04.01.2023 | Prva liga Telemach
Ilenič v New York

Mitja Ilenič, ki je pred dnevi dopolnil 18 let, se v zameno za eno od najvišjih odškodnin v zgodovini Domzal seli v New York City. Mladi reprezentant Slovenije je s klubom iz ameriške lige MLS sklenil pogodbo do leta 2026.

"Mitja Ilenič je dokazal, da je eden od največjih potencialov v Sloveniji. Z odličnimi igrami in vsakodnevnim odnosom do nogometa si je v zelo kratkem času zaslužil narediti korak naprej. Pomembno je, da igra. Zanj je bilo kar nekaj zanimanja, toda menim, da smo se odločili pravilno. Gre za fantastičen uspeh tako za klub, ki seveda živi na račun tega, kot igralca, ki bo zagotovo imel krasno kariero. Mogoče je za nekatere odhod v Ameriko čuden, a treba je vedeti, da gre za klub, ki deluje pod okriljem skupine CFG, slednja pa ima močan vpliv v Evropi. Liga MLS je v zadnjih letih spremenila način delovanja. Poudarek daje razvoju in kasneje prodaji mladih igralcev. Starejših oziroma izkušenih posameznikov ni več toliko, saj so tudi na drugem koncu sveta opazili, da je delo z mladimi edina prava pot," ob prestopu Belokranjca pravi domžalski športni direktor Senijad Ibričić.

Najstnik iz Bele krajine je prvo profesionalno pogodbo z Domžalami sklenil pri 16 letih, v Prvi ligi Telemach pa je debitiral v zadnjem krogu sezone 2020/21, na tekmi z Aluminijem. Kasneje se je hitro ustalil na desni strani domžalske obrambe in predčasno postal član mlade reprezentance do 21 let.

V tujino se odpravlja po 32 nastopih v Prvi ligi Telemach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NK Domzˇale (@nkdomzale)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by New York City Football Club (@nycfc)

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 10.01.2026 | Prva liga Telemach
    Po Janu za Maribor še Luka
    Luka Mlakar je prvi zimski novinec v Ljudskem vrtu! Mlajši brat Jana Mlakarja, bivšega člana vijolic, se v Maribor seli iz Domžal. Napadalec je podpisal pogodbo do konca sezone 2027/28.
  • 10.01.2026 | Prva liga Telemach
    Gidado odslej v Turčiji
  • 10.01.2026 | Prva liga Telemach
    Zima 2026 v Prvi ligi Telemach
    Prvoligaši so začeli s pripravami na nadaljevanje državnega prvenstva. V zbirnem članku sledimo vsem kadrovskim spremembam in pripravljalnim tekmam deseterice klubov Prve lige Telemach v zimskem premoru sezone 2025/26.
  • 09.01.2026 | Prva liga Telemach
    Pranjić novi član Celja
    V knežjem mestu so predstavili novo moč za sredino igrišča. Dres Celja je oblekel Jakov Pranjić!
  • 09.01.2026 | Prva liga Telemach
    Kantužer novi član mlinarjev
    Dejan Kantužer je novi član Radomelj. Dvaindvajsetletni vezist je nazadnje igral za Bistrico, v preteklosti pa je branil tudi barve Celja, Rogaške in velenjskega Rudarja.
  • 08.01.2026 | Prva liga Telemach
    Tamm posojen škotskemu Livingstonu
    Alex Tamm bo drugo polovico sezone 2025/26 preživel na Škotskem. Olimpija je potrdila, da bo estonski napadalec spomladi posojen tamkajšnjemu prvoligašu Livingstonu.
  • 08.01.2026 | Prva liga Telemach
    Raduha odslej v Kidričevem
    Florijan Raduha bo nogometno pot nadaljeval v Kidričevem, 28-letni vratar je z Aluminij podpisal triletno pogodbo.
  • 08.01.2026 | Prva liga Telemach
    Po Kopru za Muro
    Ivan Borna Jelić Balta se je pred dnevi razšel s Koprom, kljub temu pa bo tudi v prihodnje igral v Prvi ligi Telemach. Triintridesetletni vezist je postal član Mure, s črno-belimi je podpisal pogodbo do maja 2027.
  • 07.01.2026 | Prva liga Telemach
    Milić na Češko
    Po Reneju Rantuši Lamprehtu in Reneju Hrvatinu, ki sta postala nogometaša slovaške Podbrezove oziroma hrvaške Istre 1961, je novo sredino našel tudi Nino Milić.
  • 07.01.2026 | Prva liga Telemach
    Kidričani v svoje vrste zvabili izkušenega branilca
    Uroš Korun bo v nadaljevanju sezone branil barve Aluminija. Osemintridesetletni osrednji branilec se je v Kidričevo preselil iz sežanskega Tabora, Štajercem pa je obljubil zvestobo do konca sezone 2026/27.

DELI NA