22.05.2010 | A
Glamurozno na Brdu

Na Brdu pri Kranju se je odvila predstavitev slovenske reprezentance, ki se najprej podaja na priprave v Brunico, 6. junija pa z Brnika poleti proti Johannesburgu. Za večer nabit s pozitivno energijo poskrbeli reprezentantje in Siddharta.

Petindvajset Kekovih izbrancev (manjkal je le Rene Krhin, ki je z Interjem v Madridu zaradi finala Lige prvakov) je skupaj s strokovnim vodstvom v prepoln kongresni center na Brdu pri Kranju vkorakalo 10 minut čez devetnajsto. Po pozdravih in stiskih rok so se fantje, enotno oblečeni v Bikkembergsove obleke, prebili skozi množico in zasedli svoja mesta v prvih vrstah dvorane Grandis. Bliskavice so malodane pregorele, medtem ko so Koren in druščina čakali na začetek šova, namenjenega prav njim.

Po uvodu z dvema slovenskima zastavama je na oder stopil voditelj prireditve, Igor E. Bergant, zbrani pa so se najprej spomnili pravljice iz leta 2002, potem pa misli preusmerili k junakom tega dne, ki so ob zvokih bobnov in predstavitvenih videov drug za drugim stopali na oder. Zadnji je na svoj račun prišel "poglavar" Kek, ki je ob tej priložnosti nagovoril množico, se Slovencem zahvalil za pozitivno energijo, obenem pa izustil besede, ki bi lahko kmalu postale zgodovinske: "Ne bom vam obljubljal prav ničesar, toda lahko se zanesete na nas."

Kmalu po predstavitvi je na oder stopila še skupina, ki je prav tem fantom ob začetku uspešnih kvalifikacij napisala novo himno. Da so jo fantje vzeli za svojo, so pokazali tudi s tem, ko so med nastopom Siddharte vstali, sledila jim je še preostala dvorana in za trenutek smo se lahko počutili kot na rock koncertu in ne predstavitvi reprezentance.

Po koncu uradnega dela je sledilo druženje - s svojci, mediji, pokrovitelji in izbranimi oboževalci. Fantje so si vzeli čas, bili so odlično razpoloženi in povabljeni so se lahko še enkrat prepričali, da zgodbe o tesno povezani ekipi niso le floskula, temveč odraz dejanskega stanja. To je bila obenem zadnja priložnost za sprostitev, kajti sedaj se začenja zares. V Brunico jih res odpotuje 26, v Johannesburg pa le 23 in prav vsak bo poskušal Keka prepričati, da sodi med te srečneže. Po tem pa jih najtežje (in obenem tudi najslajše) šele čaka. In verjemite, Slovenija bo na te fante ponovno ponosna.

Seznam 26 igralcev selektorja Matjaža Keka:
- vratarji: Samir Handanović (14. 7. 1984, Udinese), Jasmin Handanović (28. 1. 1978; Mantova), Aleksander Šeliga (1. 2. 1980, Sparta Rotterdam);

- branilci: Bojan Jokić (17. 5. 1986, Chievo), Marko Šuler (9. 3. 1983, Gent), Boštjan Cesar (9. 7. 1982, Grenoble), Branko Ilić (6. 2. 1983, Lokomotiva Moskva), Matej Mavrič-Rožič (29. 1. 1979, Koblenz), Dejan Kelhar (5. 4. 1984, Cercle Brugge), Elvedin Džinić (25. 8. 1985, Maribor), Mišo Brečko (1. 5. 1984, Köln), Suad Fileković (16. 9. 1978, Maribor),

- vezisti: Andraž Kirm (6. 9. 1984, Wisla Krakov), Andrej Komac (4. 12. 1979, Maccabi Tel-Aviv), Rene Krhin (21. 5. 1990, Inter), Mirnes Šišić (8. 8. 1981, Giannina), Darjan Matić (28. 5. 1983; Rapid Bucharest), Dalibor Stevanović (27. 9. 1984, Vitesse Arnhem), Robert Koren (20. 9. 1980, West Bromwich Albion), Aleksander Radosavljević (25. 4. 1979, Larisa), Valter Birsa (7. 8. 1986, Auxerre),

- napadalci: Milivoje Novaković (18. 5. 1979, Köln), Zlatko Dedić (5. 10. 1984, Bochum), Zlatan Ljubijankić (15. 12. 1983, Gent), Nejc Pečnik (3. 1. 1986, Nacional Funchal), Tim Matavž (13. 1. 1989, Groningen).

Ste se z igralci slikali tudi vi? Naložite svoje fotografije in sodelujte v nagradni igri.

Tekst: NZS/MK
Foto: Drago Wernig - TAKA

SORODNE NOVICE

  • 04.12.2023 | A
    Euro 2024: Odmevi po žrebu
    Slovenska delegacija na čelu s selektorjem Matjažem Kekom in predsednikom Nogometne zveze Slovenije Radenkom Mijatovićem je v Hamburgu žreb skupin za evropsko prvenstvo 2024 v Nemčiji ocenila za težak. Kot pa je poudaril selektor, tekmece poznajo in bodo na EP šli tekmovat, ne zgolj sodelovat.
  • 04.12.2023 | A
    V skupini C z Dansko, Srbijo in Anglijo
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo na evropskem prvenstvu, ki bo med 14. junijem in 14. julijem prihodnje leto potekalo v Nemčiji, v skupini C pomerila proti Danski, Srbiji in Angliji. Tako je določil današnji žreb v hamburški koncertni dvorani.
  • 04.12.2023 | A
    Euro 2024: Prednostna obravnava za slovenske navijače
    Nogometna zveza Slovenije svojim navijačem zagotavlja prednostno obravnavo pri nakupu vstopnic za tekme slovenske nogometne reprezentance v sklopu Eura 2024. Ključen podatek, ki slovenskim navijačem zagotavlja prednostno obravnavo pri žrebu, je EMŠO številka, ki jo je nujno potrebno vnesti v polje, kjer je predvidena številka ID osebnega dokumenta (Passport/ID number).
  • 02.12.2023 | A
    Slovenski nogometaši bodo danes dobili tekmece za Euro 2024
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes dobila tekmece za evropsko prvenstvo 2024. Evropska nogometna zveza Uefa bo žreb skupin izvedla ob 18. uri v Hamburgu, enem od desetih nemških mest, ki bodo gostila tekme EP med 14. junijem in 14. julijem prihodnje leto.
  • 01.12.2023 | A
    Razpis za odprto delovno mesto Strokovni sodelavec za trenerska usposabljanja
    Iščemo osebo, ki je pozitivno naravnana, samoiniciativna, komunikativna, odgovorna, timsko usmerjena, ima primeren odnos do sodelavcev in ostalih deležnikov, predvsem pa odgovoren odnos do kakovosti dela.
  • 30.11.2023 | A
    EURO 2024: Vse o vstopnicah na enem mestu
    Slovenska nogometna reprezentanca bo 2. decembra dobila nasprotnike, s katerimi se bo pomerila v sklopu skupinskega dela Eura 2024. Vzporedno z žrebom bo stekla tudi prva faza prodaje vstopnic za nogometni spektakel, kjer bo za slovenske navijače na voljo 10.000 vstopnic za posamično tekmo slovenske nogometne reprezentance v skupinskem delu prvenstva.
  • 30.11.2023 | A
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v soboto dobila tekmece za Euro 2024
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v soboto dobila tekmece za evropsko prvenstvo 2024. Evropska nogometna zveza Uefa bo žreb skupin izvedla ob 18. uri v Hamburgu, enem od desetih nemških mest, ki bodo gostila tekme EP med 14. junijem in 14. julijem prihodnje leto.
  • 27.11.2023 | A
    Slovenija leto evropskega prvenstva začenja v ZDA
    Slovenska nogometna reprezentanca bo 20. januarja 2024 odigrala pripravljalno tekmo proti ekipi ZDA na stadionu Toyota Field v San Antoniu. Tekma bo za slovensko reprezentanco odlična priložnost za pripravo na leto, v katerem bo Slovenija ponovno zaigrala na prvenstvu najboljših Stare celine.
  • 23.11.2023 | A
    EURO 2024: Vstopnice za slovenske navijače v prodaji od 1. decembra
    Po uvrstitvi slovenske nogometne reprezentance na Euro 2024 evforija med navijači ne popušča. Številni že pogledujejo proti junijskemu spektaklu v Nemčiji, kjer bo za slovenske navijače na voljo 10.000 vstopnic za posamično tekmo slovenske nogometne reprezentance v skupinskem delu prvenstva.
  • 22.11.2023 | A
    Mijatović: Verjel sem v to generacijo
    Slovenska nogometna reprezentanca je z uvrstitvijo na Euro 2024 dosegla zastavljeni cilj izpred začetka kvalifikacij, kar je razveselilo predsednika Nogometne zveze Slovenije Radenka Mijatovića, ki je verjel v to generacijo nogometašev od samega začetka.

DELI NA