10.11.2021 | Ženska A
Izvrstni dnevi za naše legionarke

Za našimi legionarkami so dobri in uspešni dnevi, kar vse skupaj navdaja z velikim optimizmom pred dvema novembrskima tekmama članic v Novi Gorici. V sklopu kvalifikacij za SP 2023 se bodo varovanke selektorja Boruta Jarca pomerile z Estonijo in Grčijo.

Ob tedenskem pregledu tem velja v prvi vrsti omeniti priznanje za Lano Golob, reprezentančno branilko, ki je bila v ZDA nagrajena z laskavim nazivom najboljše obrambne igralke v konferenci A10.

V Avstriji sredi marca

V Avstriji so s tekmami 9. kroga sklenili z igranjem v letu 2021. Prvenstvo članic se bo nadaljevalo 13. marca 2022. Mateja Zver je v 87. minuti na gostovanju in ob zmagi proti Neulengbachu dosegla svoj 10. gol v tej sezoni. V 2. avstrijski ligi je novo zmago vknjižila Selma Šabotič, LUV Graz, ki ga vodi Boris Ljubič, je bil uspešen na gostovanju pri FC Altera Porta.

Izjemen začetek za Laro Prašnikar

V nemški prvi ligi se je igral 7. krog. Tekma med Wolfsburgom in Eintrachtom Lare Prašnikar se je začel sanjsko za ekipo naše reprezentantke, ki je v 4. minuti poskrbela za vodstvo Eintrachta, ki je v 20. minuti vodil 0:2. Drugouvrščena ekipa nemške lige je zrežirala popoln preobrat, v 94. minuti so prišle do zmage 3:2. Lara Prašnikar je igrala do 90. minute. Do 58. minute je v dresu Carl Zeiss Jena igrala tudi Adrijana Mori, njena ekipa je doživela domači poraz. Zmago je vknjižila Turbine Potsdam, a naših dveh reprezentantk Sare Agrež in Zale Meršnik ni bilo v ekipi.

Gol Kaje Eržen

V Italiji se je med strelke vpisala Kaja Eržen, ki je poskrbela, da je Napoli na gostovanju pri Laziu v 11. minuti povedel 0:1. Na koncu se je Napoli veselil zmage s 3:4. Do treh točk je prišla tudi Roma, a brez Nine Kajzba.

V prvi španski ligi je Valencia z Dominiko Čonč (v igro je vstopila v 78. minuti) doma remiziral z Atleticom Madrid, četrto ekipo lige. Zaragoza Sare Ketiš (igrala je do 79. minute) je doma s 4:3 premagala CE Seagull in prišla do 3. zmage v sezoni, s čimer se uvršča na 9. mesto prvenstvene lestvice.

Za četrtfinale pokala

Grasshopper z našo reprezentantko Nino Predanič se je po gostujoči zmagi proti ekipi Aarau (1:2) uvrstil v četrtfinale pokala. Nina je dosegla vodilni gol, igrala je do 69. minute.

V madžarski ligi je Ferencvaros Lare Ivanuša prišel do 8. zmage, s katero ostaja na vrhu tabele. Lara je ob tokratni gostujoči zmagi igrala od 54. minute naprej, v 60. minuti pa je prejela rumen karton.

Med strelkami tudi v Belgiji

Kristina Erman je ob sinočnjem porazu v Liegu dosegla častni gol, tekla je 73. minuta, za nameček pa je v 89. minuti prejela rumen karton. Slovan Bratislava je z našo igralko Timeo Rojnik prišel do zmage na gostovanju v Trenčinu, Rojnikova pa je v 65 minutah na zelenici vknjižila tri podaje. Minimalen poraz je v 6. krogu portugalske lige zabeležila Nika Babnik, ki je igrala 90 minut.