11.05.2011 | A
Iličič in Bačinovič s Palermom v pokalnem finalu

Naša reprezentanta, ki nastopata za Sicilijanskega prvoligaša, čaka pred reprezentančno preizkušnjo na Ferskih otokih še prestižen finale italijanskega pokala. Po polfinalni zmagi nad Milanom je skoraj gotov tudi nastop v naslednji izvedbi UEFA Evropske lige.

Za Iličičem in Bačinovičem je torej še ena vrhunska preizkušnja, dvojni dvoboj z novim italijanskim prvakom, tokrat v Coppa Italia. Sicilijanci so v povratno tekmo prišli z zelo aktivnih 2:2 iz Milana in skladno z rezultatsko prednostjo zadetkov na gostovanju začeli precej previdno. Iličič je skupaj s Pastorejem igral za edinim napadalcem Hernandezom, Bačinovič pa je začuda začel na klopi, kjer pa tokrat ni bilo ne Andjelkoviča ne Kurtiča. Trener Rossi je svojo napako moral popraviti že v 34. minuti, ko je Bačo vstopil namesto mladega Acquaha in vsaj za silo pomagal vzpostaviti ravnotežje na sredini igrišča, kjer sta prevladovala Pirlo in van Bommel. V drugem polčasu so domačini, podprti z glasnim spodbujanjem prepolnega stadiona Renzo Barbera, odigrali 20 minut v visokem ritmu, kar je prineslo prvo nekaj strelov iz kota, ki jih je povečini izvajal prav naš 'Jojo'. Po enem od Iličičevih predložkov se je pred Abbiatijem najbolje znašel Migliaccio in povedel Palermo v vodstvo. 10 minut kasneje, natančneje v 28. minuti nadaljevanja, je so domači izvedli še en hiter protinapad, Pastore je izvrstno našel Iličiča, katerega je v kazenskem prostoru povlekel van Bommel in si prislužil izključitev. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Cesare Bovo in izgledalo je, da je zgodba zaključena. A že dve minuti kasneje je Bovo nespretno zadel Pata in se pridružil van Bommlu pod prho, Milan pa je 10 na 10 znova vzpostavil premoč iz prvega polčasa, ki jo je poudaril predvsem prihod v igro Zlatana Ibrahimoviča. Slednji je zmogel dvojno vratnico in znižanje rezultata v sodnikovem podaljšku, nakar se je slavje vročekrvnih Sicilijancev lahko začelo. Palermo si je priboril pokalni finale, ki je na sporedu v Rimu, v nedeljo, 29.05.2011, pomeril pa se bo z boljšim med Interjem in Romo. Milančani imajo prednost zmage 1:0 na gostovanju v Rimu in če se uvrstijo v finale, to zanesljivo pomeni, da bosta Iličič in Bačinovič naslednjo sezono s Palermom nastopala v UEFA Evropski ligi.

Po domačem pokalnem finalu in pred evropskimi klubskimi preizkušnjami pa ju seveda čaka še reprezentančno gostovanje na Ferskih otokih, saj z gotovostjo lahko pričakujemo, da se bosta znašla na selektorjevem seznamu, ki ga pričakujemo po 20. maju.

Tekst: NZS/US