali po levi strani, Ivan Firer pa je zadel spodnji levi kot gola Tooma.

Domžalčani so v nadaljevanju nadgradili predstavo iz zadnje tretjine prvega polčasa. Ekipa trenerja Rožmana je prvič v drugem polčasu zapretila v 53. minuti, ko je najprej streljal Jure Balkovec, Toom je žogo odbil, za njim je zaključil Matjašič, vendar previsoko. Domžale so še naprej lovile drugi zadetek in ga dočakale v 86. minuti. Senijad Ibričić je ob svojem debiju uspešno izvedel enajstmetrovko, priigral jo je Luka Volarič, in zapečatil usodo Flore. Toda slovenski pokalni prvak je v končnici zadel še enkrat, v 89. minuti je prosti strel mojstrsko izvedel Jure Balkovec.

Tekst: STA/NZS