28.08.2018 | U21
Gliha izbral ekipo za tekmi s Kazahstanom

Slovenska reprezentanca do 21 let bo 7. in 11. septembra odigrala kvalifikacijski tekmi s Kazahstanom. Selektor Primož Gliha je v ta namen danes predstavil seznam vpoklicanih reprezentantov, ki bodo skušali zadržati drugo mesto v kvalifikacijski skupini 9.

V reprezentanco se po daljši odsotnosti zaradi poškodbe vrača Jon Gorenc Stankovič, ki je pred dnevi debitiral v elitni angleški Premier ligi in se izkazal z zadetkom proti Manchester Cityju. »To bo njegova prva tekma za mlado reprezentanco v teh kvalifikacijah, tako da bomo še videli, kako se bo ujel. Njegova igralska kvaliteta je nesporna, vendar je nogomet ekipni šport, v katerem te morajo dobro sprejeti tudi vsi soigralci. Jon bo predvidoma konkuriral za nastop v obrambni vrsti, saj imamo tam največje težave, ker igralci v slovenskem prvenstvu ne igrajo redno,« razloži slovenski selektor, ki opozarja na dolgo pot v Astano.

»Največja težava tega gostovanja je zagotovo velika razdalja, saj je pot do Kazahstana skorajda enako dolga, kot da bi šli na Kitajsko. Potovali bomo torej okrog petnajst ur in se soočili s kar štirimi urami časovne razlike. Prav to je tudi eden izmed razlogov, da je Kazahstan tako visoko na lestvici, saj se vse reprezentance, ki tam gostujejo, soočajo s podobno problematiko. Dodatno težavo zagotovo predstavlja tudi umetna travnata površina na prizorišču tekme. Kazahstan je sicer tehnično dovršena in agresivna reprezentanca, ki pa ima ključne prednosti predvsem na domačem igrišču prav zaradi izpostavljenih razlogov. Na gostovanju v Kazahstanu je doslej slavila le Francija, medtem ko to ni uspelo Črni gori in Bolgariji,« zaključi Gliha, ki si želi, da bi bila v tem pogledu od neposrednih konkurentov za drugo mesto na lestvici uspešnejša Slovenija.

Prva tekma med Kazahstanom in Slovenijo bo 7. septembra ob 15.00 v Astani, druga pa 11. septembra ob 16.30 na Ptuju.

Seznam vabljenih igralcev:

Grega Sorčan (Gorica), Metod Jurhar (Celje), Luka Janžekovič (Aluminij), Žiga Lipušček (Gorica), Jon Gorenc Stankovič (Huddersfield Town / ENG), Ožbej Kuhar (Triglav), Luka Badžim (Ankaran), Erik Gliha (Aluminij), Aleksandar Bošković (Mura), David Brekalo (Bravo), Timotej Mate (Drava), Dejan Vokić (Zaglebie Sosnowiec / POL), Jan Humar (Gorica), Janez Pišek (Celje), Jaka Bijol (CSKA / RUS), Adam Gnezda Čerin (Domžale), Jan Repas (Caen / FRA), Dejan Petrovič (Aluminij), Matic Vrbanec (Aluminij), Martin Kramarič (Maribor), Alen Ožbolt (TSV Hartberg /AUT), Jan Mlakar (Maribor).


Tekst: MKo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 25.03.2025 | U21
    Tesen poraz v dvoboju s Finsko
    Mlada reprezentanca Slovenije se je v sklopu priprav v Turčiji pomerila še s Finsko in v čvrstem dvoboju doživela tesen poraz. Finci, ravno tako udeleženci junijskega evropskega prvenstva, so do zmage prišli z golom Niklasa Pyyhtiäje.
  • 24.03.2025 | U21
    Jutri še s Finsko
    Mlada reprezentanca Slovenije bo priprave na turških tleh zaključila s pripravljalno preizkušnjo proti Finski, še eno udeleženko junijskega evropskega prvenstva.
  • 21.03.2025 | U21
    Mladi Slovenci so se merili z Ukrajinci, selektor Razdrh zadovoljen z videnim
    Mlada reprezentanca Slovenije se je v turški Antalyji merila z Ukrajino. Redni del pripravljalnega srečanja se je po golu Tjaša Begića končal z izidom 1:1, Slovenci pa so po izvajanju kazenskih udarcev prišli do zmage.
  • 21.03.2025 | U21
    Danes prvič pod taktirko novega selektorja
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo danes odigrala uvodno od dveh preizkušenj v sklopu priprav v Turčiji. Ukrajinci bodo prvi nasprotniki Slovencev, ki jih bo v vlogi selektorja prvič vodil Andrej Razdrh.
  • 11.03.2025 | U21
    Razdrhov prvi seznam za priprave v Turčiji
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let se v luči prihajajočega evropskega prvenstva odpravlja na prvi del priprav v Turčijo, kjer bo odigrala pripravljalni tekmi z Ukrajino in Finsko. To bosta tudi prvi tekmi pod vodstvom novega selektorja mlade izbrane vrste, Andreja Razdrha.
  • 11.02.2025 | U21
    Andrej Razdrh novi selektor mlade reprezentance
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je na svoji 2. seji potrdil Andreja Razdrha za novega selektorja slovenske reprezentance do 21 let.
  • 06.02.2025 | U21
    Mladi Slovenci z Nizozemsko, Norveško, Izraelom in BiH
    Reprezentanca Slovenije do 21 let se bo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2027 merila z Nizozemsko, Norveško, Izraelom ter Bosno in Hercegovino, je odločil današnji žreb.
  • 28.12.2024 | U21
    Mitja Ilenič: Na evropsko prvenstvo ne gremo samo sodelovat
    Mitja Ilenič je na osmih kvalifikacijskih tekmah odigral vseh 720 minut in bil eden od ključnih nogometašev čete Milenka Aćimovića pri pohodu na prvo mesto v kvalifikacijski skupini, s čimer se je slovenska reprezentanca uvrstila na evropsko prvenstvo za nogometaše do 21 let.
  • 03.12.2024 | U21
    Slovenija na Euru z Anglijo in Nemčijo
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let, ki jo vodi Milenko Aćimović, bo na evropskem prvenstvu 2025 na Slovaškem igrala v skupini B skupaj z branilko naslova Anglijo, Nemčijo in Češko. Tako je odločil žreb v Bratislavi.
  • 02.12.2024 | U21
    Mlada reprezentanca v pričakovanju žreba
    Slovenska izbrana vrsta do 21 let bo prihodnje poletje nastopila na evropskem prventstvu, ki bo potekalo na Slovaškem. Mlada reprezentanca se je na zaključni turnir najboljših v Evropi do 21 let prvič uvrstila preko kvalifikacij. Žreb skupin bo na sporedu v torek.

DELI NA