21.09.2022 | U19
Izničili dva gola zaostanka in osvojili točko

Mladinska reprezentanca Slovenije je kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo 2023 odprla z remijem. Severna Irska je z goloma Patricka Kellyja dobili prvi polčas, po zadetku kapetana Srđana Kuzmića pa je v 90. minuti za točko Slovencev zadel Jaka Čuber Potočnik.

KVALIFIKACIJSKI TURNIR ZA EVROPSKO PRVENSTVO U19 2023 - PRVA TEKMA

SEVERNA IRSKA U19 - SLOVENIJA U19 2:2 (2:0)

Strelci: Kelly (33', 39'); Kuzmić (76'), Čuber Potočnik (90').
Rumeni kartoni: Spencer, McConville, Lindsay, Kelly; Kljun, Ristić, Kuzmić.
Rdeči kartoni: /.
Severna Irska U19: Clarke, Spencer, McConville, Forbes, Carson, Kelly (93' Sloan), Lindsay (88' Wightman), Kirk, Scannell, Robinson, Marshall (80' Glenfield). Selektor: Gerrad Lyttle.
Slovenija U19: Dermastija, S. Kuzmić, Klašnja, Trdin, Milić, Ilenič (71' Krupić), Kljun (88' Zulić), Lorber (71' Turudija), Selan, Černe (79' A. Ristić), Kasalo (46' Čuber Potočnik). Selektor: Anton Žlogar.

V nizozemskem Assnu so prvi zapretili Slovenci, a je bil Josh Clarke na mestu po udarcu Toma Kljuna. Ruari McConville je na drugi strani v 11. minuti meril mimo gola, v 22. minuti pa so bili znova nevarni naši fantje. Znova je poskušal Tom Kljun, a je Josh Clarke zaustavil tudi drugi udarec člana Tabora. V 28. minuti je prvič posredoval tudi Nejc Dermastija, ki je zaustavil strel Patricka Kellyja. Minuto zatem je Josh Clarke ukrotil poskus Nika Kasala, Nejc Dermastija pa je bil na mestu po udarcu Calluma Marshalla.

Slovenska mreža se je tresla v 33. minuti, ko so Severni Irci izvedli kot, po njem pa je bil uspešen Patrick Kelly. Po golu je bil vnovič nevaren Tom Kljun, Nejc Dermastija pa je odbil strel Jasona Lindsayja. Ljubljančan v golu Slovenije je drugič klonil v 39. minuti, ko je po podaji Matthewa Carsona še drugič zadel Patrick Kelly in postavil izid polčasa, čeprav je tik pred odmorom neuspešno poskušal še Nino Milić.

Seletor Anton Žlogar je pred drugim polčasom v igro poslal Jako Čubra Potočnika, do prve priložnosti pa so prišli Severni Irci. Patrick Kelly je bil v 50. minuti blizu tretjega gola, a mu je veselje preprečil okvir vrat. Na drugi strani je nato kar trikrat zapored sprožil Mitja Ilenič, dva udarca sta končala v bloku, eden pa je zgrešil gol. V 55. minuti je obramba tekmeca odbila strel Marcela Lorberja, Nejc Klašnja pa je dvakrat udaril mimo vrat. V 65. minuti je bil premalo natančen tudi Nino Milić, Slovenci pa so zaostanek znižali v 76. minuti. V polno je meril kapetan Srđan Kuzmić, dve minuti zatem je bil premalo natančen še Jaka Čuber Potočnik. 

Končnica je postregla z nekaj rumeni kartoni in menjavami na obeh straneh igrišča, Slovenci pa so po znižanju severnoirske prednosti lovili še izenačujoči zadetek. Dosegli so ga v 90. minuti tekme, ko je Michael Forbes s preskrškom zaustavil Aleksa Ristića, prosti strel pa je uspešno izvedel Jaka Čuber Potočnik in zadel za točko Slovenije. Četa selektorja Antona Žlogarja je imela v 94. minuti tekme še zadnji udarec, a je poskus Luke Turudije zgrešil severnoirski gol.

"Mislim, da je končni rezultat lepa nagrada za fante, saj menim, da si poraza nocoj nismo zaslužili. Razmerje strelov je bilo 18:7 v našo korist, že v prvem polčasu smo imeli pri začetnem izidu veliko situacij za zadetek, nakar smo prejeli dva dokaj naivna gola iz kota, čeprav smo vedeli, da so Severni Irci dobri v prekinitvah. Med polčasom smo skušali fante dvigniti, verjetli so v to, da lahko obrnejo tekmo. Škoda le, da smo tako pozno dosegli zadetek za znižanje na 2:1, smo pa glede na potek dogajanja na koncu zadovoljni s točko. Pohvaliti moram igralce, ki so vstopili v igro, saj so dodali tempo in dodano vrednost. Kvalifikacije so naporne, po točki pa smo misli usmerili proti sobotni tekmi z Moldavijo, ki jo moramo dobiti. Gre za kvalifikacije, šteje vsaka tekma, šteje vsaka točka, na koncu pa zasluženo nismo izgubili in smo živi za nadaljevanje kvalifikacij," je po srečanju dejal Anton Žlogar.

Selektor se je strinjal, da je povratek po rezultatskem zaostanku tudi dobra moralna spodbuda: "Strinjam se, to je dobra spodbuda. Nocoj smo bili kaznovani za dve napaki, pri izidu 2:0 smo imeli še nekaj sreče, potrebno je biti pošten, saj so Severni Irci zadeli vratnico. Mislim pa, da je osvojitev točke glede na prikazano igro in priigrane priložnosti zaslužena. Glede na potek smo zadovoljni, glede na prikazano pa nam manjkata dve točki." 

Slovenski mladinci se bodo v soboto, ob 15. uri, pomerili z Moldavci, ki so danes izgubili z gostitelji turnirja Nizozemci. 

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 31.03.2026 | U19
    Za konec tesen poraz s Finci
    Slovenija je na turnirju v Španiji odigrala tri tekme: poleg Finske (0:1) se je merila še s Španijo (0:4) in Nizozemsko (1:2). Prav Španija je tudi zmagovalka naše kvalifikacijske skupine (v odločilni tekmi je s 3:0 premagala Nizozemsko) in se uvrstila na evropsko prvenstvo.
  • 30.03.2026 | U19
    Kvalifikacije želijo končali s pozitivnim rezultatom
    »Mislim, da smo se dobro spočili in pripravili na zadnjo tekmo. Pomembno je, da kvalifikacije zaključimo na pozitiven način, in naredili bomo vse za to,« je pred zadnjo tekmo kvalifikacij povedal selektor Mišo Brečko.
  • 28.03.2026 | U19
    Tesen poraz z Nizozemsko
    Naša fantovska reprezentanca do 19 let je na kvalifikacijah za uvrstitev na evropsko prvenstvo vknjižila poraz. Varovanci selektorja Miša Brečka so tesno z 1:2 klonili proti Nizozemski. Edini gol za Slovenijo je prispeval Nemanja Milojević.
  • 27.03.2026 | U19
    Nova priložnost za mladince
    Mladinska reprezentanca bo v soboto nadaljevala kvalifikacije za uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo med 28. junijem in 11. julijem gostil Wales.
  • 25.03.2026 | U19
    Dobro kljubovali Špancem
    Mladinska reprezentanca je s porazom proti Španiji (0:4) začela elitni del kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo. V soboto, 28. marca, se bo Slovenija pomerila z Nizozemsko, ki je danes s 3:0 premagala Finsko.
  • 24.03.2026 | U19
    Kvalifikacije začenjajo proti Španiji
    Mladinska reprezentanca se je lani jeseni uvrstila v elitni del kvalifikacij za uvrstitev na EP 2026 in uspešno sklenila kvalifikacijski turnir na Ptuju. V prihodnjih dneh pa jo čaka elitni del, ki ga bo igrala v Španiji.
  • 17.03.2026 | U19
    Odločno v kvalifikacije
    Naša reprezentanca bo igrala v kvalifikacijski skupini 7, ob njej pa še Španija (gostitelj turnirja), Nizozemska in Finska. Selektor Mišo Brečko je razkril seznam igralcev, na katere računa.
  • 10.12.2025 | U19
    Mladinci s Španijo in Nizozemsko
    V Nyonu na sedežu Uefe, evropske nogometne zveze, je bil opravljen žreb elitnega dela kvalifikacij za evropsko prvenstvo mladincev. Evropsko prvenstvo bo med 28.6. in 11.7. 2026 v Walesu.
  • 14.10.2025 | U19
    Mladinci napredovali v elitni del kvalifikacij
    Slovenija je odigrala tri tekme – uvodoma je klonila proti Avstriji (0:1), remizirala z Izraelom (1:1) in za konec premagala Luksemburg (4:1). Avstrija je v naši kvalifikacijski skupini zasedla prvo mesto, Slovenija drugo, Izrael tretje, Luksemburg pa četrto pozicijo.
  • 11.10.2025 | U19
    Do točke proti Izraelu
    Mladinska reprezentanca je na drugi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026 prišla do prve točke. Varovanci selektorja Miša Brečka so remizirali z Izraelom (2:2). V torek se bodo pomerili z Luksemburgom.

DELI NA