Hrabri slovenski prvak ostal brez finalnega turnirja

Slovenski futsal prvak Dobovec Pivovarna Kozel je v zadnjem, 3. krogu elitnega dela lige prvakov v Moskvi izgubil proti domači ekipi KPRF z 2:5 (2:1) in tako ostal brez zgodovinske uvrstitve katerega slovenskih klubov na zaključni turnir, ki bo konec aprila.

(0:1)
0:1 Carpes (5.), 1:1 Turk (33.), 2:1 Diogo (38./ag), 3:1 Čujec (40.)

KPRF – Mostar 7:2

20.11.
Mostar – Dobovec Pivovarna Kozel 1:6
 (0:3)
0:1 Čeh (2.), 0:2 Matošević (4.), 0:3 Čeh (11.), 0:4 Matošević (31.), 0:5 Čujec (35.), 0:6 Vesić (35.), 1:6 Vesić (36.)

KPRF – Halle-Gooik 2:1

22.11.
Halle-Gooik – Mostar 8:3
Dobovec Pivovarna Kozel – KPRF 2:5 (2:1)
1:0 Čeh (7.), 1:1 Niyazov (9.), 2:1 Matošević (17.), 2:2 Castanhassi (22.), 2:3 Bagirov (33.), 2:4 Burkov (38.), 2:5 Lin (40.)

Vsakič med elito

Dobovčani, ki so tretjič igrali v elitnem delu lige prvakov (pred tem v sezonah 2015/16 in 2018/19), so na turnirju igrali dobro in v 1. krogu s 3:1 premagali belgijski Halle-Gooik, v 2. pa so odpravili še Mostar iz Bosne in Hercegovine s 6:1. Izbranci Kujtima Morine so tako prišli do odločilnega boja z Rusi za prvo mesto v skupini A, za preboj med elitno četverico bi potrebovali vsaj točko.

Izjemen začetek

Žiga Čeh je Dobovčane povedel v vodstvo v sedmi minuti, ko je s trebuhom žogo potisnil v mrežo po podaji Tea Turka iz kota z desne strani. Vodstvo pa je trajalo kratek čas, saj je v deveti minuti Artem Nijazov izkoristil lepo dolgo podajo Lina s strelom pod prečko.

V 15. minuti je Čeh imel novo lepo priložnost, ko je bil sam pred tekmečevim vratarjem, a žogo poslal malo mimo gola, takoj zatem je na drugi strani podobno priložnost zapravil Nijazov. V 17. minuti pa so se slovenski prvaki znova veselili, po novi podaji Turka z desne strani je bil pred golom najbolj spreten Vedran Matošević.

V 18. minuti je Damir Puškar ustavil nevarna poskus Paulinha in Romula, prvi pa je bil nevaren tudi v 20. minuti, ko je malo zgrešil cilj. Nijazov je manj kot pol minute pred koncem zatresel še prečko slovenskega gola. Alen Fetić pa je nekaj sekund pred koncem namučil Alberta Tsaiderja v vratih Rusov.

Po domačih notah

V 22. minuti so Rusi spet izenačili, ko je Paulinho stekel za slovensko obrambo in žogo po lepi dolgi podaji z lobom spravil še čez Puškarja za 2:2. Ruski pritisk je v 27. minuti malce prekinil Rok Mordej, ki je stekel v protinapad in z leve strani nato le za malo žogo poslal čez vrata.

Rusi pa so pritisk kronali v 33. minuti, ko je Denis Totošković izgubil žogo malce zunaj lastnega kazenskega prostora, odvzel mu jo je Arser Bagirov, ki je nato matiral še Puškarja. V 36. minuti je bil za nameček izključen Mordej zaradi prekrška nad Bagirovom.

Puškar je imel nato nekaj dela ob številčni prednosti gostiteljev turnirja, ki so na 4:2 povišali v 38. minuti, ko je več kot z desetih metrov zadel Denis Burkov. Končni izid je v 40. minuti postavil Lin, ki je prestregel podajo Čeha in nato z več kot polovice igrišča žogo poslal v prazno mrežo, saj so Dobovčani igrali brez vratarja.

Na zaključni turnir sta se sicer že prebila tudi Barcelona iz skupine D in branilec naslova Sporting CP iz skupine B.

Trije slovenski goli

Ob tem pa ne gre pozabiti, da sta prav slovenska reprezentanta Igor Osredkar in Matje Fideršek poskrbel za remi hrvaške prvaka Makarske z rusko vrsto Tyumen (3:3). Osredkar je zabil en gol, Fideršek pa dva za ekipo, ki jo vodi Tomislav Horvat.

Tekst: STA, D.P.