01.06.2015 | A
Katanec izbral reprezentanco za spektakel z Anglijo

Slovenski selektor Srečko Katanec je danes javnosti predstavil imena reprezentantov, ki bodo 14. junija zastopali slovenske barve na kvalifikacijski tekmi z Anglijo.

Slovenske drese bodo na tekmi leta nosili standardni reprezentanti, saj Katanec tokrat ni vpoklical nobenega novinca. V reprezentanco se ponovno vračata Miral Samardžič in Bojan Jokič, ki se je po hudi poškodbi vrnil v tekmovalni ritem.

»Jokič se je ponovno vrnil na zelenice, tako lahko sedaj tudi mi preverimo njegovo pravo stanje,« je o nogometašu Villarreala dejal slovenski selektor, ki proti Angliji ne bo mogel računati na Mariborčana Petra Stojanoviča. »Stojanoviča ne bo zraven, ker ga čaka operacija nosu. Žal smo za to izvedeli zadnji trenutek. Namesto njega ne bom vpoklical nobenega drugega igralca

V primerjavi z zadnjo reprezentančno akcijo, tokrat ne bo niti Dominica Maroha, ki se zaradi klubskih obveznosti ne bi mogel udeležiti začetka priprav. Reprezentanca se bo sicer prvič zbrala v sredo 3. junija, z izjemo predstavnikov japonske lige, ki se bodo priključili treningom šele v ponedeljek.

»Z resnimi treningi bomo začeli šele v torek, saj se nam Novakovič, Ljubijankič in Pečnik pridružijo nekoliko kasneje. Junijski tremin je delikaten, vendar to velja za vse, tudi za Angleže. Nekateri nogometaši so že dalj časa brez tekmovalnih obveznosti, drugi pa prihajajo na zbor neposredno po težkih tekmah. Temu bo potrebno posvetiti tudi program treningov,« je jasen Katanec, ki bo svojim varovancem namenil prost konec tedna. »Fantje lahko delajo čez vikend kar hočejo, samo da bodo dobro odigrali tekmo z Anglijo.«.

Slovenski selektor je pred pomembnim kvalifikacijskim obračunom za evropsko prvenstvo 2016 razmeroma zadovoljen s formo reprezentantov. Po mnenju Katanca, bi lahko bilo tudi bolje, kar pa ne spremeni dejstva, da so nekateri posamezniki v izvrstni formi.

»Berič se odlično razvija. Gre za pridnega, delavnega fanta. Tega ne govorim, zaradi njegovega strelskega izkupička, temveč zaradi nekaterih lastnosti, ki so zame še pomembnejše. Pri Robertu cenim njegovo pomoč soigralcem, sposobnost zadrževanja žoge in razumevanja igre. Takega igralca bi vpoklical tudi v primeru, da ne bi dosegal zadetkov,« je polaskal drugemu strelcu avstrijske Bundeslige selektor, ki ne skriva zadovoljstva niti nad pripravljenostjo Josipa Iličiča. »Vesel sem, da gre Josipu dobro. Upam, da bo dosegel zadetek tudi proti Angliji.«

Želje pred obračunom z vodilno ekipo skupine E so jasne, čeprav se zadeve v praksi vselej ne odvijajo po sanjskem scenariju. »Vsako tekmo želimo zmagati, a to ni tako enostavno. V življenju moraš marsikaj spoznati, okusiti, da prideš do pozitivnega rezultata. Lahko se zgodi marsikaj. V nogometu lahko doživiš pravo blamažo, lahko pa tudi zmagaš, čeprav si po igri tega nisi zaslužil,« razmišlja Katanec, ki je v zadnjem obdobju temeljito analiziral izbrano vrsto Anglije.

»Angleže spremljam podrobo, ampak še zdaleč nisem naiven. V odsotnost Welbecka bom verjel šele, ko bom videl spisek igralcev pred tekmo. Angleži igrajo običajno v konici napada z Welbeckom, Rooneyem in Sterlingom, standardno zasedbo pa pričakujem tudi na drugih igralnih mestih. Ne poznam trenerja, ki bi zavestno spreminjal uspešne koncepte,« je povedal slovenski selektor.

Kaj pa bo odločilnega pomena na junijskem spektaklu? »Pomembno je, da bodo igralci verjeli v svoje sposobnosti in spoštovali nasprotnika. Seveda le do določene mere,« jezaključil slovenski selektor in poudaril, da na prave igralce ne bi smelo vplivati dogajanje na tribunah.

Te bodo v Stožicah polno zasedene, saj je v prodaji ostalo le še okrog 400 vstopnic 2. kategorije. Za tekmo med Slovenijo in Anglijo vlada tudi ogromno zanimanje sedme sile, saj so udeležbo napovedale številne mednarodne medijske hiše.

 

Tekst: MKo
Foto: Ekipa24.si

SORODNE NOVICE

  • 13.02.2026 | A
    Znan razpored slovenskih tekem v Uefa Ligi narodov
    Evropska nogometna zveza (UEFA) je po včerajšnjem žrebu določila razpored tekem v Uefa ligi narodov.
  • 12.02.2026 | A
    Slovenija proti tradicionalno neugodnim nasprotnikom
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo v drugem kakovostnem razredu skupinskega dela lige narodov v skupini B1 pomerila z reprezentancami Škotske, Švice in Severne Makedonije. Tekmovanje se bo začelo septembra.
  • 12.02.2026 | A
    Danes žreb skupin nogometne lige narodov
    Evropska nogometna zveza Uefa bo danes v Bruslju izžrebala skupine nove izvedbe lige narodov. Obenem bodo v Bruslju izvedli tudi 50. redni kongres, ki bo potekal že dopoldne pred žrebom.
  • 10.02.2026 | A
    Vipotnik dvakrat, Horvat podal na debiju
    Žan Vipotnik s 15 zadetki kraljuje na vrhu Championshipove lestvice strelcev, Tomi Horvat pa se je navijačem Bristola predstavil z asistenco.
  • 06.02.2026 | A
    Selektor Cesar izbral ekipo sodelavcev
    Boštjan Cesar, novi selektor članske izbrane vrste Slovenije, je pred prvimi pripravljalnimi preizkušnjami izbral sodelavce v reprezentačnem štabu.
  • 03.02.2026 | A
    Zeljković odslej na Madžarskem
    Adrian Zeljković bo nogometno kariero nadaljeval na Madžarskem. Viktoria Plzen ga je posodila MTK-ju iz Budimpešte, madžarski klub pa ima po koncu sezone možnost odkupa 23-letnega vezista.
  • 02.02.2026 | A
    Horvat prestopil v Anglijo
    Reprezentančni vezist Tomi Horvat bo kariero nadaljeval v Angliji. Drugoligaš Bristol City je z avstrijskim Sturmom iz Gradca sklenil dogovor o prestopu 26-letnega Prekmurca za nerazkrito odškodnino, so sporočili iz Bristola.
  • 02.02.2026 | A
    Šeško rešil zmago Uniteda, zabila tudi Janža in Sešlar
    Benjamin Šeško je Unitedu pristreljal tretjo zaporedno zmago. Zadetka sta se veselila tudi Svit Sešlar in Erik Janža.
  • 27.01.2026 | A
    Oblak spet brez prejetega zadetka, Vipotnik na svoj račun dodal še dva
    Jan Oblak je svojo mrežo znova ohranil nedotaknjeno, Žan Vipotnik pa je dvakrat zabil Blackburnu in se na vrhu ligaške lestvice strelcev oddaljil od zasledovalcev.
  • 21.01.2026 | A
    Cesar: Zgraditi moramo pravo energijo
    Boštjan Cesar je v torek tudi uradno prevzel vodenje slovenske nogometne reprezentance. Glavna cilja do poletja 2028 sta obstanek v skupini B lige narodov in uvrstitev na EP 2028 v Angliji, Walesu, Severni Irski in na Škotskem. Kot pomemben element za doseganje zastavljenih ciljev Cesar izpostavlja pravo energijo.

DELI NA