07.11.2010 | Futsal AA
Futsal reprezentanca v polfinalu

Slovenska futsal reprezentanca kljub zgodnji uri (tekma se je začela že ob desetih po slovenskem času) ni imela težav z zasedbo Bosne in Hercegovne, ki jo je ugnala s kar 6:1.

1. Mediteranski futsal pokal, četrtfinale, nedelja, 7.11.

Slovenija - Bosna in Hercegovina 6:1
(2:0)
1:0 Čujec (8.), 2:0 Pertič (17.), 3:0 Mordej (24.), 3:1 Harba (26.), 4:1 Mordej (30.), 5:1 Drobne (33.), 6:1 Drobne (37.)

Nova zmaga

Slovenija nadaljuje z dobrimi rezultati na 1. Mediteranskem futsal pokalu, v četrtfinalu so varovanci selektorja Andreja Dobovičnika opravili še z Bosno in Hercegovino, tekmo si je ogledalo 200 gledalcev.

Slovenska postava

Kristjan Čujec (KMN Puntar), Sebastijan Drobne (KMN Dobovec Trgovine Jager), Benjamin Melink (KMN Puntar), Aljoša Mohorič (KMN Puntar), Rok Mordej (KMN Dobovec Trgovine Jager), Igor Osredkar (FC Litija), Damir Pertič (FC Litija), Damir Puškar (FC Litija), Rajko Uršič (KMN Oplast Kobarid), Andrej Rutar (KMN Puntar), Alen Fetič (FC Litija) in Jaka Sovdat (KMN Oplast Kobarid).

To pot sta počivala Gaj Rosič (KMN Oplast Kobarid) in Aleš Šmon (KMN Tomi Press Bronx). Branil je Damir Puškar, ki se je izkazal z nekaj dobrimi posredovanji.

Čujec za 1:0

Naša izbrana vrsta je odločno začela tekmo, že uvodoma sta bila pri strelu Kristjan Čujec in Rajko Uršič, z druge strani je zagrozil Mulahmetović. V 6. minuti je poizkušal kapetan Benjamin Melink, že v naslednjem napadu pa se je mreža vendarle zatresla. Uršič je priboril prosti strel, zadel pa je Čujec.

Prednost igralca za 2:0

V 15. minuti je tekmec ostal brez Novoselca, ki je dobil rdeč karton, Slovenija pa je izkoristila prednost igralca več na parketu in preko Damirja Pertiča povedla 2:0, kar je bil tudi rezultat prvega polčasa.

Mordej in Drobne za končno zmago

Tudi drugi del je pripadel Sloveniji, v 24. minuti je bil uspešen Rok Mordej. BiH je znižala v 26. preko Harbe, potem pa so sledili še trije zadetki in veselje Slovenije – dvakrat je zadel Sebastijan Drobne, en zadetek pa je dodal Mordej, ki je bil razglašen tudi za igralca tekme, v izjavi za Futsalplanet pa je dejal, da Slovenija premore dobro ekipo, ki lahko celo zmaga na tem tekmovanju v Libiji.

V ponedeljek ob 16. uri za finale

Slovenija bo danes nekaj po peti uri dobila tekmeca v polfinalu, to pa boljša ekipa na dvoboju Hrvaške in Maroka.