07.04.2023 | Prva liga Telemach
Družbeno odgovorna kampanja Štej do 11

Kot tekmovanje je prva slovenska nogometna liga, ki zadnje dve sezoni nosi ime Prva liga Telemach, v očeh javnosti zelo prepoznana, dosega veliko medijsko pokritost, obenem pa med navijačih prvoligaških klubov vzbuja veliko strasti. Navijaštvo in strast se ne odražata le na stadionu, ampak se vse pogosteje dogaja, da se navijaške strasti prenašajo tudi v digitalno okolje. Žal tudi v negativni obliki in tega se klubi, Nogometna zveza Slovenije in ostali podporniki kampanje še kako dobro zavedamo. Zato smo skupaj oblikovali družbeno odgovorno kampanjo »Štej do 11,« ki problematizira ravno sovražni govor v digitalnem okolju.

Zakaj kampanja »Štej do 11«

Odraščanje v današnjem okolju je prežeto z mnogimi pastmi, s katerimi se mladostniki soočajo tako na spletu kot v vsakdanjem življenju. Sovražno obnašanje in sovražni govor povzročata čustvene brazgotine, ki imajo lahko zelo hude posledice. Zato je nujno, da otroke in mladostnike poučimo, naučimo in s tem opolnomočimo. Odrasli smo tisti, ki imamo to odgovornost in obvezo dobrega vzora za naše mladostnike. 

S tem namenom in z vašo pomočjo bomo moč nogometa uporabili za to, da mlade ozavestimo in jim, kot ranljivi skupini družbe, ko govorimo o digitalnih pasteh, pomagamo preko kampanje Štej do 11. Cilj slednje je, da z vsebino dosežemo vsaj 1000 mladih v starostni kategoriji od 6. do 9. razreda, ki bodo ozaveščeni o problematiki sovražnega govora. V okviru kampanje smo pripravili video, ki opozarja na problematiko, organizirali bomo delavnice za klube, kjer bomo mlade nogometaše opolnomočili z znanjem o tematiki, s pomočjo medijskih partnerjev pri projektu pa opozarjali, da kar se zgodi na igrišču, ne ostane vedno na igrišču. Ime kampanje, Štej do 11, je simbolično, saj ponavadi, ko želimo impulzivno ukrepati, prešetejemo do deset, ker pa je na nogometnem igrišču enajst igralcev ene ekipe, smo pri imenu kampanje uporabili število 11. 

Izjemno nas veseli, da je našo pobudo prepoznala tudi UEFA, ki nas ob tem podpira in hkrati sporoča, da si bo še naprej prizadevala povezovati vse zainteresirane strani v evropskem nogometu, da bi zaščitila igro, ki jo imamo vsi radi.

Spletna predstavitev kampanje: Štej do 11

 

SORODNE NOVICE

  • 07.12.2025 | Prva liga Telemach
    Celje boljše tudi v drugo
    Nogometaši Celja so v 18. krogu Prve lige Telemach premagali Primorje z 4:1 (2:1).
  • 07.12.2025 | Prva liga Telemach
    Mestni derbi Bravu
    Nogometaši Brava so v 18. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 2:1 (1:0).
  • 06.12.2025 | Prva liga Telemach
    Radomlje jesen sklenile z zmago
    Nogometaši Radomelj so v tekmi 18. kroga Prve lige Telemach premagali Muro s 3:1 (2:0).
  • 06.12.2025 | Prva liga Telemach
    Aluminij presenetil Maribor
    Nogometaši Aluminija so v 18. krogu Prve lige Telemach v gosteh premagali Maribor s 3:2 (0:2).
  • 05.12.2025 | Prva liga Telemach
    Tri točke ostajajo na Obali
    Nogometaši Kopra so v 18. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale z 2:1 (1:1).
  • 04.12.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Primorje
    Nogometaši Celja in Primorja bodo zaključili jesenski del Prve lige Telemach. Kdo se bo v knežjem mestu pobral po pokalnem porazu med tednom?
  • 04.12.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Bravo - Olimpija
    Ljubljanska prvoligaša bosta jesenski del sezone zaključila z mestnim derbijem. Bravo, ki je na zadnjih štirih tekmah osvojil zgolj točko, je septembra ugnal Olimpijo, kdo bo boljši v nedeljo?
  • 04.12.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Radomlje - Mura
    Radomlje, ki so se med tednom prebile v pokalni četrtfinale, bodo uspešno jesen zaključile proti Muri. Sobočani se bodo pobirali po treh zaporednih porazih, zadnjega jim je zadala Nafta 1903.
  • 04.12.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Maribor - Aluminij
    Ljudski vrt gosti sosedski obračun med Mariborom in Aluminijem. Kdo bo boljši?
  • 04.12.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Koper - Domžale
    Zadnji krog jesenskega dela sezone odpiramo na Obali, kjer Koper gosti Domžale.

DELI NA