Juninho sklenil nogometno pot

Po Dejanu Urbanču se od aktivne kariere poslavlja še en nogometaš, ki je na slovenskem nogometnem zemljevidu pustil globok pečat. Juninho je bil v treh časovnih obdobjih kar osem sezon član domžalskega kluba, ki se mu je pridružil pred 13 leti, zatem pa v rumenem dresu odigral kar 197 prvoligaških tekem.

S tem dosežkom se Juninho uvršča na drugo mesto večne klubske lestvice, za Nejca Vidmarja. Vselej nasmejani Brazilec, ki se je v Prvi ligi Telekom Slovenije veselil 26 zadetkov, je edini nogometaš rumenih z vsemi šestimi lovorikami v zgodovini kluba. Z Domžalami je bil leta 2007 in 2008 državni prvak, po dvakrat pa je slavil zmago v Pokalu in Superpokalu Slovenije, nazadnje nekaj tednov nazaj, ko so Rožmanovi varovanci na Bonifiki ugnali Olimpijo. Izkušeni vezist je zaradi poškodbe kolena izpustil dobršen del minule sezone, po koncu katere mu je potekla pogodba s pokalnim prvakom.

Juninho je ob Kamniški Bistrici pustil izjemen vtis, kaj pa sam pravi o statusu klubske legende? »To pomeni, da sem v določenem okolju pustil pečat in stvari delal prav. Nisem le eden od številnih igralcev, ki pridejo in gredo. Tudi zaradi tega sem se sedaj odločil, da končam kariero in se ne preselim v kakšen drug klub v Sloveniji. Moj status v Domžalah bi se v tem primeru spremenil in tega si ne želim. Nekaj posebnega je, da sem v Sloveniji igral samo za Domžale in to toliko časa. Ob tem sem osvojil vseh šest klubskih lovorik v zgodovini in imam največ nastopov med vsemi tujci, ki so igrali v Domžalah. Tudi na cesti me ljudje ustavljajo in rečejo: 'Kje si legenda?' To je zelo lep občutek. Najpomembneje pa je, da imajo Domžale v mojem srcu največje mesto med vsemi klubi,« poudarja 33-letni vezist.

Kljub koncu nogometne poti pa bo Juninho verjetno ostal del rumene družine, a se bo preselil v trenerske vode: »Z vodstvom kluba se že dogovarjamo, da bi ostal v klubu in prevzel neko novo vlogo. Trenutno še nismo vsega dorekli, ampak na začetku se bom verjetno pridružil mladinskemu nogometnemu centru, kjer bom delal z otroki. Zelo rad imam otroke in všeč mi je delati z njimi. V prihodnje pa bi rad delal tudi na članski ravni. Rad bi svoje izkušnje iz nogometne kariere prenašal na mlajše. Prepričan sem, da bomo v obojestransko korist našli primeren položaj zame. Seveda pa bom moral začeti z ničle in se razvijati, tako kot sem se v nogometni karieri. Veselim se že novih izzivov.«

Brazilec, ki si je v Sloveniji ustvaril tudi družino, bo uspešno nogometno pot zaključil z dobrodelno poslovilno tekmo, ki bo v Športnem parku Domžale 31. avgusta.

 

Tekst: NZS
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 20.07.2025 | Prva liga Telemach
    Nova pogodba Malovu
    Danilo Malov, ki je doslej v Prvi ligi Telemach vknjižil dva nastopa, je podaljšal pogodbo z Domžalami. Osemnajstletnik Ukrajinec bo barve rumene družine branil še tri leta.
  • 19.07.2025 | Prva liga Telemach
    Tekmo preobratov dobili Ajdovci
    Dvoboj Primorja in Domžal je postregel z razburljivo predstavo in petimi goli. Kar štiri zadetke so dosegli rezervisti, za slavje Ajdovcev pa je v 94. minuti zadel dvakratni strelec Roger Murillo.
  • 17.07.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Primorje - Domžale
    Primorje je v krstni prvoligaški sezoni s šestim mestom pripravilo pozitivno presenečenje, Domžale pa so si prvoligaški obstanek zagotovile v dodatnih kvalifikacijah. Kdo bo bolje odprl sezono 2025/26?
  • 12.07.2025 | Prva liga Telemach
    Domžalčani predstavili novega trenerja
    Emilio Millán je novi trener članske ekipe Domžal! Andaluzijec je nazadnje deloval v mladinski akademiji kanadskega Toronta, pred tem pa se je kot trener preizkušal tudi v Španiji in Angliji.
  • 11.07.2025 | Prva liga Telemach
    Domžale remizirale z Vukovarjem
    Nogometaši Domžal so se brez zadetkov razšli z Vukovarjem, novim hrvaškim prvoligašem, Varaždin, ki ga čaka nastop v evropskih tekmovanjih, pa je bil na Rogli boljši od Aluminija. Pomlajena ekipa Radomelj je izgubila z ljubljanskim Slovanom.
  • 10.07.2025 | Prva liga Telemach
    Tudi Domžalčani s prvim poletnim novincem
    Leon Ivančić, ki se najbolje znajde na sredini igrišča, je prvi poletni novinec v moštvu Domžal. Devetnajstletni Hrvat je nazadnje nastopal za zagrebško Dubravo.
  • 03.07.2025 | Prva liga Telemach
    Mulalić in Prodanović zapuščata Domžale
    Ajdin Mulalić in Rene Prodanović po sporazumni prekinitvi pogodbe nista več nogometaša Domžal, so sporočili iz tabora rumene družine.
  • 30.06.2025 | Prva liga Telemach
    Domžalčani potrdili nove spremembe na čelu članske ekipe
    Nogometni klub Domžale je po tem, ko se je poslovil dolgoletni direktor Matej Oražem, potrdil, da se je sporazumni prekinitvi sodelovanja razšel še s trenerjem Tončijem Žlogarjem. Vodenje rumene družine prevzema direktor članske ekipe Goran Rosanda.
  • 24.06.2025 | Prva liga Telemach
    Lazarević še eno leto za Domžale
    Nekdanji reprezentant ostaja ob Kamniški Bistrici! Dejan Lazarević je podaljšal pogodbo z Domžalami in bo v rumenem igral tudi v prihajajoči sezoni.
  • 11.06.2025 | Prva liga Telemach
    Domžale potrdile slovo šesterice, odhaja tudi Šturm
    Danijel Šturm po izteku pogodbe zapušča domžalske vrste, rumenega dresa pa v prihodnji sezoni ne bodo nosili niti Bruno Jenjić, Behar Feta, Lovro Grajfoner, Tom Alen Tolić in Denny Tiganj.

DELI NA