
Tekma med Slovenijo in Češko, ko bodo nogometni navdušenci ponovno do zadnjega kotička napolnili Ljudski vrt, je vsak dan bližje, selekor Matjaž Kek pa je že dober teden pred objavi seznama ostal brez prvega člana reprezentance. Poškodoval se je Dalibor Stevanovič.
Za Stevanoviča je bil usoden sredin trening, saj je staknil poškodbo stopala, zaradi katere bo nogometnih igrišč odsoten nekaj tednov. “Razočaran sem, saj se tokrat ne bom mogel odzvati vabilu selektorja Keka. Na sredinem treningu sem si poškodoval plantas fascilis in prva ekografija je pokazala, da bom potreboval operacijo.” Prve novice pa so bile bolj črne, kot se je izkazalo po dodatnih preiskavah. “Na srečo smo potem opravili še magnetno resonanco, po kateri so zdravniki ugotovili, da tako hudo vendarle ni, slaba stran pa je, da me čaka 4 do 6 tednov terapij.”
“Dado” je od prestopa v Vittese v izjemni formi, med drugim je kot vezni igralec v osmih odigranih tekmah za novi klub dosegel kar tri zadetke, za tekmo proti Belgiji pa si je ponovno prislužil tudi vpoklic v reprezentanco. Začel je v prvi postavi in odigral 64. minut, v tem času pa zapravil lepo priložnost, s katero bi Slovenija takrat izenačila rezultat na 1:1. Tekma se je na koncu končala v korist Belgije.
Tekst: NZS/MK
Foto: Drago Wernig - TAKA