02.08.2011 | U15
Gol Lazareviča, Vučkića, Mevlje in Velikonje!
Medtem, ko se nogometaši, ki igrajo v tujini, ogrevajo pred pričetkom nove sezone in so pri tem tudi sila uspešni, v formo prihajajo tudi tisti, ki se kalijo na domačih zelenicah. V več kot 1100 minutah so padli štirje goli, glavni sodnik pa je pokazal tri rumeni karton.

Kar dva je pokazal glavni sodnik na srečanju Olimpije in Hit Gorice, po enega sta si prislužila Nejc in Miha Mevlja. Medtem, ko se je prvi odkupil z golom v 12. minuti tekme, je drugi storil prekršek za strel z bele točke, kjer pa Dare Vršič ni znal izkoristiti ponujenega. Vseeno se je veselila trojica v zeleno-belih dresih. Antonio Delamea Mlinar, porumeneli Boban Jovič in rezervist Matic Fink so dočakali prvo zmago Ljubljančanov v sezoni (2:1). Še vedno pa skrbi dejstvo, da ofezivci niso bili uspešni pri strelih na gol, junak tekme pa je še enkrat postal Vršič.

Mura 05 in Nafta sta se srečali na tradicionalnem prekmurskem derbiju, kjer je bila Fazanerija še enkrat več premajhna za vse, ki so si dvoboj želeli ogledati v živo. V samo dveh domačih tekmah Mura 05 že vodi po številu gledalcev. Doslej se jih je zbralo več, kot na vseh ostalih prizoriščih skupaj. Tradicija nogometa v Prekmurju je očitno še kako živa, kulisa igranja pred takšno množico pa stimulativna za nogometaše. Erik Janža in Mitja Lotrič, sicer tudi soigralca v selekciji do 19 let, nista uspela preprečiti poraza. Rekordna Fazanerija je videla dva zadetka, oba sta zatresla domalo mrežo (0:2). Veselje je bilo zato opaziti le na obrazu Vinka Vedrana, med dvojico pa je bil bolj potrt Lotrič, ki je imel v 51. minuti priložnost za izenačenje, a je preveč okleval.

Dvoboj med Celjem in Koprom se je končal z zmago domačega moštva (2:0), medtem ko je Triglav na domačem prizorišču ostal daleč za Domžalami (0:4). Tu mladi niso dočakali svojih minut na zelenici.

So pa zato reprezentanti igrali v Ljudskem vrtu, kjer je Maribor odigral generalko pred naslednjo evropsko tekmo. Z 2:1 je bil boljši od Rudarja. Trener Darko Milanič je spočil ključne igralce, vseeno pa je priložnost dobila trojica. Martin Milec je odigral celo tekmo, pri čemer je pripravil priložnost za Volaša, ki je ni izkoristil, v drugo pa le našel razpoloženega nekdanjega igralca Hit Gorice, Etiena Velikonje. Slednji je začel strelski pohod pod Kalvarijo, ko je bil v 69. minuti natančen za 1:0. Po poškodbi se je vrnil tudi Rajko Rep.

Bolj kot na domačih, je bilo tokrat vroče na tujih zelenicah. Mladi Haris Vučkić je presenetil že sredi prejšnjega tedna, ko je na prijateljski tekmi dosegel mojstrski gol proti Columbus Crew. V igro je prišel kot rezervist in dosegel gol za končno zmago s 3:0. V drugo se Newcastle United ni najbolje znašel, 18-letni vezist pa je znova opozoril nase. Tudi tokrat je v igro vstopil kot joker s klopi in deset minut zatem že tresel nasprotnikovo mrežo. Izenačil je na 2:2, a je Leeds do konca tekme dosegel še en zadetek in se veselil zmage. Lani je član angleškega kluba le trikrat zaigral v članskem dresu, glede na izvrstno igro v pripravljalnem obodobju lahko upravičeno pričakujemo, da bo to sezono dobil več priložnosti.

Kevin Kampl je po selitvi v Osnabrűck ohranil minutažo - odigral je celo tekmo proti Münchnu a v 1. krogu nemškega pokala izgubil po podaljšku. Dejan Lazarevič je zadel klubu, ki ga je posodil k Padovi. Imeniten prodor je mladi napadalec kronal z edinim zadetkom na tekmi.

Tekst: Andreja Potočnik