Izžrebani pari drugega kroga evropskih tekmovanj

Olimpija, Celje, Maribor in Domžale, slovenski predstavniki v evropskih tekmovanjih, so danes dobili še nasprotnike v drugem krogu poletnih kvalifikacij.

Ljubljančani, ki se bodo v prvem krogu kvalifikacij UEFA Lige prvakov pomerili z latvijsko Valmiero, se bodo v primeru napredovanja v drugem krogu najelitnejšega evropskega tekmovanja pomerili z zmagovalcem dvoboja med bolgarskim Ludogorcem ali kosovskim Ballkanijem. Tekme drugega kroga kvalifikacij UEFA Lig prvakov bodo odigrane 25. in 26. julija ter 1. in 2. avgusta.

Če zeleno-belim ne bo uspelo v obračunu z latvijskim prvakom, jih čaka selitev v drugi krog kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige. Tam bi se slovenski prvaki pomerili s poražencem spopada prvakom San Marina in Islandije, Tre Peneja in Breidablika.

Celjani so si z drugim mestom v Prvi ligi Telemach že priigrali nastop v drugem krogu kvalifikacij za UEFA Evropsko konferenčno ligo, kot izzivalce pa jih čaka obračun s portugalsko Vitorio de Guimaraes, nekdanjim klubom Zlatka Zahovića.

Mariborčani se bodo, če izločijo malteško Birkirkaro, v drugem krogu kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige spopadli z luksemburškim Differdangejem, ki je bil v minuli sezoni nasprotnik Olimpije.

Tudi Domžalčani evropsko sezono odpirajo proti malteškemu nasprotniku, z zmago proti Balzanu pa bi si priigrali dvoboj z zmagovalcem para med Vaduzom iz Lihtenštajna, ki je lani premagal Koprčane, in beloruskim Neman Grodnim.

Drugi krog kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige bo na sporedu 27. julija in 3. avgusta.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 18.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani malce prekratki za neposredno uvrstitev v osmino finala
    Celje si je na zadnji tekmi leta razdelilo točke s Shelbournom. Za neposreden preboj v osmino finala je bilo za las prekratko.
  • 17.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani uspešno leto zaključujejo na domačem igrišču
    Medtem ko ostali prvoligaši uživajo v zimskem tekmovalnem premoru, nogometaše Celja čaka še zadnja tekmovalna obveznost v letu 2025. Grofje v zadnjem krogu UEFA Konferenčne lige gostijo irski Shelbourne.
  • 11.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celje z Reke brez želenega rezultata
    Gostovanje na Rujevici se ni končalo po željah Celja. Slovenski predstavniki so izgubili s 3:0, za domačine pa je zadel tudi reprezentant Petrovič.
  • 10.12.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Na Reko po tri točke
    Nogometaši Celja bodo na Reki odigrali peto preizkušnjo UEFA Konferenčne lige. Grofje se na zadnje letošnje gostovanje odpravljajo z jasno željo, s Kvarnerja se želijo vrniti z novo zmago.
  • 27.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celje prvič brez točk
    Celje je na Češkem prvič v letošnji sezoni UEFA Konferenčne lige ostalo brez točk. Sigma iz Olomouca je bila boljša z 2:1.
  • 27.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V češki Olomouc po četrto zmago
    Nogometaši Celja odštevajo do četrte preizkušnje UEFA Konferenčne lige. Četa Alberta Riere bo v četrtkovem večeru gostovala v češkem Olomoucu, v dvoboju s Sigmo pa bo napadala četrto zmago.
  • 19.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Državne prvakinje sklenile evropsko sezono
    Nogometašice Mure None so na povratni tekmi osmine finala novoustanovljenega evropskega pokala v Murski Soboti izgubile proti danskemu Nordsjaellandu z 0:4 (0:2) in se tako poslavljajo od evropskih tekmovanj.
  • 18.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Fazaneriji po evropski četrtfinale
    Igralke Mure None so na prvi tekmi osmine finala novoustanovljenega evropskega pokala v Farumu izgubile proti danskemu Nordsjaellandu z 0:1 (0:1). Povratna tekma bo v sredo ob 18. uri v Murski Soboti.
  • 12.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Z minimalnim porazom z Danske
    Igralke Mure None so na prvi tekmi osmine finala novoustanovljenega evropskega pokala v Farumu izgubile proti danskemu Nordsjaellandu z 0:1 (0:1). Povratna tekma bo prihodnjo sredo ob 18. uri v Murski Soboti.
  • 11.11.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Na Dansko po pozitiven rezultat
    Danski Nordsjælland bo tekmec ŽNK Mure Nona. Povratna tekma bo v sredo, 19. 11., ob 18. uri v murskosoboški Fazaneriji. V četrtfinale bo napredovala ekipa, ki bo boljša v skupnem seštevku dveh tekem.

DELI NA