13.06.2010 | A
FIFA SP 2010 se začenja tudi za Slovenijo

Vreme v Polokwaneju je jasno, sončno, pričakuje se temperaturo prek 20 stopinj. Za uvodno tekmo na prelepem, novem stadionu Peter Mokaba je bilo prodanih okrog 40.000 vstopnic, predvidenih je nekaj tisoč Alžircev in 500-600 slovenskih navijačev, ki so že precej glasni, tudi okrog hotela, v katerem je nastanjena naša reprezentanca. Že od jutra se v tem manjšem mestu v severnem delu Južne Afrike oglašajo vuvuzele, s katerimi bodo domači ljubitelji nogometa spet preglasili kakršnokoli navijanje, kot smo ga navajeni v Evropi. Ampak to je Afrika in prav je tako. Sicer pa je vzdušje v reprezentanci tako, kot mora biti, zdrava napetost in osredotočenost na skupni cilj, zmago. Po prepričljivi igri Američanov smo dobili nov dokaz, da je skupina C ena močnejših na tem prvenstvu, po seštevku FIFA rejtingov je to druga najmočnejša skupina, tako da je vsak spodrsljaj lahko usoden. Fantje so odločeni, da bo to po tekmi skrb Alžircev, seveda pa je nepredvidljivost čar nogometa, zato stisnimo pesti, dvignimo zastave in naj srca bijejo za Slovenijo!

Tekst: NZS/US
Foto: NZS/US

SORODNE NOVICE

  • 14.10.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Švico
    Tudi druga oktobrska kvalifikacijska tekma se je končala z začetnim izidom. Četa Matjaža Keka je pred polnimi Stožicami Švici preprečila, da bi si uvrstitev na svetovno prvenstvo zagotovila že po četrtem krogu.
  • 13.10.2025 | A
    Delitev točk v polnih Stožicah
    Nogometaši Slovenije so na četrti tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 prišli še do tretjega neodločenega rezultata.
  • 13.10.2025 | A
    V prodaji vstopnice za tekmo s Kosovom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo 15. novembra ob 20.45 odigrala zadnjo domačo tekmo v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2026. Izbranci Matjaža Keka se bodo v Stožicah pomerili z izbrano vrsto Kosova. Vstopnice so že v prodaji.
  • 13.10.2025 | A
    Slovenija danes v Stožicah proti Švici
    nogometna reprezentanca bo danes končala drugega od treh ciklov kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. V predvidoma polnih Stožicah bo ob 20.45 gostila vodilno ekipo skupine B Švico in proti njej iskala zelo želene točke. V slovenskem taboru menijo, da jih lahko tudi osvojijo.
  • 12.10.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo s Švico
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v ponedeljek, 13. oktobra 2025, ob 20:45 v Stožicah pomerila s Švico. Nogometna zveza Slovenije je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 12.10.2025 | A
    Kek: Švica je dominantna, a izziva se veselim
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v ponedeljek končala drugega od treh ciklov kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. V predvidoma polnih Stožicah bo ob 20.45 gostila vodilno ekipo skupine B Švico in proti njej iskala zelo želene točke. V slovenskem taboru menijo, da jih lahko tudi osvojijo.
  • 11.10.2025 | A
    Odmevi po tekmi s Kosovom
    Slovenska reprezentanca se s Kosova vrača s točko. Težko se je otresti občutka, da bi lahko iztržila več, a naši fantje kljub temu optimistično zrejo proti ponedeljkovi tekmi s Švico.
  • 10.10.2025 | A
    V Prištini precej priložnosti, a nič zadetkov
    Slovenska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 v gosteh igrala 0:0 s Kosovom.
  • 10.10.2025 | A
    Slovenija danes proti Kosovu
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 v Prištini igrala tretjo kvalifikacijsko tekmo za svetovno prvenstvo 2026. Tekmec bo izbrana vrsta Kosova, ki ima kakovostno zasedbo in bo zahteven tekmec. Toda četa Matjaža Keka verjame, da se lahko v Ljubljano vrne z nujno potrebnimi točkami.
  • 09.10.2025 | A
    Kek: Vroča atmosfera mora biti dodaten motiv
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v petek v Prištini nastopila na tretji tekmi kvalifikacij za SP 2026. V kosovski prestolnici nogometaše čaka vroča atmosfera na tamkajšnjem osrednjem stadionu, selektor Matjaž Kek pa poudarja, da mora to biti za nogometaše le dodaten motiv. Jasen cilj so zmaga in tri točke.

DELI NA