18.04.2024 | A
Dres 2024: Evolucija, ne revolucija

Z velikim ponosom predstavljamo novi dres slovenske nogometne reprezentance – dres, v katerem bo slovenska reprezentanca nastopila na evropskem prvenstvu 2024 v Nemčiji.

Z novim dresom smo na Nogometni zvezi Slovenije zasledovali predvsem cilj prepoznavnosti dresa s katerim se je reprezentanca po 24 letih ponovno uvrstila na evropsko prvenstvo. Namesto revolucije dizajna smo se odločili zadržati vse glavne segmente dresa, ki ga je v natečaju na spletni strani NZS pred dvema letoma izbrala slovenska javnost.

V sredini dresa na prsih tako še naprej kraljuje stiliziran Triglav, pod Triglavom je prostor za številko, pod to pa vzorec, ki ga poznamo že s prejšnjega dresa. Nad Triglavom je zdaj prostor za obeležje tekme, s čimer bodo dresi s tekem dobili še večjo zbirateljsko vrednost.  

Sledimo vodilu, da dres ni podoben dresu kateregakoli slovenskega kluba. Simboli in barve, uporabljeni na dresu, so nam skupni od leta 1991. Triglav ostaja na dresu v enaki obliki kot na prejšnjem, skupaj z rdečim simbolom srca, ki reprezentante opominja, da se za državni dres igra s srcem, obenem pa igralcem in navijačem prinaša občutek enotnosti in ponosa.

Dres je izdelan iz najnaprednejših materialov, ki zagotavljajo maksimalno udobje in zračnost med igro. Posebna tehnologija tkanine omogoča igralcem, da ostanejo suhi in hladni tudi v najzahtevnejših pogojih. Oblikovan je tako, da zagotavlja svobodo gibanja in je odporen na trganje in obrabo.

Novi dres slovenske nogometne reprezentance ni le športna oprema, ampak simbol nacionalnega ponosa in skupnih upanj. Oblecite ga z navdušenjem in podprite naše junake na njihovi poti do novih zmag!

Dres je že na voljo v naši uradni 11teamsports Slovenija v centru Ljubljane. Bodite del zgodbe o uspehu in si zagotovite svoj dres še danes!

Tekst: NZS/MaK
 

SORODNE NOVICE

  • 16.09.2025 | A
    Vipotnik v polno na četrti zaporedni tekmi
    Naši fantje so po reprezentančnem premoru spet oblekli klubske drese. Žan Vipotnik je za Swansea zadel že na četrti zaporedni tekmi, Jan Oblak pa je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno ob pomembni zmagi nad Villarrealom.
  • 09.09.2025 | A
    Odmevi po porazu v Švici
    Slovenska nogometna reprezentanca je prvi cikel kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 končala z domačim remijem proti Švedski in bolečim porazom v Švici.
  • 08.09.2025 | A
    Slovenija nemočna v Baslu
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Baslu na drugi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 izgubila proti Švici z 0:3 (0:3).
  • 08.09.2025 | A
    Slovenija danes v Švici
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 v Baslu igrala drugo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Tekmec bo Švica, ki bo v vlogi papirnatega favorita, toda v slovenskem taboru napovedujejo boj za nov pozitiven izid.
  • 07.09.2025 | A
    Kek: Vsaka točka šteje
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v ponedeljek ob 20.45 v Baslu igrala drugo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Tekmec bo Švica, ki bo v vlogi papirnatega favorita, toda v slovenskem taboru napovedujejo boj za nov pozitiven izid.
  • 06.09.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Švedsko
    Uvodna tekma kvalifikacij za svetovno prvenstvo je za nami. Slovenska izbrana vrsta je v razprodanih Stožicah gostila Švede in v izdihljajih srečanja iztržila pomembno točko.
  • 05.09.2025 | A
    Vztrajni Slovenci v polnih Stožicah dvakrat izničili vodstvo Švedov
    Reprezentanca Slovenije je kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2026 odprla s točko. Švedi so v polnih Stožicah dvakrat povedli, a so se vztrajni Slovenci obakrat vrnili in izenačili. 
  • 05.09.2025 | A
    V prodaji vstopnice za oktobrsko tekmo s Švico
    Slovenska nogometna reprezentanca bo oktobra odigrala novi tekmi v kvalifikacijah za SP 2026. Izbranci Matjaža Keka bodo 10. oktobra gostovali na Kosovu, 14. oktobra ob 20.45 pa se bodo v ljubljanskih Stožicah pomerili še s Švico. Vstopnice za domačo tekmo so že v prodaji.
  • 05.09.2025 | A
    Slovenija pričenja kvalifikacije v razprodanih Stožicah proti Švedski
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo na uvodni tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2026 nocoj v razprodanih Stožicah pomerila s Švedsko.
  • 04.09.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Švedsko
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v petek, 5. septembra 2025, ob 20:45 v Stožicah pomerila s Švedsko. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.

DELI NA