25.05.2017 | A
Katanec objavil seznam za Malto

Selektor slovenske nogometne reprezentance Srečko Katanec je v Ljubljani objavil seznam igralcev, na katere bo računal na šesti tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 proti Malti. Na seznamu je nekaj novincev, predvsem v obrambi, tudi zaradi še potekajočih obveznosti nekaterih klubov in poškodb.

Zaradi kartonov ne bodo mogli pomagati Boštjan Cesar, Valter Birsa in Miral Samardžić, Kevin Kampl pa ima zdravstvene težave.

"Na seznamu je veliko igralcev, ker je položaj poseben. Carpi in Frosinone igrata še dodatne tekme v Italiji, nekateri imajo še finale slovenskega pokala, tako da se lahko še marsikaj zgodi, lahko se kdo poškoduje ...Upam, da se ne bo. Vemo, kaj nas čaka, vemo, da moramo tekmo dobiti. To je kristalno jasno. Upam, da fantje pridejo dobro pripravljeni," je povedal Katanec, ki je tokrat na seznam uvrstil predvsem veliko branilcev.

"Zakaj veliko branilcev? Ker bomo videli, kaj se bodo dogajalo s Carpijem in Frosinonejem. Če gre na primer Carpi v finale njihovih kvalifikacij za serie A, potem Aljaža Strune ne bo na zbor. Podobno velja za Vida Belca, tudi zato so štirje vratarji. Borijo se pač za prvo ligo, tako da jim ne morem vzeti branilca in vratarja. Pa nekateri, ki so poklicani, niso v najboljšem stanju ...," je dejal Katanec.

Ta je poudaril, da se bodo na treningih posvetili dinamiki. "Proti Malti bomo morali igrati dinamično, biti igrivi, preigravati ena na ena ter zabiti gol čim prej. Tako da bo na treningih prisotna dinamika, igrice, dva na dva, tri na tri, pet na pet, sedem na sedem ..." je še pojasnil selektor.

Slovenci so se nazadnje z Malto merili novembra, ko so v gosteh zmagali z 1:0. Pred tem so v kvalifikacijah za EP 2004 Malto v gosteh premagali s 3:1, doma pa s 3:0. Leta 1996 sta se ekipi na prijateljski tekmi razšli z 0:0, dve leti prej pa so Slovenci zmagali z 1:0.

Slovenija je trenutno na lestvici Mednarodne nogometne zveze 55., Malta pa 182. Slovenija je po petih krogih v skupini E na tretjem mestu z osmimi točkami. Pred njo sta Anglija s 13 in Slovaška z devetimi točkami, za njo pa Škotska s sedmimi, Litva s petimi in Malta, ki je še brez točke.

Reprezentanca se bo zbrala 1. junija, tekma pa bo 10. junija. Vstopnice za tekmo, ki bo v Ljubljani, so že v prodaji, cena je 15 evrov.

Seznam vpoklicanih igralcev za Malto:

Vratarji: Jan Oblak (Atletico Madrid), Vid Belec (Carpi), Jan Koprivec (Anorthosis Famagusta), Grega Sorčan (Gorica);

Branilci: Jure Balkovec (Domžale), Miha Blažič (Domžale), Antonio Delamea Mlinar (New England Revolution), Bojan Jokič (Ufa), Luka Krajnc (Frosinone), Miha Mevlja (Rostov), Nemanja Mitrović (Olimpija), Matej Palčič (Maribor), Gregor Sikošek (Broendby), Aljaž Struna (Palermo), Nejc Skubic (Konyaspor), Matija Širok (Domžale);

Vezisti: Rene Krhin (Granada), Jasmin Kurtić (Atalanta), Žan Majer (Domžale), Nik Omladič (Eintracht Braunschweig), Rajko Rotman (Kayserispor), Benjamin Verbič (Koebenhavn), Miha Zajc (Empoli);

Napadalci: Robert Berić (St. Etienne), Roman Bezjak (Rijeka), Josip Iličić (Fiorentina), Milivoje Novaković (Maribor).

Tekst: STA
Foto: Ekipa24.si 

SORODNE NOVICE

  • 27.06.2025 | A
    Petar Stojanović okrepil varšavsko Legio
    Slovenski nogometni reprezentant Petar Stojanović je podpisal triletno pogodbo s poljskim velikanom Legio Varšava, so potrdili na spletni strani kluba.
  • 23.06.2025 | A
    Jaka Bijol postal član Leeds Uniteda
    Nogometni klub Leeds United, ki se je vrnil v elitno angleško ligo, je na svoji spletni strani tudi uradno potrdil nakup slovenskega reprezentančnega branilca Jake Bijola. Šestindvajsetletni Slovenec je z novimi delodajalci podpisal petletno pogodbo.
  • 11.06.2025 | A
    Zmagi pozitivna popotnica za jesenski začetek kvalifikacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala junijski cikel z dvema zmagama. V gosteh je prejšnji teden ugnala Luksemburg, v torek pa v Celju še Bosno in Hercegovino in si s tem pripravila lepo popotnico pred jesenskimi kvalifikacijami za svetovno prvenstvo 2026. Selektor Matjaž Kek pa vseeno opozarja, da morajo še na višjo raven.
  • 10.06.2025 | A
    Mojstrovina Verbiča in prvenec Vombergarja za prvo zmago proti BiH
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Celju igrala prijateljsko tekmo z Bosno in Hercegovino ter slavili z 2:1 (0:0). Za Slovenijo, ki je v petek v Luksemburgu zmagala z 1:0, je v 63. minuti zadel Benjamin Verbič, v 89. pa z bele pike Andres Vombergar.
  • 10.06.2025 | A
    Pomembne informacije pred tekmo z Bosno in Hercegovino
    Slovenska nogometna reprezentanca se bo danes ob 18:00 v Celju pomerila z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Nogometna zveza Slovenije (NZS) je za obiskovalce pripravila posebne napotke, ki vam bodo olajšali prihod na prizorišče tekme in izboljšali navijaško izkušnjo.
  • 10.06.2025 | A
    Ugodna ponudba paketnih vstopnic za kvalifikacije za SP 2026
    Kot v preteklih letih je Nogometna zveza Slovenije tudi tokrat pripravila ugodno ponudbo za navijače, ki bodo Slovenijo podpirali na vseh treh domačih tekmah. Začenja se namreč prodaja paketnih vstopnic za domače kvalifikacijske tekme slovenske reprezentance v letu 2025 v sklopu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026.
  • 10.06.2025 | A
    V prodaji vstopnice za začetek kvalifikacij
    Septembrski uvod v kvalifikacije za SP 2026 bo za Slovenijo vse prej kot preprost. V Stožice prihaja Švedska, ki je Slovenijo v Ljubljani nazadnje porazila. Vstopnice so že v prodaji.
  • 09.06.2025 | A
    Dvoboji z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek ob 18. uri na stadionu Z'dežele v Celju čaka prijateljska tekma z reprezentanco Bosne in Hercegovine. Selektor Matjaž Kek pred dvobojem poudarja, da tekme z reprezentancami nekdanje Jugoslavije vedno prinašajo določeno napetost.
  • 08.06.2025 | A
    Novi obrazi so pokazali pravi karakter
    Slovensko nogometno reprezentanco v torek v Celju čaka še zadnja pripravljalna tekma pred začetkom jesenskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026. Po zmagi v Luksemburgu se bodo varovanci Matjaža Keka tokrat pomerili z Bosno in Hercegovino.
  • 07.06.2025 | A
    Nimamo tako kratke klopi, kot morda včasih mislimo
    Reprezentanca Slovenije je z golom Tamarja Svetlina dobila pripravljalno tekmo z Luksemburgom. Kako sta srečanje doživela selektor Matjaž Kek in junak zmage Tamar Svetlin?

DELI NA