19.09.2019 | U16
Druga tekma pripadla Madžarom

Reprezentanca Slovenije do 16 let je v Veliki Kaniži odigrala še drugo prijateljsko tekmo z Madžari. Drugo srečanje se je, potem ko so Slovenci v Gornji Radgoni slavili z izidom 3:0, razpletlo v korist Madžarske.

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA:

MADŽARSKA U16 - SLOVENIJA U16 2:0 (1:0)

Strelca: Vancsa (6'), Keresztes (60')
Madžarska: Dala, Nagy, Nagy-Kolozsvari, Keresztes, Perfetto, Vancsa, Horvath, Dragoner, Pekar, Foldi, Folding Engelbert. Igrali so še: Varga, Szcesi, Farkas, Petres, Kocsis, Schranko, Fiath, Vasvari, Tarcson. Selektor: Atilla Belvon.
Slovenija: Božič, Leban, Kuzmić, Klašnja, Kamenšek Pahič, Puconja, Černe, Kljun, Marsetič, Trdin, Čeferin. Igrali so še: Zrnec, Rovšek, Belinc, Dodig, Korošec. Selektor: Tomaž Petrovič.

Atilla Belvon in Tomaž Petrovič, selektorja Madžarske in Slovenije, sta se v primerjavi s tekmo v Gornji Radgoni odločila za nekaj sprememb, tekmo pa so bolje pričeli gostitelji današnjega srečanja. Madžari so povedli v šesti minuti, ko je Aljaža Božiča premagal Zalan Vancsa.

Izid se do odmora ni več spremenil, Madžari pa so sredi drugega polčasa udarili še drugič. Domačo prednost je v 60. minuti podvojil Noel Keresztes in s soigralci maščeval torkov poraz na slovenskih tleh.

• 25.11.2021 | U16
    Poljaki boljši tudi v drugo
    Slovenska reprezentanca do 16 let je na drugi prijateljski tekmi s Poljsko klonila z 1:3 (0:1).
  • 23.11.2021 | U16
    V Čatežu slavili Poljaki
    Slovenska reprezentanca do 16 let je na prvi prijateljski tekmi v Čatežu ob Savi izgubila s Poljsko z 1:4 (0:1).
  • 17.11.2021 | U16
    V Čatežu s Poljaki
    Konec novembra bo aktivna tudi selekcija nogometašev do 16 let, ki jih bo selektor Anton Žlogar zbral v Čatežu. Izbrana vrsta generacije 2006 se bo dvakrat pomerila s poljskimi vrstniki.
  • 30.09.2021 | U16
    Z dvema goloma v končnici tekme do izenačenja
    Druga prijateljska tekma reprezentanc Slovenije in Madžarske do 16 let se je končala z neodločenim izidom. Slovenci so v izdihljajih tekme z goloma Petrova in Grliča izničili prednost Madžarov, ki so do 85. minute vodili z 0:2.
  • 29.09.2021 | U16
    Madžari do minimalne zmage
    Slovenska reprezentanca do 16 let je v Nagykanizsi odigrala prijateljsko tekmo z izbrano vrsto Madžarske in izgubila z 0:1 (0:1).
  • 27.06.2021 | U16
    Zmaga Rusom, Slovencem drugo mesto
    Reprezentanca Slovenije do 16 let je na 17. izvedbi Turnirja narodov zasedla drugo mesto. Varovanci Aleksandra Radosavljevića so morali po dveh zmagah priznati premoč Rusije, ki je turnir osvojila s tremi učinkovitimi predstavami.
  • 25.06.2021 | U16
    Uspešni tudi v dvoboju s Severno Makedonijo
    Reprezentanca Slovenije do 16 let je dobila tudi drugo tekmo Turnirja narodov. Srečanje s Severno Makedonijo je odločil zadetek ob koncu prvega polčasa, ki je padel po strelu Nika Kasala.
  • 23.06.2021 | U16
    Slovenci dobili prvo tekmo Turnirja narodov
    Reprezentanca Slovenije do 16 let je v italijanskem Gradišču dobila prvo tekmo Turnirja narodov. Slovenci so po dveh zadetkih Nika Kasala v drugem polčasu premagali Albanijo.
  • 16.06.2021 | U16
    Trikrat na Turnirju narodov
    Reprezentanco Slovenije do 16 let v zaključku junija čakajo nove tri mednarodne preizkušnje na 17. Turnirju narodov. Četa selektorja Aleksandra Radosavljevića se bo v italijanskem Gradišču in Ajdovščini pomerila Albanijo, Severno Makedonijo in Rusijo.
  • 09.06.2021 | U16
    Slovenci dobili drugo tekmo s Poljaki
    Reprezentanca do 16 let je priprave v Kranjski Gori zaključila z zmago. Izbranci selektorja Aleksandra Radosaljevića so dobili drugo prijateljsko tekmo s Poljsko, ki je na Gorenjskem klonila s 3:2. V prvem polčasu je dvakrat zadel Niko Kasalo, po uri igre je bil uspešen še Tilen Kovačič.